Co chceme po porodnicích? Méně zásahů, více péče

Co chceme po porodnicích? Méně zásahů, více péče
VIDEO: Festival o těhotenství, porodu a rodičovství
Sdílej na facebooku
9. května  2018 
 06:42

Festival o těhotenství, porodu a rodičovství vás zve na svůj již 13. ročník, který se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu od pondělí 14. května do 20. května 2018 v Praze. Letošním tématem je: méně zásahů, více péče. Web Supermámy festival rozhodně podporuje.  

Co myslíte, změnily se od roku 1989 české porodnice k lepšímu? Celkově snad ano, prostředím určitě, ale přístup zdravotníků mnohde není ten, po jakém ženy oprávněně touží. Stále se můžeme dočkat zbytečných zásahů, nerespektování přání a představ, chybí soukromí. 

Pojďme se o tom pobavit na další Festival o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná příští týden v Praze. Letošním tématem je: méně zásahů, více péče.

Co vás čeká? 

  • přednášky, semináře a workshopy pro těhotné a jejich rodiny
  • interaktivní přednášky a projekce pro žáky a studenty
  • semináře pro zdravotníky
  • filmové projekce
  • obchůdek se vším, co k těhotenství, porodu a péči o děti patří
  • prodej knih
  • poradna – duly, porodní asistentky a laktační poradkyně
  • občerstvení
  • originální dětský koutek

K vidění je také expozice k přírodě i člověku šetrných prostředků použitelných v těhotenství, při porodu a v péči o děti Homo Ecologicus. Vstup do expozice, na sdílecí skupinky a večerní program je volný. Můžete tedy navštívit Dělohu, Porodní sál, Porodní pokojík, Obchůdek, Homo ecologicus, nakoupit knihy či se občerstvit u baru. A promyslet, na kterou přednášku si koupíte vstupenku. 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

 

Tradice Světového týdne respektu k porodu vznikla před několika lety v několika frankofonních zemích jako reakce na stále přetechnizovanější obor porodnictví. Česká republika se připojila prostřednictvím Hnutí za aktivní mateřství v roce 2006.

Po celé republice můžete třetí květnový týden navštívit přednášky, diskuse, filmové projekce a další akce. V Praze vás zve Hnutí za aktivní mateřství na Festival o těhotenství, porodu a rodičovství soustředěný do MediaKlubu Spálená, v Brně Nesehnutí a Unie porodních asistentek nabízejí setkání na různých místech. Svůj program nabízí i mnohá mateřská a rodičovská centra.

Jak vypadá hypnoporod, kterým rodila Kate? Můžete si ho dopřát i v Česku!

Jak vypadá hypnoporod, kterým rodila Kate? Můžete si ho dopřát i v Česku!

Pouze sedm hodin po porodu vystoupila Kate před porodnici. V červených šatech, s dítětem v náručí a s Williamem po boku byla opět okouzlující. Celý…celý článek

Tohle všechno vás může překvapit po porodu! Bolavá prsa, pocení i povolené břicho

Tohle všechno vás může překvapit po porodu! Bolavá prsa, pocení i povolené břicho

Na některé věci vás nepřipraví ani sebelepší předporodní kurz, dula, porodní asistentka nebo zasloužilá matka, co už porodila pět dětí. Porod je pro…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku