Artur, Sanel, Violet. Proč daly celebrity dětem tahle zvláštní jména?

Neobvyklá jména teď frčí
Foto: Instagram/koláž
Sdílej na facebooku
15. srpna  2019 
 13:44

Je to sotva pýr týdnů, co se narodil potomek slovenského rappera Rytmuse a jeho ženy Jasminy Alagič Vrbovské, který dostal vážně zvláštní jméno – rodiče ho pojmenovali Sanel. Jak na něj přišli? Jméno balkánského původu prosadila pro syna Jasmina, vybrané ho měla už dlouhé roky a vůbec nepřemýšlela, že by snad svou volbu změnila. A jak ke svému jménu přišly další děti slavných, například rovněž nedávno narozený syn zpěvačky Ewy Farne? 

Artur. Tak se jmenuje syn zpěvačky Ewy Farne a jejího manžela Martina Chobota. Syn se jim rovněž narodil letos v létě. Zpěvačka nejdříve napsala na sociální sítě, že se syn jmenuje Artuś, tedy to je polská verze jména, ale v hashtazích jinak používá Artur. 

Jméno Artur by mělo pocházet pravděpodobně z keltského výrazu pro medvěda, tedy „arth“, může být ale vykládáno i jako „vznešený“ či „vážený“. Stejné jméno už nějaký čas nosí synové zpěvaček Ivety Bartošové a Leony Machálkové. 

Když se George, Charlotte a Louis nudí, vztekají se a prudí. Jako všechny děti!

Když se George, Charlotte a Louis nudí, vztekají se a prudí. Jako všechny děti!

Britského prince George, jeho sestru Charlotte a malého Louise zbožňuje celý svět. Ale zatímco od jeho rodičů se očekává královské vystupování, oni…celý článek

Moderátorka Nikol Moravcová se koncem července stala matkou dcery, což oznámila na Instagramu. "Milý světe, tak tohle je naše dcera Violet. Kdo by to byl řekl, co se může jedním potažením prstu doprava na on-line seznamce za pár let stát, co?" Když tahle instagramová celebrita píše o svém dítěti, používá hashtag #VioletviaLetna 

Také tenistka Andrea Sestini Hlaváčková je od srpna maminkou. Před několika dny přivedla na svět dceru. Společně s manželem – bývalým italským tenistou Fabriziem Sestinim – jí vybrala jméno Isabella.

Alfí je náš největší poklad! 

Babyboom mezi tuzemskými celebritami každopádně pokračuje. A jako by se předháněly nejen v plození dětí, ale i v originalitě jmen, která jim dávají. Některá už jste slyšeli, byť jsou méně častá – ale některá skutečně překvapí, jako třeba jméno Alfréda. "Alfí je náš největší poklad a teď už jsme všichni společně doma," napsala loni na svůj Instagram herečka Marie Doležalová, která počátkem srpna porodila v pražském Podolí dceru. Spolu s otcem, kterým je tanečník Marek Zelinka, jí dala jméno Alfréda. A to je skutečně originální!

Herečka Kristýna Leichtová, která porodila jen o pár dní později, se spolu se svým partnerem u dcery rozhodla pro jméno Dorotka. Její herecká kolegyně Aneta Krejčíková s partnerem dala potomkovi jméno Ben. Dvojnásobnou matkou je další herečka, a to Míša Tomešová. S manželem vychovává syny Kristiána a Jonáše. 

Volbou jména svého dítěte zaujali manželé Klusovi: k Alfrédovi a Josefíně přibyla Jenovéfa, jméno, které je v Česku dost neobvyklé.

Ne úplně běžné jméno – Theodor – má také syn herečky Jitky Čvančarové a tanečníka Petra Čadka. Celým jménem se jmenuje Theodor Christian, zatímco jeho starší sestra je Elena Emilie.

Slovenská moderátorka Barbora Krajčírová nedávno vyrazila na premiéru nového animovaného filmu Wonder Park v doprovodu své blonďaté dcerky Amii – což je další z řady méně obvyklých jmen potomků českých a slovenských celebrit.

Oblíbená jména: Zapomeňte na Jakuba a Terezu, nahoru jdou Eliáš a Mia!

Oblíbená jména: Zapomeňte na Jakuba a Terezu, nahoru jdou Eliáš a Mia!

Zatímco před pár desetiletími se rodiče snažili, aby jejich dítě jménem co nejvíce zapadlo, teď jako by to bylo naopak. Přibývá rodičů, kteří volí…celý článek

Úplně běžné – minimálně u nás – není ani jméno Mathias, to pro syna zvolila herečka Nikol Štíbrová.

Lennon Marlene Haj Smetana – tak se celým jménem jmenuje dcera moderátorky Emmy Smetany a jejího manžela Jordana Haje. Méně obvyklá jména nejsou jen trendem posledních let. Synové fotbalisty Tomáše Řepky se jmenují Tomasso a Markus, zatímco brankář Petr Čech je otcem syna Damiána.

Herečka Anna Geislerová dala nejstaršímu synovi jméno Bruno Fidelius. Rozruch svého času vzbudila další herečka, a to Veronika Stropnická, tehdy ještě Žilková, když se jí narodila dcera Kordula. Její dcera Agáta má syna Kryšpína a dceru Miu. 

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

To nevyšlo! Když se rodinné fotky ani trochu nepovedou

Objednáte fotografa, obléknete sobě i dětem sváteční šaty a těšíte se, že budete mít pěknou vzpomínku v podobě fotografie do rámečku. Jenže ouha. Ne…celý článek

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Kim Guiley a její manžel Travis vždycky chtěli jak dceru, tak i syna. Dcera se jim narodila v roce 2013. Když Kim za pár let znovu otěhotněla, doufala…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku