Milují se i nenávidí! Fotografka dokumentuje vztahy sester | Supermámy

Milují se i nenávidí! Fotografka dokumentuje vztahy sester

Šest sester Flo (20), Millie (16), Bea (6), Oki (11), Clara (15) a Cecily (8) má ještě tři bratry. Celkově je jich devět dětí. V rámci tak početné skupiny vytvořily děti ještě menší skupinky. Často jsou nejmladší dva nejlepšími kamarády a dospívající sestry kamarádí zase spolu. Bea: "Mám osm sourozenců, tři psy, kočku, dvě rybičky a křečka, také bych si přála adoptovat děti, až budu dospělá!"
Foto: Sophie Harris-Taylor
Sdílej na facebooku
1. února  2018 
 06:00

Vztahy mezi sourozenci jsou silné, ale také komplikované. A co teprve mezi sestrami? Fotografka Sophie Harris-Taylor zdokumentovala sestry různých věkových kategorií. Začala fotit před dvěma lety ženy kolem Londýna. Shromáždila kolem osmdesáti snímků a příběhů, některé z nich vyšly v knize s prostým názvem Sisters, tedy Sestry. 

Všechny fotografie jsou doprovázeny krátkým příběhem, jehož autorkou je novinářka Emma Finamore. Většina sester mluví o napjatých okamžicích v jejich vztahu, dětských hádkách ve společném pokoji i období žárlivosti. Přes to všechno jejich vazby vydržely až do dospělosti. 

Toto pouto hezky vystihuje výrok jedné mladší sestry: "Jsem pravděpodobně šťastnější a uvolněnější právě v přítomnosti mé starší sestry než v přítomnosti kohokoliv jiného."

10 důvodů, proč je pro dítě dobré, aby mělo sourozence. To vás nenapadlo!

10 důvodů, proč je pro dítě dobré, aby mělo sourozence. To vás nenapadlo!

Popravdě řečeno, být jedináčkem má také své výhody. Od nedělené rodičovské pozornosti až třeba po vyšší kapesné. Ale mít sourozence jich má možná ještě…celý článek

A jak vznikl nápad nafotit sestry různých věkových skupin? Autorka se právě inspirovala svým vztahem se svou sestrou. "Celá léta cítím tlak na to, abych měla vztah se svou sestrou, byť z mnoha důvodů to nešlo přirozeně," přiznala Harris-Taylor serveru Huffingtonpost.com. "Stejně jako všechny vztahy, i ten náš se vyvíjí. Nedávno jsme byly v kontaktu více. Ale nikdy bych za ní nezabouchla dveře," dodává. 

Tady to začíná! Holčička se vzteká v porodnici. Nechce mladší sestřičku:

Holčička se vzteká v porodnici. Nechce mladší sestřičku. • VIDEO: 

V následující fotogalerii najdete krátké příběhy jednotlivých žen a jejich sester. Jejich vztahy třeba nebyly ideální, ale přece se milují. Více se dozvíte v GALERII TADY. 

Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

Táta filmoval dceru od narození do plnoletosti. Její proměna stojí za vidění!

K osmnáctinám dostala od svého táty ten nejúžasnější dárek. Natočil každý moment jejího dětství a dospívání. Od narození až do plnoletosti. Záběry…celý článek

Hádky a rvačky mezi sourozenci: Kdy zasáhnout a kdy v klidu opustit prostor?

Hádky a rvačky mezi sourozenci: Kdy zasáhnout a kdy v klidu opustit prostor?

Rivalita mezi sourozenci je běžný problém, který se vyskytne téměř vždy, kdy do rodiny vstoupí další dítě. Když se nám nepodaří tuhle počáteční žárlivost…celý článek

Sourozenec? To ne! 15 fotek dětí, které nemají radost ze svých bratrů a sester

Sourozenec? To ne! 15 fotek dětí, které nemají radost ze svých bratrů a sester

Novorozenec má přinést do rodiny štěstí a lásku. Ovšem ne vždy tomu tak je. Zvláště starší sourozenci nového člena rodiny těžko přijímají. Žárlí, že…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle všechno vědí sociální sítě o vašich dětech! Šokovalo to i je …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku