Vymyslela panenky pro kluky. Proč? Takhle se liší od holčičích | Supermámy

Vymyslela panenky pro kluky. Proč? Takhle se liší od holčičích

Panenky pro kluky? Ano, jako malí hrdinové
Foto: Youtube/Wonder Crew
Sdílej na facebooku
10. listopadu  2017 
 06:00

Holčičky hrající si na lékařky nebo kosmonautky dnes nikoho nepřekvapí, ale chlapečkové v rolích něžných opečovávatelů panenek možná ano. Terapeutka Laurel Wider by ráda proměnila svět v takový, kde každý může být čímkoliv. A proto vytvořila panenky Wonder Crew určené především klukům. 

"Když mi můj předškolní syn před třemi lety řekl, že kluci nepláčou, srdce se mi sevřelo. Vzpomínám si, že jsem si pomyslela: Žijeme v progresivním městě, doma neustále mluvíme o pocitech, a ještě ke všemu jsem terapeutka, tak jak se tohle mohlo stát? A pak mě něco napadlo. Co kdyby se děti učily hrou, kde hračky povzbuzují chlapce, aby vyjadřovali své pocity? Jenže taková hra dosud nebyla a její nepřítomnost jako by chlapce utvrzovala v tom, že tento typ hry nebo způsob bytí není pro ně," líčí Laurel Wider, co ji vedlo k nápadu vyrobit panenky přímo pro kluky. 

Kdy miminko poprvé uvidí rodiče a proč potřebují novorozenci černobílé hračky?

Kdy miminko poprvé uvidí rodiče a proč potřebují novorozenci černobílé hračky?

Představujete si, že až vás novorozenec poprvé uvidí, nadšením se mu rozzáří obličej? Pak budete asi překvapení, protože čerstvě narozené miminko své…celý článek

Vytvořila Wonder Crew, tedy panenky inspirované chlapci, abych jejich prostřednictvím rozšířila definici mužnosti. "Chtěla jsem klukům říct, že mohou být laskaví, pečující, emocionální, dobrodružní, silní, tvůrčí, a ještě mnohem víc," komentuje je. Tohle poselství podle ní přesahuje genderové stereotypy. Každopádně nám se její panenky líbí. 

Souhlasíme s ní i v tom, že zatímco po holkách často chceme, aby byly něžné a pečující, u kluků podporujeme spíše soutěživost a bojovnost. A to je určitě škoda. Mimochodem – panenky Wonder Crew, které nepředstavují malé děti, či dokonce miminka, ale spíše superhrdiny, si oblíbily i některé holky. 

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Když tohle s dětmi nestihnete, už to nedoženete. Mohlo by vás to mrzet

Dneska fakt ne, jsem unavená. Tenhle víkend ne, ale nějaký další by to mohlo vyjít. Až budeme mít čas, půjčíme si tuhle knihu a přečteme si ji, pojedeme…celý článek

Jak se díváte na kluky hrající si s panenkami vy? Podle terapeutky mnoha rodičům vadí představa syna hrajícího si s panenkou už kvůli samotnému slovu "panenka" – kdyby to byl prostě "kamarád", snášeli by to lépe. Tyto vymyšlené panenky jsou proto právě takové. 

Tvrdí také, že malí kluci dokážou být překvapivě něžní a pečující – v tom s ní rozhodně souhlasíme. "Viděla jsem chlapce předstírající, že jsou tatínky nebo velkými bratry, chlapce utěšující své panenky během neklidných nocí, a dokonce jedno úžasné podomácku vyrobené nosítko, jaké se používá pro miminko. Používal ho jeden malý kluk," dodává terapeutka Laurel Wider. 

A pokud jde o holky? Malé dívky nevědí, co se pro ně nehodí. Neříkejme jim to:

Možnosti: Malé dívky nevědí, co se pro ně nehodí. Neříkejme jim to • VIDEO: 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Matky se oblékají stejně jako dcery. Komu to sluší a komu méně?

Matky se oblékají stejně jako dcery. Komu to sluší a komu méně?

V Česku se to zase tak často nevidí, ale soudě dle fotek na webu je to leckde hit. Matky pořizují stejné oblečení sobě i dcerám, ať už jim je rok tři…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Radka Pilzová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku