Oblékejte dceru jako holčičku, řekly učitelky v jeslích. Tohle je reakce rodičů!

Foto: steve rold
Sdílej na facebooku
7. listopadu  2019 
 06:00
Smysl pro humor a fantazie těmto manželům rozhodně nechybí! A není divu, že tisíce rodičů po celém světě jejich vtipná odpověď nadchla. Povedená fotka se stala okamžitě hitem internetu! Skvělý nápad, nemyslíte?

Když odevzdáváte ráno ratolest do jeslí nebo školky, očekáváte, že pečovatelky budou dbát na to, zda jste donesli dostatek náhradního oblečení, plínek, dudlík a oblíbeného plyšáka. Co naopak nečekáte, je to, že personál bude mít velkou starost o to, do čeho své dítě oblékáte, a upřímně vás nejspíš překvapí, když se někdo rozhodne vám poradit, že by bylo vhodné oblékat dítě do "více genderově stereotypního" oblečení.

Co to konkrétně znamená? Že pokud máte dceru, zapomeňte na tepláčky a tmavě modré svetříky a hurá na nákup růžových šatiček, cingrlátek a volánkových sukýnek! Připadá vám to hodně přitažené za vlasy? Nejste zdaleka sami. Ovšem přesně to se stalo dánským rodičům malé dcerky.

Výchova dcer v Čechách: Musí být všechno růžové nebo ne?

Výchova dcer v Čechách: Musí být všechno růžové nebo ne?

Pamatujete si na hračku našeho dětství? Na velkou nákladní tatru v jasně oranžové barvě, na které se dal vozit písek, stejně tak uvezla i poměrně statné…celý článek

Chcete holku? Tady ji máte!

Když Jessica přišla do školky pro dvouletého syna, vychovatelky se pozastavily nad tím, že netuší – ony ani děti – jakého pohlaví je její další, sotva několikatýdenní dítě. Dokonce matce naznačily, že by měla více přemýšlet o tom, do čeho a jak holčičku obléká. "Co takhle čelenka nebo mašle do vlasů?" poradily. 

Naštvalo by vás to? Šokovalo nebo rozčílilo? Reakce Jessiky a Steva byla okamžitá a kreativní. Vzali vše s humorem a zveřejnili na sociálních sítích fotku dcery s – na čele nalepeným – obrázkem mašličky, kterou jí maminka sama namalovala tužkou. A tatínek fotku trefně okomentoval popiskem: „Podívejte se, jak moje žena oblékla naši dceru den poté, co si její pečovatelky v mateřince stěžovaly, že není vymóděna dostatečně po holčičkovsku."

Fotka dívenky vzbudila obrovský zájem a spousta rodičů ze všech koutů světa neváhala podělit se s ostatními o své vlastní podobné příběhy a zkušenosti ohledně „genderové (ne)vyrovnanosti“. Zde jsou některé z nich:

*Proč si ostatní lidé myslí, že mohou mluvit do toho, co na sobě nosí nebo jak vypadá vaše dítě? Někteří jsou opravdu divní….

*Můj čtyřletý syn miluje růžovou. Připadá mi to logické, protože má dvě sestry a také spoustu kamarádek, které rovněž zbožňují růžovou barvu, koníky My Little Ponny a princezny v nadýchaných šatičkách. A proč ne? Synek má dvě růžová trička, která rád nosí, a po návratu ze školky vydrží celé odpoledne mluvit o panenkách. Rodina nechápe, já to neřeším.

*Máme pětiletou holčičku, miluje Pokémony, autodráhy HotWheels a Minecraft a říkala, že pod stromeček by chtěla dostat obojživelné auto a také „maskáčovou“ bundu, kterou obdivuje u spolužáka ve školce. Odmítá tylové sukýnky a trička s blyštivými obrázky. A proč ne?

*Moje čtrnáctiletá dcera je (už odmalička) ostříhaná nakrátko, jediný pokus o delší vlasy a culíčky skončil fiaskem. A obvykle vyráží ven v kalhotech a teniskách. Občas jsem terčem otázek, proč to tak je? Pokaždé mě to naštve, pomyslím si „co je vám do toho“ a odpovídám s úsměvem: „Protože se jí to tak líbí a my ji podporujeme v jejích vlastních názorech. Záleží jen na ní.“

*Nikdo, skutečně nikdo nemá právo jakkoli komentovat, jak oblékáte, češete a vychováváte své dítě. I kdyby chodilo celé ve zlatě a na hlavě si pěstovalo třeba ježky, pokud není zanedbané, špinavé, hladové nebo týrané, veškeré připomínky a dobré rady jsou nevyžádané.

Podívejte se na kluka s rtěnkou! Nejdřív se mu smáli, teď ho následují další!

Podívejte se na kluka s rtěnkou! Nejdřív se mu smáli, teď ho následují další!

Devítiletý indický chlapec, který má přezdívku Malý Cuz, našel zalíbení v líčení. Mnohokrát sledoval maminku, jak si nanáší rtěnku, a tak to chtěl…celý článek

Vymyslela panenky pro kluky. Proč? Takhle se liší od holčičích

Vymyslela panenky pro kluky. Proč? Takhle se liší od holčičích

Holčičky hrající si na lékařky nebo kosmonautky dnes nikoho nepřekvapí, ale chlapečkové v rolích něžných opečovávatelů panenek možná ano. Terapeutka…celý článek

Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru i syna bezpohlavně. Není jediná!

Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru i syna bezpohlavně. Není jediná!

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články