Tahle máma porodila dvakrát "mono" dvojčata. Šance je přitom 1:10 milionům

Mít dvakrát dvojčata je celkem vzácné, tahle navíc měla společný amniový vak i placentu.
Foto: boredpanda.com/Lindsey Ginesi
Sdílej na facebooku
28. dubna  2018 
 06:00

Nejdřív myslela, že doktor jen žertuje. Ale vtip to nebyl. Mamince dvojčat se povedlo něco nevídaného. Po deseti letech porodila opět dvojčata. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, ovšem jak první, tak druhá dvojčata byla jednovaječná a "mono"(monoamniotická a monochoriální), což znamená, že mají jednu placentu, která vyživuje oba plody, a jeden plodový obal.

Sedmadvacetiletá Casey Saunders z Colorada měla první dvojčata ve svých sedmnácti letech. Dnes už desetileté Haydena a Camerona. Když jim maminka oznámila, že je podruhé těhotná, měli kluci obrovskou radost. Ovšem nikdo nečekal, že se znovu narodí dvojčata a znovu tak vzácná. "Mono" dvojčat je totiž jen velmi malé procento. 

Ukázalo se, že život je plný překvapení. 1. prosince se Casey narodila opět "mono" dvojčata. Tentokrát holčičky. "Byl jsem překvapený. Ale od začátku jsem byl doslova nadšený," řekl serveru DailyMail.com jejich tatínek Eugene Goree.

Pravděpodobnost, že se matce narodí dvakrát jednovaječná a "mono" dvojčata, je asi jedna ku deseti milionům. Takže taková výhra v loterii. 

Matku dojal pohled na děti, které se v děloze něžně pusinkují:

Matku dojal pohled na děti, které se v děloze něžně pusinkují • VIDEO: 

Dívky Maya a Laia se narodily o osm týdnů dříve, jelikož byla vysoká pravděpodobnost spletení pupeční šňůry. Dnes se mají čile k světu, jak se můžete přesvědčit v naší FOTOGALERII. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku