Tomu neuvěříte! Tatínkové chodí na kurzy česání dcer. Proč?

Kurz pro tatínky: naučte se česat své dcery
VIDEO: Youtube.com / 60 Second
Sdílej na facebooku
7. března  2018 
 06:00

Česání vlasů bylo jeho noční můrou. Neuměl to. A jelikož vychovával dceru sám, nezbylo mu nic jiného než se to naučit. Phil Morgese z Floridy to dokázal. A nejen to – rozhodl se, že pomůže i ostatním zoufalým otcům. A pořádá kurzy účesů pro tatínky. "Není to jen o česání copánků, hlavní je pouto mezi otcem a dcerou," říká. 

Phil Morgese z floridského města Daytona Beach zůstal s dcerou Emmou sám. Holčičce byl teprve rok, a Phil se tak musel začít starat. Nejvíce ho trápilo to, že svou Emmu neumí učesat tak, jak by si ona přála. "Moje frustrace z vlasů začala velice brzy, v momentě, kdy ona začala své vlasy milovat," vzpomíná. A to Phila motivovalo, aby se naučil s vlasy pracovat. 

Získal dost zkušeností, a tak se rozhodl předávat je dál. "Rozhodl jsem se zorganizovat workshop pro tatínky, abych jim pomohl porozumět vlasům," vypráví. A má úspěch. Na  kontě má již 34 lekcí a přes 300 zúčastněných tatínků.

Všechny kurzy pořádá tenhle táta zdarma a říká, že to rozhodně není jen o česání. Podle něj je nejdůležitější to pouto mezi dcerou a otcem. "I špatně udělaný culík je společně strávený čas a to je na tom opravdu to nejdůležitější," tvrdí Phil.

Otcovství se podle něj vyvíjí. A genderové role? Ty prostě musí tatínkové na chvilku odložit stranou. 

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku