Mnohem bezpečnější: Na trhu je první autosedačka s vlastním airbagem

Mnohem bezpečnější: Na trhu je první autosedačka s vlastním airbagem
Dětská autosedačka s vlastními airbagy
Foto: Maxi Cosi
Sdílej na facebooku
19. října  2017 
 10:00

Při dopravních nehodách se denně ve světě zraní pět a půl tisíce dětí. Život a zdraví jim mohou zachránit autosedačky. Výrobci jejich bezpečnost neustále zvyšují. 

Zatímco dospělí se v autě mohou v případě nehody spoléhat  i na airbagy, děti zatím nemohly. To už neplatí, protože značka Maxi-Cosi jako první integrovala airbagy do dětské autosedačky. Standardní bezpečnostní opatření pro dospělé díky otmu mají k dispozici i děti. 

Až o 55 procent bezpečnější

První dětská autosedačka na světě s vestavěnými airbagy snižuje působení síly dítěte na krk a výrazně zabraňuje nešťastným událostem při nehodě. Nová technologie Maxi-Cosi Air Safety® chrání batolata v autosedačce orientované po směru jízdy až o 55 procent bezpečněji než děti, které jsou přepravovány v normální dětské autosedačce orientované po směru jízdy.

"Rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší, zejména pokud jde o bezpečnou přepravu. Avšak automobily jsou určeny k přepravě dospělých osob a zatím co se během desetiletí staly bezpečnější, bezpečnost dětí závisí především na právních předpisech a expertech, " říká Ruud Verhagen, zastupující Libfin s.r.o., distributor Maxi-Cosi.

Úspěšná aplikace technologie airbagů motocyklisty a bezpečnostní pásy v ultralehkých letadlech inspirovala technologii Maxi-Cosi Air Safety®. Důkladný vývoj a testování vedly k této inovaci, která se stane novým standardem pro dětské autosedačky orientované po směru jízdy. Technologie airbagů Maxi-Cosi je revolučním krokem v oblasti bezpečnosti dětí a rodičům poskytuje větší jistotu.

Jak fungují airbagy Maxi-Cosi

Nové dětské autosedačky pracují se systémem detekce nárazů, který detekuje kolizi v 0.015 sekundách. Systém pak nafoukne airbagy umístěné v obou ramenních chráničích pásu chladným vzduchem v mžiku tak, aby se zafixovala hlava a krk při nárazu. V dalším okamžiku se airbag automaticky vypustí. Technologie airbagů Maxi-Cosi® mimo jiné snižuje sílu na obratle krku dítěte . 

Novinku AxissFix Air lze používat jak ve směru tak i v protisměru jízdy a je vhodná pro děti od 61 do 105 centimetrů. 

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku