Má vaše dítě problémy s psaním? Hrozí mu potíže s učením, varuje psycholožka

Problémy se psaním mohu vypadat jako banalita, ale mohou vést k tomu, že dítě bude mít problémy i s učením
Problémy se psaním mohu vypadat jako banalita, ale mohou vést k tomu, že dítě bude mít problémy i s učením
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
8. srpna  2017 
 05:55

Můžete nad tím, že vaše dítě ve škole šíleně zápasí s písmem, mávnout rukou. Ale odborníci radí: nedělejte to! Protože děti, které se nenaučí používat psací písmo, mívají v pozdějších letech problémy s tím, že si nestíhají dělat zápisky, a navíc mohou mít potíže s učením jako takovým. 

"Já sám moc krásně psát neumím, stejně to není potřeba, a beztak se všechno píše na počítači," argumentuje – podle psycholožky Světlany Drábové z pedagogické poradny Prodys – nemálo rodičů. 

720p 480p 360p 240p
Co když má dítě ve škole problémy se psaním? • VIDEO: 

Podle ní dělají velkou chybu, protože zdaleka nejde jen o krasopis. Dítě, které nezvládne psací písmo, se kvůli tomu nenaučí ani různé postupy, které jsou přitom potřeba, pro učení se na druhém stupni nebo střední škole. Naopak nevadí, když dítě samo ve vyšších ročnících přejde na tiskací písmo. 

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

Až po pár nájezdových dnech začne normální výuka, dočkáte se. Požadavky, které učitelky diktují do dětských notýsků – případně posílají mailem – a…celý článek

10 typů matek, na které narazíte ve škole. Poznáte se?

10 typů matek, na které narazíte ve škole. Poznáte se?

Škola není jen o dětech, ale také o rodičích a hlavně o maminkách. Chtě nechtě se s nimi každý den potkáváte a často prohodíte i pár slov. Školní rok…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
1080p 720p 360p
Branky, body, kokoti: Matky vraždí děti, Antikrist v katedrále.…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku