Meghan: Naše dítě bude vegan, feminista a nebudeme moc řešit jeho pohlaví

Takhle se v čase měnila vévodkyně Meghan Markle
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
6. května  2019 
 10:14

Vévodkyně Meghan, která čeká každým dnem prvního potomka – pokud už neporodila – je nejspíš tak trochu provokatérka. Vdala se do rodiny plné tradic, ale sama je zase tak moc neprožívá. A tak na jedné straně nechce hned po narození ukázat miminko, na straně druhé pouští do světa informace, jak ho s manželem bude vychovávat.

"Meghan chce, aby její dítě bylo veganem," cituje britský tisk zdroj z okolí slavného páru, který se nedávno odstěhoval z londýnského Kensingtonského paláce do svého sídla zvaného Frogmore Cottage. 

Vévodkyně Meghan porodila! Je to kluk, culí se šťastný princ Harry

Vévodkyně Meghan porodila! Je to kluk, culí se šťastný princ Harry

Je to kluk! Před pár desítkami minut se objevila zpráva, že vévodkyně Meghan rodí. A pár minut před tři čtvrtě na čtyři už palác vydal vyjádření, že…celý článek

Spekuluje se mimo jiné o tom, že vévodkyně chce rodit doma, jen za přítomnosti porodní asistentky, ačkoli podle nejnovějších informací to nebude možné už kvůli tomu, že přenáší a porod bude nutné vyvolat. Další volbou má být porodnice Mulberry ve Frimley Park Hospital, mezi jejímž vybavením nechybějí porodní bazény, soukromé regenerační místnosti. A v nabídce má též kompletní veganské menu.

Meghan čeká holčičku, možná nechtěně prozradila její kamarádka Serena Williams

Meghan čeká holčičku, možná nechtěně prozradila její kamarádka Serena Williams

Tenistka Serena Williams se s vévodkyní ze Sussexu přátelí už skoro desetiletí. Poslední dobou spolu často hovoří i o mateřství, protože slavná…celý článek

Herečka se skutečně před časem nechala slyšet, že většinu času jí veganskou stravu, zatímco princ Harry připustil, že bude jíst méně masa a více zeleniny. Pokud jde o veganství budoucího potomka, není to jediná ne úplně tradiční věc týkající se jeho budoucího života. 

Meghan nedávno pochvalně promluvila o feminismu a o tom, jak je jí sympatický. Hovořila o feminismu i v souvislosti s očekávaným potomkem, jehož pohlaví zatím není veřejně známo. Meghan prohlásila, že jí v břiše kope malý feminista – ať už kluk či holka, ona to při výchově rozhodně míní brát v potaz.

Podle časopisu Vanity Fair se navíc budoucí rodiče chystají dítě vychovávat, aniž by brali ohledy na tradiční genderové normy – tedy budou ho vychovávat tak, aby se vyhnuli zbytečným stereotypům. V praxi to zatím znamená třeba to, že miminko nemůže očekávat růžový, nebo bleděmodrý pokoj ani podobně rozdělené oblečení, čekají ho spíše bílé a šedé tóny.

Noční můra prince Williama? Neumí učesat dceři Charlotte culík!

Noční můra prince Williama? Neumí učesat dceři Charlotte culík!

I pro následníka britského trůnu existují činnosti, se kterými si naprosto neví rady. Vzorný trojnásobný tatínek se přiznal, že učesat malou dceru…celý článek

Vévodkyně Meghan, pokud jde o pojetí výchovy, použila anglické slovo "fluid", neboli "tekutý", aniž úplně přesně vysvětlila, jak to myslí. Ale bylo jasné, že nechce dítě hned zaškatulkovat podle pohlaví a nabízet mu třeba oblečení, hračky a další věci určené jen pro kluky, nebo naopak jen pro holky.

Chcete vidět dítě? Počkejte si! 

Zapomeňte na to, že se Meghan s Harrym a miminkem sotva pár hodin po porodu ukáže na veřejnosti tak, jak to v duchu královské tradice činí Kate s Williamem. Vévodkyně ze Sussexu dala jasně najevo, že nic takového se nestane, protože chce nejen první hodiny, ale i první dny strávit v klidu se svou novou rodinou.

Připadá vám to jako další naschvál Američanky neurozeného původu? Nám vůbec! "Nic není víc feministického než máma, která dělá to, co je nejlepší pro ni a pro její dítě. I když to znamená, že ostatní budou muset změnit svá očekávání ohledně porodu, který není jejich," vysvětlila a my jí dáváme za pravdu.

Je to mimo jiné skvělý vzkaz pro matky z celého světa – nikdo po vás nemůže chtít, abyste se pár hodin po porodu cítily skvěle a v dokonalé formě se ukazovaly celému světu. Nebo třeba příbuzným, samozřejmě. Zároveň je to vzkaz o tom, že první společné okamžiky jsou nenahraditelné a že není dobré si je nechat vzít. 

Princ George chodí na balet! A proč ne? Kdo říká, že je jen pro holky?

Princ George chodí na balet! A proč ne? Kdo říká, že je jen pro holky?

Britský následník trůnu princ William se pyšně pochlubil, že jeho pětiletý syn George dochází na hodiny baletu a moc ho to baví. Zpráva o malém tanečníkovi…celý článek

Malá Charlotte je posedlá módou, říká o své dceři princ William

Malá Charlotte je posedlá módou, říká o své dceři princ William

Princezna Charlotte už nějaký čas patří mezi dětské módní ikony, ale teď se navíc ukázalo, že nejen proto, jak ji matka Kate strojí. Holčička sama…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku