Herečka Brigitte Nielsen (54) porodila dceru! Rozdíl mezi sourozenci je 33 let

Foto: instagram Brigitte Nielsen
Sdílej na facebooku
7. února  2019 
 06:00

Když slavná hvězda akčních filmových trháků jako Rocky, Cobra, Rudá Sonja nebo Policajt v Beverly Hills poslala do světa zprávu o svém těhotenství, byl to trochu šok! Odvaha jí rozhodně nechybí a život s téměř roční dcerkou si nemůže vynachválit. „Cítím se tak dobře jako ještě nikdy,“ vzkazuje všem škarohlídům!

Sedmiměsíční Frida je Brigittiným již pátým potomkem, herečka a bývalá modelka je maminkou ještě čtyř již dospělých synů, z nichž nejstarší Julian (34) se jí narodil ve dvaceti letech (následovali mladší bratři Killian, 29, Douglas, 25, a Raoul Meyer Jr., 23). „Rodinka se nám rozroste,“ napsala loni na jaře na Instagram a sdělení doplnila fotkou, na které se jí rýsuje těhotenské bříško. A strhl se poprask! Někteří fanoušci ji tvrdě kritizovali a odsoudili za nezodpovědnost, spousta lidí ale neváhala vyjádřit podporu a gratulovala jí k odvaze.

Brigitte Nielsen porodila dceru Fridu v 54 letech!

Jaké to je stát se maminkou v tak pokročilém věku? „Když jsem se stala mámou poprvé, byla jsem příliš mladá, nezkušená, vykulená a zelená strachy. Ze všeho, co by se mohlo stát. Neměla jsem tušení, co mám dělat. Teď jsem jen a jen nadšená, šťastná a příjemně vzrušená. Stát se mámou v pokročilejším věku není náročné. Je to přímo úžasné!“ říká Brigitte a dodává, že její těhotenství proběhlo naprosto bez jakýchkoli potíží a komplikací, přestože lékaři měli obavy.

Že něco nejde? Ale prosím vás!

Herečka se nijak netajila tím, že o dítě se s manželem, kterým je barman Mattia Dessi (40), snažila dlouhé roky a podstoupili několik cyklů umělého oplodnění. „Jedenáct let jsme dělali všechno pro to, abych otěhotněla. Byla to náročná a trnitá cesta a nikomu bych tuto zkušenost nepřála. Zdaleka ne každý to opakované zklamání dokáže ustát, celá situace je psychicky hodně vyčerpávající a zasahuje negativně partnerský vztah. Naštěstí jsme to zvládli a v červnu se stal zázrak – narodila se Frida.

Jsem neskutečně pokorná a vděčná za štěstí, které nás nakonec potkalo. Žiju v permanentním stavu blaženosti,“ svěřuje se Brigitte. Nestyděla se zveřejnit, že krátce poté, co potkala svého současného manžela (byla vdaná již třikrát), nechala si na klinice zamrazit vajíčka. „Bylo mi téměř 40 a jemu 25, chtěla jsem zajistit, že budeme moci v budoucnu plánovat společného potomka. Nechtěla jsem se této šance vzdát. Brzy jsem poznala, že Mattia je mou největší životní láskou, a snila jsem o tom, že mu dám dítě. Lékaři nám dávali šanci tři až čtyři procenta, že se umělé oplodnění podaří. I přes opakované neúspěchy jsme to zkoušeli pořád znovu a znovu. Vyplatilo se,“ usmívá se Brigitte.

Své těhotenství však až do jeho poloviny úspěšně skrývala a nesvěřila se s radostnou novinou dokonce ani blízkým. Tak moc se bála, že nastanou problémy nebo dítě potratí, jak ji opakovaně varoval doktor.

Brigitte Nielsen porodila dceru Fridu v 54 letech!

Nezbláznila jsem se!

Frida je prvním potomkem Brigittina o patnáct let mladšího manžela Mattia, který je doslova na vrcholu blaha a malou princeznu si naplno užívá. Stejně jako jeho žena ale musí takřka denně čelit kritice a poznámkám o nezodpovědném a lehkovážném rozhodnutí. „Hodně lidí nám naše štěstí přeje a raduje se s námi, najde se ale i dost takových, kteří mi neváhají říct: Zbláznila jste se? Co jste se to opovážila udělat? Chudák dítě, vždyť můžete být klidně jeho babička. Umřeš dřív, než odmaturuje. Nikdo ale nemá právo mě soudit. Vše je přece o tom, co můžete dítěti dát a předat, jak moc ho budete milovat. Jako žena i máma se cítím mnohem lépe a uvolněnější než kdy dříve,“ vyznává se Brigitte. S nadšením vypráví, že všichni její dospělí synové malou sestřičku zbožňují a jsou šťastni spolu s ní, že touhu po dalším miminku nevzdala a sladká holčička je na světě.

Brigitte Nielsen jako drsná Ludmilla Drago v trháku Rocky IV (1985).
Brigitte Nielsen jako drsná Ludmilla Drago v trháku Rocky IV (1985).
Autor: instagram Brigitte Nielsen

Jsem stará! Ale milující a pohodová máma!

Někdejší Rudá Sonja, o které po uvedení stejnojmenného akčního megahitu tajně snily miliony mužů po celém světě, říká, že jako „stará matka“ dnes a denně vidí až propastný rozdíl ve svém přístupu k výchově a rodičovství s nejmladší dcerou: „A není to jen proto, že Frida je veselé, pohodové a totálně šťastné dítě. Mám pocit, že jí mohu předat a naučit ji mnohem víc, než když mi bylo dvacet nebo pětadvacet. Necítím žádné obavy ani nejistotu, věci, které mě jako mladou maminku dokázaly vyděsit nebo rozčílit, vůbec neřeším, jsem více v klidu, trpělivější a vnímavější. Naplno a se spoustou zábavy si užíváme každý den, už dokonce společně i cestujeme a občas mě doprovází na natáčení. Mít dítě pro mě totiž neznamená, že přestanu pracovat. Hrála jsem dokonce ještě v osmém měsíci těhotenství. To už ovšem měli maskéři práce nad hlavu s tím, aby dokázali šikovně skrýt můj velký pupík,“ přiznává s úsměvem.

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Celebrity, které mají vážně hodně dětí! Kdo jich má nejvíc ze všech?

Některé herečky či herci po dětech netouží, jiní plození dětí považují za příjemnou rutinu. Vedle toho si ještě nějaké dítě navíc třeba adoptují. Velké…celý článek

 

Porodit dítě po 35. narozeninách je skvělé, říká tahle matka. Věda její slova potvrzuje!

Porodit dítě po 35. narozeninách je skvělé, říká tahle matka. Věda její slova potvrzuje!

Američanka Estelle Erasmus, která přivedla svou první dceru na svět ve čtyřiceti letech, se svěřila, proč to podle ní byla ta nejlepší životní volba.…celý článek

 

Kdy je nejlepší čas mít dítě? O dost později, než si myslíte

Kdy je nejlepší čas mít dítě? O dost později, než si myslíte

Zatímco spousta lékařů varuje před odkládáním mateřství na věk po třicítce, nebo dokonce čtyřicítce, sociologové se na to dívají jinak. A nakonec nejen…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku