Tomu neuvěříte! Tatínkové chodí na kurzy česání dcer. Proč? | Supermámy

Tomu neuvěříte! Tatínkové chodí na kurzy česání dcer. Proč?

Kurz pro tatínky: naučte se česat své dcery
VIDEO: Youtube.com / 60 Second
Sdílej na facebooku
7. března  2018 
 06:00

Česání vlasů bylo jeho noční můrou. Neuměl to. A jelikož vychovával dceru sám, nezbylo mu nic jiného než se to naučit. Phil Morgese z Floridy to dokázal. A nejen to – rozhodl se, že pomůže i ostatním zoufalým otcům. A pořádá kurzy účesů pro tatínky. "Není to jen o česání copánků, hlavní je pouto mezi otcem a dcerou," říká. 

Phil Morgese z floridského města Daytona Beach zůstal s dcerou Emmou sám. Holčičce byl teprve rok, a Phil se tak musel začít starat. Nejvíce ho trápilo to, že svou Emmu neumí učesat tak, jak by si ona přála. "Moje frustrace z vlasů začala velice brzy, v momentě, kdy ona začala své vlasy milovat," vzpomíná. A to Phila motivovalo, aby se naučil s vlasy pracovat. 

Získal dost zkušeností, a tak se rozhodl předávat je dál. "Rozhodl jsem se zorganizovat workshop pro tatínky, abych jim pomohl porozumět vlasům," vypráví. A má úspěch. Na  kontě má již 34 lekcí a přes 300 zúčastněných tatínků.

Všechny kurzy pořádá tenhle táta zdarma a říká, že to rozhodně není jen o česání. Podle něj je nejdůležitější to pouto mezi dcerou a otcem. "I špatně udělaný culík je společně strávený čas a to je na tom opravdu to nejdůležitější," tvrdí Phil.

Otcovství se podle něj vyvíjí. A genderové role? Ty prostě musí tatínkové na chvilku odložit stranou. 

Tys ho nechal celý den v pyžamu! A ještě spolu paříte na počítači

Tys ho nechal celý den v pyžamu! A ještě spolu paříte na počítači

Když se rodičům narodí potomek, může se výchova jevit jako svého druhu idyla, protože otec s matkou se na všem shodnou. Jak dítě roste, ukazuje se…celý článek

Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

Rodičovská dovolená? Tenhle táta šílené i vtipné situace kreslí

Tenhle tatínek ví, co znamená rodičovská dovolená a co všechno obnáší. A možná by jako mnozí vyškrtl označení dovolená. Protože tu si každý představuje…celý článek

Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

Muži by to jistě potvrdili. Být tatínkem holčičky je skvělé, ale někdy je to také pěkná fuška. Co všechno musí otcové "vytrpět", když jsou sami se…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
No fuj, žena po porodu! Reklama, která se nesměla objevit v přenosu…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku