Přiznání vévodkyně Kate: Po porodu syna jsem trpěla splínem. Po čem toužila?

Na cestě do školy
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
5. února  2020 
 06:00

Během návštěvy dětského centra v Cardiffu se vévodkyně Kate rozpovídala o tom, jak se jako prvorodička cítila po porodu syna George. Byla velmi upřímná a přiznala, že její pocity se nelišily od těch, které prožívají i ostatní ženy, které nemají za zády královské výsady. Co všechno prozradila a jaké pocity měla?

Zdá se to možná podivné, ale i princezny a vévodkyně prožívají stejné mateřské pocity jako kterékoli jiné novopečené matky. Kate není výjimkou. Má kolem sebe sice chůvy a hospodyně, ale nebylo to tak úplně vždycky. Před pár dny navštívila dětské centrum Ely and Careau Children´s Centre v Cardiffu ve Walesu.

Tahle zastávka byla součástí zahájení národního průzkumu o vývoji dětí v raném dětství s názvem Five Big Questions on the Under-Fives. Cílem celostátního průzkumu, který se zabývá klíčovými otázkami týkajícími se budoucího blahobytu a úspěchu dětí, je vyvolat „trvalé změny pro příští generace“.

Očkování a autismus? Žádná souvislost, potvrdila nejnovější dánská studie!

Očkování a autismus? Žádná souvislost, potvrdila nejnovější dánská studie!

Odmítáte očkování dítěte, protože se bojíte nežádoucích komplikací, například toho, že by se u dítěte mohl projevit autismus? I takové názory se objevují.…celý článek

Proč právě Wales? Protože tam společně s princem Williamem žila tři roky až do roku 2015. V té době taky porodila jejich prvního syna George. V dětském centru mimo jiné řekla: „Je hezké být zpátky ve Walesu. Když jsem porodila George a William stále pracoval, byla jsem velmi často sama. Cítila jsem se izolovaná a odříznutá od rodiny. Určitě bych tehdy ocenila, kdyby existovalo takové dětské centrum.“

Všechny matky po porodu potřebují podporu a je velmi důležité, aby ji matky dostaly právě v raném dětství svých dětí. A tuhle podporu by měly mít všechny matky bez ohledu na to, odkud pocházejí. Nové dětské centrum se nachází v ekonomicky slabší části velšského hlavního města a rodiče sem mohou chodit se svými dětmi.

Jak je vidět, i Kate bojovala se samotou a izolovaností. Teprve v roce 2017 se rodina přestěhovala do Kensingtonského paláce v Londýně, aby se pár stal plnohodnotným členem královské rodiny. Celostátní anketa bude probíhat on-line měsíc a výsledky budou zveřejněny v březnu. Na základě výsledků bude Kate pokračovat ve svém ambiciózním projektu.

Blafy z porodnice podruhé! Tohle musely jíst naše čtenářky

Blafy z porodnice podruhé! Tohle musely jíst naše čtenářky

Když si někdo přečte doporučení, co by měla jíst matka krátce po porodu, bude pak nejspíš šokován tím, co jim skutečně servírují zdejší porodnice.…celý článek

Chcete rodit po svém? Přidejte se k projektu časopisu Maminka:

Chci si rodit po svém! Přidáte se k našemu projektu? • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku