Ani kluk, ani holka. Zpěvačka Pink vychovává dceru i syna bezpohlavně. Není jediná!

Rodina zpěvačky Pink. Uprostřed dcera Willow.
Foto: Instagram
Sdílej na facebooku
3. listopadu  2019 
 06:00

Legendární zpěvačka má kariéru delší než dvě desetiletí. Stejně tak dlouho šokuje svými liberálními názory. I proto se zřejmě rozhodla, že své dvě děti – šestiletou dceru Willow a jedenáctiměsíčního syna Jamesona – bude vychovávat jako genderově neutrální. V rozhovoru pro Cosmopolitan i Sunday People uvedla, že to nechá na nich, kým se cítí být.

Zpěvačka Pink byla vždycky velmi otevřená, pokud jde o názory na cokoli – a dost často se vymykaly běžným stereotypům. Nemůžeme se tedy divit, že její liberálnost zasáhla i v poslední době velmi přetřásané téma genderové rovnosti. Začalo to tím, že její dcera Willow před časem pronesla, že si jednou vezme africkou ženu, a Pink z toho byla nadšená. Stejně nadšená byla i ve školce, kam její dcera chodí, když našla na toaletě kresbu s nápisem, který podporuje neutralitu pohlaví. "Super," napsala pod to a v rozhovoru uvedla: „Je to úžasné, když mají děti přístup ke konverzaci na podobná témata."

ČTĚTE TAKÉ: Bezpohlavní výchova: Ani kluk, ani holka. Ať si dítě samo vybere!

Kašlete na ostatní! 

Zpěvačka se později k tématu vrátila a dodala, že jí nejde ani tak o genderově neutrální přístup k dětem jako o posilování vědomí, že obě pohlaví mohou dělat cokoli, co chtějí, a neměla by být limitována tím, zda jde o kluka nebo holku. 

Pink sama se prý jako dítě cítila spíše jako chlapec, takže nevidí důvod, proč by její děti měly být od malička vedeny jen k jednomu pohlaví. Nechce totiž, aby dceru svět tlačil do ženskosti, a naopak syna do chlapské role. Každý má právo dělat si, co chce, a to platí i o tom, jaké pohlaví si jednou vybere. Když si její dcera stěžovala, že se jí ve školce smějí, že vypadá jako kluk s dlouhými vlasy, ukázala jí doma spoustu androgynních hvězd, které kašlou na ostatní a žijí si podle své pravdy.

Jitka Čvančarová vyvezla syna Theodora Christiana. Jak se jmenují děti českých celebrit?

Jitka Čvančarová vyvezla syna Theodora Christiana. Jak se jmenují děti českých celebrit?

Babyboom mezi tuzemskými celebritami pokračuje. A jako by se předháněly nejen v plození dětí, ale i v originalitě jmen, jaká jim dávají. Některá už…celý článek

Není však jediná celebrita, která se snaží bořit zavedené genderové stereotypy. Většina z nich sice své děti nevychovává jako pohlavně neutrální, ale dává jim neutrální křestní jména nebo je vychovává bez předsudků. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg má dceru, kterou pojmenoval August, což je tradiční chlapecké jméno. Herečka Blake Lively má dceru se jménem James a herec Adam Brody holčičku Arlo. Jak sami říkají, chtějí tak prolomit genderové tradice.

Zpěvačka Adele má syna Angela, kterého před časem přivedla do Disneylandu oblečeného v kostýmu princezny Anny. „Netrpělivě čekám na změny, které budou mého syna provázet. Kdo ví, co má skutečně opravdu rád,“ prohlásila. Dcera herečky Angeliny Jolie Shiloh zase chtěla, aby jí od tří let říkali John. V roce 2010 Angelina uvedla v rozhovoru pro Vanity Fair: „Chce být prostě klukem, tak jsme ji ostříhali. Nevíte, kdo jsou vaše děti, než vám to samy ukážou.“

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Kim Guiley a její manžel Travis vždycky chtěli jak dceru, tak i syna. Dcera se jim narodila v roce 2013. Když Kim za pár let znovu otěhotněla, doufala…celý článek

Zastánkyní genderově neutrálního přístupu je také herečka Zoe Saldano, matka tří synů. Či její herecká kolegyně Megan Fox. Když chtěl její čtyřletý syn nosit šaty a nalakované nehty, spolu s  manželem Brianem Austinem Greenem mu řekla, že se na to lidé možná budou dívat divně, ale že na tom rozhodně nezáleží. "Je to jeho život," shodli se rodiče malého Noaha. 

Patří sem i zpěvačka Gwen Stefani, a dokonce i herečka Tori Spelling, pětinásobná matka, se nechala slyšet, že podporuje genderově neutrální výchovu. "Povzbuzujeme děti, aby byly kreativní, pokud jde třeba o malování, tak proč by neměly být kreativní, i pokud jde o jejich sebevyjádření?" nechala se slyšet další slavná matka, a to modelka a herečka Amber Rose. 

Pokud nechcete vychovávat své děti jako pohlavně neutrální, pak se podívejte na VIDEO, v němž se dozvíte, co je dobré vědět o holčičkách:

10 věcí, které je dobré vědět, když máte holčičku • VIDEO: 

 

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Rodina, která šokovala: Rodí doma, kojí do pěti, žádné léky či škola, žádné pohlaví

Adele a Matt z britského Brightonu své okolí často šokují. Propagují porody doma, neoddělují placentu hned poté, co dítě přijde na svět, matka potomky…celý článek

Počmáraný brácha? Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Počmáraný brácha? Tohle provedly děti, když se rodiče chvilku nedívali

Chcete, aby vaše děti byly občas zticha a abyste o nich aspoň chvíli nevěděli? Raději si to nepřejte zase tak moc, pokud jsou zrovna v tom věku, kdy…celý článek

 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku