Tahle máma porodila dvakrát "mono" dvojčata. Šance je přitom 1:10 milionům

Mít dvakrát dvojčata je celkem vzácné, tahle navíc měla společný amniový vak i placentu.
Foto: boredpanda.com/Lindsey Ginesi
Sdílej na facebooku
28. dubna  2018 
 06:00

Nejdřív myslela, že doktor jen žertuje. Ale vtip to nebyl. Mamince dvojčat se povedlo něco nevídaného. Po deseti letech porodila opět dvojčata. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, ovšem jak první, tak druhá dvojčata byla jednovaječná a "mono"(monoamniotická a monochoriální), což znamená, že mají jednu placentu, která vyživuje oba plody, a jeden plodový obal.

Sedmadvacetiletá Casey Saunders z Colorada měla první dvojčata ve svých sedmnácti letech. Dnes už desetileté Haydena a Camerona. Když jim maminka oznámila, že je podruhé těhotná, měli kluci obrovskou radost. Ovšem nikdo nečekal, že se znovu narodí dvojčata a znovu tak vzácná. "Mono" dvojčat je totiž jen velmi malé procento. 

Ukázalo se, že život je plný překvapení. 1. prosince se Casey narodila opět "mono" dvojčata. Tentokrát holčičky. "Byl jsem překvapený. Ale od začátku jsem byl doslova nadšený," řekl serveru DailyMail.com jejich tatínek Eugene Goree.

Pravděpodobnost, že se matce narodí dvakrát jednovaječná a "mono" dvojčata, je asi jedna ku deseti milionům. Takže taková výhra v loterii. 

Matku dojal pohled na děti, které se v děloze něžně pusinkují:

Matku dojal pohled na děti, které se v děloze něžně pusinkují • VIDEO: 

Dívky Maya a Laia se narodily o osm týdnů dříve, jelikož byla vysoká pravděpodobnost spletení pupeční šňůry. Dnes se mají čile k světu, jak se můžete přesvědčit v naší FOTOGALERII. 

Roztomilá čtyřčata! Rodiče byli v šoku, když lékař řekl, kolik dětí čekají

Roztomilá čtyřčata! Rodiče byli v šoku, když lékař řekl, kolik dětí čekají

Tim a Bethani Webb mají něco jako výhru v loterii. Totiž nejenže se jim narodila čtyřčata, ale navíc čtyřčata jednovaječná. Pravděpodobnost,…celý článek

Máma čtyřčat ukázala zjizvené břicho po porodu. Reakce byly drsné!

Máma čtyřčat ukázala zjizvené břicho po porodu. Reakce byly drsné!

Tahle máma měla velkou kuráž. Rozhodla se totiž ukázat, jak vypadá její břicho potom, co přivedla na svět hned čtyři děti najednou. Doufala totiž,…celý článek

Čekáte vícerčata? Víme, co vás čeká!

Čekáte vícerčata? Víme, co vás čeká!

Co čeká první českou matku paterčat Alexandru Kiňovou po návratu z porodnice? Nevyspání, honička, ale taky spousta lásky. Výchova takových vícerčat…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku