Mnohem bezpečnější: Na trhu je první autosedačka s vlastním airbagem

Dětská autosedačka s vlastními airbagy
Dětská autosedačka s vlastními airbagy
Foto: Maxi Cosi
Sdílej na facebooku
19. října  2017 
 10:00

Při dopravních nehodách se denně ve světě zraní pět a půl tisíce dětí. Život a zdraví jim mohou zachránit autosedačky. Výrobci jejich bezpečnost neustále zvyšují. 

Zatímco dospělí se v autě mohou v případě nehody spoléhat  i na airbagy, děti zatím nemohly. To už neplatí, protože značka Maxi-Cosi jako první integrovala airbagy do dětské autosedačky. Standardní bezpečnostní opatření pro dospělé díky otmu mají k dispozici i děti. 

Až o 55 procent bezpečnější

První dětská autosedačka na světě s vestavěnými airbagy snižuje působení síly dítěte na krk a výrazně zabraňuje nešťastným událostem při nehodě. Nová technologie Maxi-Cosi Air Safety® chrání batolata v autosedačce orientované po směru jízdy až o 55 procent bezpečněji než děti, které jsou přepravovány v normální dětské autosedačce orientované po směru jízdy.

"Rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší, zejména pokud jde o bezpečnou přepravu. Avšak automobily jsou určeny k přepravě dospělých osob a zatím co se během desetiletí staly bezpečnější, bezpečnost dětí závisí především na právních předpisech a expertech, " říká Ruud Verhagen, zastupující Libfin s.r.o., distributor Maxi-Cosi.

Vozíte děti v autě v zimní bundě? Je to smrtelně nebezpečné, už to nedělejte

Vozíte děti v autě v zimní bundě? Je to smrtelně nebezpečné, už to nedělejte

Zkuste příště zapomenout na to, že děti do auta posadíte v zimní bundě. Protože by je to mohlo stát zdraví, či dokonce život. Když na sobě totiž mají…celý článek

Úspěšná aplikace technologie airbagů motocyklisty a bezpečnostní pásy v ultralehkých letadlech inspirovala technologii Maxi-Cosi Air Safety®. Důkladný vývoj a testování vedly k této inovaci, která se stane novým standardem pro dětské autosedačky orientované po směru jízdy. Technologie airbagů Maxi-Cosi je revolučním krokem v oblasti bezpečnosti dětí a rodičům poskytuje větší jistotu.

Jak fungují airbagy Maxi-Cosi

Nové dětské autosedačky pracují se systémem detekce nárazů, který detekuje kolizi v 0.015 sekundách. Systém pak nafoukne airbagy umístěné v obou ramenních chráničích pásu chladným vzduchem v mžiku tak, aby se zafixovala hlava a krk při nárazu. V dalším okamžiku se airbag automaticky vypustí. Technologie airbagů Maxi-Cosi® mimo jiné snižuje sílu na obratle krku dítěte . 

Novinku AxissFix Air lze používat jak ve směru tak i v protisměru jízdy a je vhodná pro děti od 61 do 105 centimetrů. 

Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

Snažíte se své dítě v kočárku chránit před slunečními paprsky? Možná děláte víc škody než užitku. Pokud patříte mezi ty maminky, které občas přehodí…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku