5 věcí, které se letos hodlám naučit od svých dětí | Supermámy

5 věcí, které se letos hodlám naučit od svých dětí

 • Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  16. června  2016 
   06:00

  Děti se toho musí hodně naučit od rodičů, ale spoustu se toho můžeme naučit také my od nich. Ať už to myslíme vážně nebo trochu v nadsázce. Co umějí moje děti a já bych to chtěla zvládnout taky, protože jsem to nikdy nedokázala nebo už jsem to zapomněla? 

 • 1. Vysedávání u jídla

  Ze země jedí rády děti. Ale dejte pozor na bakterie, které se z podlahy na potraviny mohou přenést!

  Pětiletý syn si dokáže posedět u jídla, zvláště u snídaně, kterou si řádně vychutnává. Taky jsem to kdysi dělávala, zvláště v neděli, ale poslední roky piju kafe v rychlosti a jídlo přikusuju spíše bezmyšlenkovitě, zatímco volnou rukou často ťukám něco do mobilu nebo notebooku. Chyba. 

 • 2. Nadšení na plný výkon

  ...

  Nikdo se neumí radovat a smát naplno jako malé děti. My, i když máme radost, stejně vždycky začneme přemýšlet nad tím, kde se objeví problém, nebo rovnou v hlavě převalujeme nějaké věci, které ještě musíme dořešit. Naše škoda, že si neumíme užít radost až do konečků prstů. 

 • 3. Spánek kdykoli

  ...

  Děti, když jsou unavené, dokážou usnout kdekoli a v jakékoli pozici. A takový spánek je dokáže skutečně posilnit. I když jsou při něm všelijak zkroucené, často jim stačí deset patnáct minut, aby nabraly spoustu nových sil. Navíc si to mohou dovolit, protože přitom prakticky vždycky vypadají roztomile. Na druhou stranu – nerada bych získala jejich schopnost usnout okamžitě, jakmile se rozjede auto. 

 • 4. Malé radosti

  ...

  Děti mají svá velká přání a touží po pořádných dárcích, ale zrovna tak jim dokáže zvednout náladu hloupost třeba za pár korun. Osvědčený je bublifuk, který kupodivu potěší nejen předškoláka, ale i dítě o pár let starší. 

 • 5. Když lenost, tak lenost

  ...

  Někdy bych chtěla umět hodit povinnosti za hlavu tak snadno jako naši dospívající potomci. Ti mi mátožně odkývou, že cosi udělají, a pak se na to s klidným svědomím vykašlou. Jasně – na všechno se vybodnout nedá, ale trochu té lehkomyslnosti by dospělým možná prospělo. 

/
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Takhle doopravdy vypadají Vánoce s malými dětmi!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku