Tipy na víkend: Na Kašperk, do Plzně nebo na víno pro dobrou věc?

Hradní slavnosti na Kašperku
Foto: Kašperk
Sdílej na facebooku
4. května  2018 
 06:00

Už víte, co budete dělat o následujícím – pro mnohé prodlouženém – víkendu? Tady máte pár tipů, které by se vám mohly hodit. 

Věděli jste, že na letošek připadají hned dvě výročí spojená se zakladatelskou činností Karla IV.? Je to právě 670 let od založení Karlovy univerzity, založení Nového Města pražského a hradu Kašperk. Právě na posledně jmenovaném místě se tento víkend představí středověk v celé své kráse. 

O víkendu 5. až 6. května se na hrad vrátí dvorní šašci Karla IV. Jürgend a Francois, kteří vám představí své znalosti středověké medicíny, kterou studovali. Není třeba se obávat, znají protijedy, jsou to mistři na životosprávu, kterou zájemcům vytvoří na míru, vyznají se v mastích, umí rovnat zlomeniny a namíchat dryák, který z vašeho těla spolehlivě vyžene vše, co tam nepatří.

Páni kluci: Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC

Páni kluci: Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC

Už teď se můžete těšit na víkend plný zážitků, technologií a her. Festival Páni kluci doslova stvořený pro děti a celé rodiny přichystala redakce časopisu…celý článek

Návštěvníci rovněž uslyší skvělé hudebníky, budou si moci vyrazit zlatý dukát Karla IV. a na svých hlavách si budou moci vytvořit módní účes z doby velkého panovníka. Celý program najdete na webu hradu.

Když už budete v západních Čechách, co takhle plzeňské Slavnosti svobody, které už běží a trvají až do neděle 6. května? Je to unikátní příležitost vydat se v čase zpět do května 1945 a znovu se nadechnout atmosféry plné naděje, kterou do osvobozené Plzně, jako jediného velkého českého města, přivezla spojenecká vojska v čele s 3. americkou armádou generála George Pattona. Čtyřdenní program je nabitý tradičními akcemi i atraktivními novinkami pro návštěvníky všech generací. Připraveny jsou setkání s veterány, Convoy of Liberty, vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, tematické výstavy a řada koncertů. Vše na www.slavnostisvobody.cz

Hledáme Maminku roku 2018. Jde o příběhy! Co můžete vyhrát?

Hledáme Maminku roku 2018. Jde o příběhy! Co můžete vyhrát?

Soutěž Maminka roku 2018 odstartovala. Koho hledáme? Maminku hrdinku, Maminku blogerku a Maminku podnikatelku. A pozor, nejde nám o krásu, ale o životní…celý článek

Pokud se necítíte na něco tak velkého, a navíc byste chtěli podpořit dobrou věc, máme pro vás ještě jeden tip! Zajděte už o víkendu na víno do pražského Mlýnce a podpořte spolek Revenium. Z každé prodané lahve získá nezisková organizace sto korun, protože majitelka německého moselského vinařství Lothar Kettern Analise Kettern, která je více než 25 let upoutána na lůžko, se rozhodla tuto českou neziskovou organizaci podpořit.

Co vás čeká? Vltava proudící přímo pod vašima nohama, romantický výhled na Karlův most a designový interiér inspirovaný vodní hladinou. A sklenička skvělého moselského rieslingu Lighthouse, která pomáhá rozvíjet aktivity spolku Revenium. 

Spolek Revenium dokazuje, že lidé s (nejen) zdravotním postižením mohou být stejně – mnohdy i více – úspěšní v kariéře i v životě než ti takzvaně zdraví. Pro tuto výjimečnou českou organizaci vybrala Analise Kettern 260 lahví rieslingu Lighthouse.

Ziskem z jejich prodeje chce Revenium pomoci vrátit život jedinečnému prostoru středočeského zámku Hluboš, který byl prvním sídlem prezidenta Tomáše G. Masaryka. Cílem je otevřít areál veřejnosti, dát v něm práci nejen v rámci manufaktur lidem se zdravotním postižením a opravit památkově chráněnou fresku v hlavním sále zámku.

Sklenice vína denně může být zdravá! Je to prevence proti rakovině?

Sklenice vína denně může být zdravá! Je to prevence proti rakovině?

Sklenice vína každý večer může mít nečekaně blahodárné účinky. Přestože všichni tušíme, že pro zdraví našich jater není přehnané pití alkoholu dobré,…celý článek

Biblické příběhy pro děti, jaké tu ještě nebyly

Biblické příběhy pro děti, jaké tu ještě nebyly

Když řeknete dětem, že si s nimi budete číst příběhy z Bible, asi se na vás nevrhnou nadšením. Hodně tady totiž záleží na tom, jak jim to podáte a…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku