10 důvodů, proč je lepší být těhotná teď než v 80. letech

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
8. září  2017 
 06:00

Zkuste si představit dobu bez internetu, stylového a dostupného oblečení, digitálních fotografií a nových médií. Máte? A teď si představte, že jste těhotná. Přesně takhle to měly naše matky. Pokud jste se narodili stejně jako já v 80. letech, rodiče vůbec třeba nevěděli, zda se jim narodí chlapec, nebo dívka. Ultrazvuk byl tehdy čerstvou novinkou a zdaleka ho neměli v každé porodnici. A partner u porodu? Velké sci-fi. Sestavili jsme několik důvodů, proč je lepší být těhotná nyní a ne v 80. letech či dříve. 

Někdo s námi možná nebude souhlasit, ale 21. století je opravdu plné vymožeností, které těhotným ženám leccos ulehčí. Na druhou stranu naše matky žily ve sladké nevědomosti, tolik nečetly, nestresovaly se všemi těhotenskými vyšetřeními a testy (také jich nebylo zdaleka tolik) a už vůbec nesestavovaly porodní plány. 

GALERIE: Proč je lepší být těhotná teď a ne v 80. letech

Velké minus tehdejší doby byly porody a následná péče v porodnici. Miminko vám odnesli ihned po narození a dostávaly jste ho jenom na kojení. Zabalené v zavinovačce. Svléknout ho a pomazlit se s ním nepřicházelo v úvahu. 

Sestavili jsme žebříček 10 důvodů, proč je lepší prožívat těhotenství (a rodit) v dnešní době než v 80. letech. Všechny důvody najdete v naší GALERII

Souhlasíte? 

Pocity těhotných žen se dříve moc neřešily. Podívejte se, jak se nastávající maminka cítí v jednotlivých trimestrech:

EMBED_OFF

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy