Charlotte a George půjdou do skauta! Proč je tam jejich matka Kate chce přihlásit?

Budoucí skauti?
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
1. dubna  2019 
 06:00

Když vévodkyně Catherine před pár dny navštívila londýnské vedení skautské asociace, nechala se slyšet, že se jí skauting moc líbí. A že by ráda, aby se do něj zapojily její dvě starší děti: zanedlouho čtyřletá Charlotte a skoro šestiletý George. 

Kate a William mohou mít doma dva malé dobrodruhy! Tedy pokud vévodkyně udělá to, co koncem minulého týdne naznačovala – přihlásí je do skauta. Mluvila o tom po návštěvě londýnského velitelství Scout Association v Londýně. 

"Řekla, že by chtěla, aby se zapojili do skautské komunity, protože se jí líbí, co všechno to obnáší,  a podle ní je to skvělá příprava na další život," citoval web Popsugar.co.uk čtrnáctiletou skautku Lauren Noble. Podle ní Kate přímo prohlásila, že by bylo skvělé, kdyby se George a Charlotte stali skauty. 

 GALERIE: Takhle rostou děti Kate a Williama.

Sedmnáctiletý skaut Tahseen Patel, který na setkání s vévodkyní Kate rovněž hovořil, citoval její slova o síle skautského hnutí a o tom, že se jí líbí, co všechno se v něm mohou děti naučit, a to včetně tolerance a vzájemné spolupráce. Královští rodiče jsou, pokud jde o výchovu dětí, pro mnoho lidí inspirací. 

Je pravda, že už nějaký čas se ukazuje, že mít v životopisu aktivní účast ve skautingu je plus, a to i v Česku. A rozhodně nejen kvůli tomu, že skaut umí rozdělat oheň a přespat v lese. Je toho mnohem víc – skauti vědí, jak pracovat v týmu, jsou kreativní, stojí za svým slovem a dodržují sliby, vědí, jak vést a jak se nechat vést, mají schopnost empatie, váží si snahy, jsou velkorysí, bojují proti bezpráví a umí hledat řešení. 

Personalisté přímo radí: pokud jste skauty nebo jste byli nějak zapojeni do podpory skautské činnosti, napište to do svých životopisů, mluvte o své zkušenosti u pracovních pohovorů.  

„Hodně se staví na měkkých dovednostech a ty je zapotřebí si někde vyzkoušet, pěstovat je. Ukazuje se, že ideálním místem jsou různé dobrovolnické účasti nebo dlouhodobější fungování v rámci neziskového sektoru, vedení mladých lidí, zároveň je také dobré prokazování toho, že uchazeči jsou schopni se potkávat, řešit problémy, dávat lidi dohromady, někam je vést,“ vyjmenovává Zdeněk Slejška, ředitel informačního centra o vzdělávání Eduin.

Hledáme Maminku roku 2019? Právě teď můžete přihlásit sebe nebo jakoukoli jinou skvělou matku ve svém okolí do dalšího ročníku této výjimečné soutěže. Všechny potřebné informace najdete ZDE na webu Maminka roku

Anne Hathaway při výchově syna opisuje od Kate Middleton!

Anne Hathaway při výchově syna opisuje od Kate Middleton!

Americká kráska, držitelka filmového Oscara a maminka tříletého vymodleného syna Jonathana se při  výchově nechává inspirovat britskou královskou rodinou!…celý článek

Meghan: Pokud to bude dcera, budu ji vychovávat jako feministku. A syna taky!

Meghan: Pokud to bude dcera, budu ji vychovávat jako feministku. A syna taky!

Těžko říct, do jaké míry to Meghan říká jako tak trochu provokaci a nakolik to myslí vážně. Ale už před pár dny se nechala slyšet, že dítě, které se…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku