Šestiletá holčička dala rodičům lekci z výchovy. Co jim řekla?

Šestiletá holčička vypráví o tom, jak je těžké být matkou
VIDEO: archiv
Sdílej na facebooku
18. června  2018 
 06:00

Samozřejmě že všichni moc dobře víme, jak je těžké být mámou nebo tátou. Ovšem ne vždy to vědí taky děti. Jen málokdy se stane, že se podívají na své rodiče a prohlásí: „Jo, odvádíte skvělou práci!“ Rodiče šestileté JoJo mají ale štěstí – jejich dcera je ve svém věku tak moudrá, že tuhle pravdu o náročnosti rodičovství zná a dokáže vést na tohle téma vážnou přednášku. Ostatně, tohle video vás o tom přesvědčí.

O čem její přednáška na téma rodičovství vlastně je? Nejprve šestiletá JoJo s vážnou tváří zkritizuje svého otce za způsob, jakým poslal svou desetiletou dceru Hope do postele, načež otec odpoví: „Víš, je těžké být tátou.“ Tahle jednoduchá odpověď ale malou JoJo doslova rozběsnila a pohotově mu na to odvětila: „A víš, jak je těžké být mámou?“

Vzápětí ale holčička poznamenává: „Dcery si myslí, že je snadné být mámou, ale pak, když vyrostou, říkají: Ach jo, netušily jsme, že být mámou je tak těžké!" A tatínek jen odpoví: „Ano, je těžké být mámou.“ JoJo přikývne a moudře – na svůj věk – začne pronášet další názory na mateřství.

„Myslím, že ostatní děti se domnívají, že je snadné být mámou. Že máma dělá jen samé skvělé věci a odvádí skvělou práci. To znamená, že to musí být opravdu velmi snadné, být mámou. Ale když to pak začnou samy dělat, zjistí, že je to velmi těžké. Nechci být matkou, chci být pořád dítě, je to jednodušší.“

Kolik té holčičce vlastně je? Šest, nebo šestatřicet? A co na svou dceru říká maminka? „Mám pocit, že je naše dcera vyspělejší než já. V podstatě je to sen každého rodiče, mít tak moudré dítě.“

 

Šestiletá holčička vypráví o tom, jak je těžké být matkou • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku