Tipy na víkend: Na Kašperk, do Plzně nebo na víno pro dobrou věc?

Hradní slavnosti na Kašperku
Foto: Kašperk
Sdílej na facebooku
4. května  2018 
 06:00

Už víte, co budete dělat o následujícím – pro mnohé prodlouženém – víkendu? Tady máte pár tipů, které by se vám mohly hodit. 

Věděli jste, že na letošek připadají hned dvě výročí spojená se zakladatelskou činností Karla IV.? Je to právě 670 let od založení Karlovy univerzity, založení Nového Města pražského a hradu Kašperk. Právě na posledně jmenovaném místě se tento víkend představí středověk v celé své kráse. 

O víkendu 5. až 6. května se na hrad vrátí dvorní šašci Karla IV. Jürgend a Francois, kteří vám představí své znalosti středověké medicíny, kterou studovali. Není třeba se obávat, znají protijedy, jsou to mistři na životosprávu, kterou zájemcům vytvoří na míru, vyznají se v mastích, umí rovnat zlomeniny a namíchat dryák, který z vašeho těla spolehlivě vyžene vše, co tam nepatří.

Návštěvníci rovněž uslyší skvělé hudebníky, budou si moci vyrazit zlatý dukát Karla IV. a na svých hlavách si budou moci vytvořit módní účes z doby velkého panovníka. Celý program najdete na webu hradu.

Když už budete v západních Čechách, co takhle plzeňské Slavnosti svobody, které už běží a trvají až do neděle 6. května? Je to unikátní příležitost vydat se v čase zpět do května 1945 a znovu se nadechnout atmosféry plné naděje, kterou do osvobozené Plzně, jako jediného velkého českého města, přivezla spojenecká vojska v čele s 3. americkou armádou generála George Pattona. Čtyřdenní program je nabitý tradičními akcemi i atraktivními novinkami pro návštěvníky všech generací. Připraveny jsou setkání s veterány, Convoy of Liberty, vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, tematické výstavy a řada koncertů. Vše na www.slavnostisvobody.cz

Pokud se necítíte na něco tak velkého, a navíc byste chtěli podpořit dobrou věc, máme pro vás ještě jeden tip! Zajděte už o víkendu na víno do pražského Mlýnce a podpořte spolek Revenium. Z každé prodané lahve získá nezisková organizace sto korun, protože majitelka německého moselského vinařství Lothar Kettern Analise Kettern, která je více než 25 let upoutána na lůžko, se rozhodla tuto českou neziskovou organizaci podpořit.

Co vás čeká? Vltava proudící přímo pod vašima nohama, romantický výhled na Karlův most a designový interiér inspirovaný vodní hladinou. A sklenička skvělého moselského rieslingu Lighthouse, která pomáhá rozvíjet aktivity spolku Revenium. 

Spolek Revenium dokazuje, že lidé s (nejen) zdravotním postižením mohou být stejně – mnohdy i více – úspěšní v kariéře i v životě než ti takzvaně zdraví. Pro tuto výjimečnou českou organizaci vybrala Analise Kettern 260 lahví rieslingu Lighthouse.

Ziskem z jejich prodeje chce Revenium pomoci vrátit život jedinečnému prostoru středočeského zámku Hluboš, který byl prvním sídlem prezidenta Tomáše G. Masaryka. Cílem je otevřít areál veřejnosti, dát v něm práci nejen v rámci manufaktur lidem se zdravotním postižením a opravit památkově chráněnou fresku v hlavním sále zámku.

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku