To je hrdina! Nemá ruce ani nohy. Přesto plačícímu bráchovi podal dudlík

Chlapeček nemá ruce, ale i tak podá plačícímu bráškovi dudlík
Foto: IG/katiewhiddon
Sdílej na facebooku
20. května  2020 
 06:00

Je to přesně sedm let, co se Katie Whiddom dozvěděla, že její syn nebude mít vyvinuté končetiny. Malý Camden se totiž narodil se syndromem zvaným amelia-phocomelia, což znamená, že mu chybí ruce i nohy. Ale ani tento handicap ho nezastaví v tom, aby pomáhal svým čtyřem sourozencům. Už ve třech letech zvládl podat svému malému bráškovi dudlík. Podívejte se na dojemné video, které kolovalo po sociálních sítích. 

Katie je pětinásobná máma a brzy se jí narodí šestý potomek. Když čekala první dítě, malého Camdena, bylo jí osmnáct a poté, co jí lékař oznámil, že chlapec nikdy nebude mít končetiny, byla pěkně vyděšená. 

Nejtěžší bylo, že se musela rozhodnout, zda si miminko nechá. "Můj chlapeček nikdy nebude nosit boty. Nikdy ho nebudu moci držet za ruku...," to byly myšlenky, které se jí honily hlavou, když slyšela verdikt doktora. Bylo to opravdu hrozné. Ale když slyšela jeho srdce, nemohla jít na potrat! Teď ví, že se rozhodla správně.

Camdenovi je teď šest a se svým handicapem se naučil žít. "Navzdory tomu, že mu chybí končetiny, je to šikovný kluk, který se šťourá v nose, myslí si, že prdění je legrační, pořád mluví a pošťuchuje se se svou sestrou. Umí malovat, posadit se, nakrmit se, umýt si obličej, vyčistit si zuby, vyjít schody a mnoho dalších věcí," napsala kdysi jeho statečná maminka. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Camden and Ryleigh had such a good time at the park yesterday with their daddy. Click the link in my bio to watch all the fun. 💛

Příspěvek sdílený Katie Whiddon Greene (@katiewhiddon),

 

Když mu byly tři roky, Katie na svém Instagramu Katie Whiddom zveřejnila dojemné video, na kterém podává svému plačícímu bráškovi Jaxtonovi dudlík. Camden se sune k dudlíku, ten následně vezme do úst a snaží se ho podat miminku. Zpočátku se nedaří, ale je neuvěřitelně trpělivý a nevzdává to. Nakonec se mu to povede a jeho bratříček začne spokojeně dudat.

"Camden nemá ruce, ale to mu nezabrání, aby se staral o svého sourozence!" A asi nečekala, jak velké ohlasy její příspěvek vyvolá. Mnoho lidí Katie psalo do komentářů a posílalo srdíčka a vzkazy plné dojetí a podpory. "Váš malý chlapeček je úžasný. Plakala jsem, když jsem ho viděla, jak pomáhá." Nebo: "Bože, to mi rve srdce. Miluji ho! Bůh ho ochraňuj."

A Katie je vážně šťastná, že tenkrát nezvolila potrat. "Málem jsem svolila, aby ukončili tvůj život. Nedokážu si představit, že bych tě nikdy nepoznala. Nikdy bych nespatřila tvojí krásnou tvář. Nedala ti lásku, kterou si zasloužíš. Věděla jsem, že si zasloužíš být milován, byl to mateřský instinkt," napsala Camdenova máma.

První setkání miminka s rodiči: Neuvěřitelné, dojemné i syrové záběry!

První setkání miminka s rodiči: Neuvěřitelné, dojemné i syrové záběry!

Den matek se dá slavit různě. Facebooková stránka Birth Becomes Her, která se zaměřuje na záběry z porodů, zveřejnila krásné…celý článek

Dojemné fotografie sourozenců, které vás chytnou za srdce!

Dojemné fotografie sourozenců, které vás chytnou za srdce!

Není nic roztomilejšího, než když se podíváte na fotky, na nichž se poprvé uvidí starší bratři nebo sestry se svými právě narozenými sourozenci. No…celý článek

Neslyšící babička učí vnučku znakovou řeč. Neuvěřitelná reakce miminka!

Neslyšící babička učí vnučku znakovou řeč. Neuvěřitelná reakce miminka!

Malá holčička a její babička. Obě neslyší a spolu se staly hrdinkami dojemného videa, na němž žena vnučce ukazuje znakovou řeč. Babička sotva devítitýdenní…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku