Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Animalium: Vítejte v muzeu! Kniha, kterou se vyplatí mít
Foto: Youtube/BigBookPrints
Sdílej na facebooku
24. srpna  2017 
 10:00

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala na Amazonu v anglické verzi, teď vyšla i v češtině. A stojí to za to! 

Animalium je vlastně muzeum, které ukazuje zvířata z mnoha různých úhlů, vy je můžete díky perfektním ilustracím podrobně zkoumat, aniž při tom jediné z nich utrpělo.„Tohle muzeum je úplně jiné než jakékoliv, které znáš. Má otevřeno čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, ve svých sbírkách má nevídaný počet těch nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších tvorů z celého světa,“ libují si britské autorky Katie Scott a Jenny Broom.

Vítejte v tundře

Věřte jim a vstupte, protože tahle naučná kniha nejenže je krásná, ale navíc v ní skutečně najdete spoustu zajímavých informací, z nichž se ledacos nového dozví i dospělí. U nás doma si v ní čteme, i když u toho děti nejsou. Doporučený věk? Podle autorů 6+, což pokud jde o odbornost sedí, ale obrázky si můžete prohlížet i s dětmi mladšími. Ukázku přináší naše GALERIE

10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou nekonečně trapné

10 věcí, které rodiče dělají a podle dětí jsou nekonečně trapné

Mami?! Jakmile vás dítě osloví a je v tom obsažená otázka a oči v sloup, můžete si být skoro jisti, že děláte něco špatně. Nestojí to za hádku, znamená…celý článek

Bartoloměj studuje Animalium
Mého šestiletého syna Bartoloměje kniha tak nadchla, že jsme ji týden tahali i na cesty, navzdory jejím rozměrům.  O tom, jak se liší a čím se živí želvy, jsme četli ve vlaku i v čekárně u doktora. Krásné ilustrace jak ze starých encyklopedií ladí s celkovým grafickým zpracováním knihy.

Po každé kapitole věnované skupině zvířat, například ptákům, následuje příklad jednoho biotopu, ať už je to poušť, lesní strom nebo polární tundra. Na konci je podrobný rejstřík. 

Strom života, tady z anglického originálu
Strom života, tady z anglického originálu
Kapitoly knihy vycházejí ze stromu života v úvodu knihy, z něhož je pěkně vidět, jak na sebe navazují jednotlivé formy života. Obrázky zvířat doprovázejí popisky jako v muzeu.  

Velkoformátovou knihu (rozměry 272 x 370 mm) vydal před několika dny Albatros, doporučená cena 499 korun, ale i u samotného vydavatele se dá sehnat za 399 korun. Kniha za ty peníze rozhodně stojí. 

Škoda jen, že se takhle výpravné knize nevyhnuly drobné chyby. Krom toho, že z nějakého důvodu nesedí stránkování uvedené v obsahu na začátku knihy, jsme narazili i na pár překlepů a jednu hrubku. 

Klady rozhodně převažují. My doma každopádně doufáme, že Albatros postupně vydá i další knihy, které jsou v angličtině k mání v edici Welcome to the Museum. Protože jak Botanicum, tak Historium a Story of Life jsou už podle ukázek neméně povedené. K jednotlivým knihám navíc vycházejí například pohledy, omalovánky, knihy s úkoly či plakáty. My jsme zatím domů přes internet pořídili Animalium Activity Book. 

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

Až po pár nájezdových dnech začne normální výuka, dočkáte se. Požadavky, které učitelky diktují do dětských notýsků – případně posílají mailem – a…celý článek

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku