Jak malým dětem pomáhat s chůzí a co nikdy nedělat!

Děti mohou začít chodit v deseti měsících, stejně jako třeba v patnácti, obojí je v pořádku
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
19. prosince  2016 
 12:00

To, že není zdravé vodit malé dítě, které ještě samo nechodí, za ručičky natažené vzhůru, už se celkem ví. I když zvláště babičky a dědečkové to někdy zkoušejí, aspoň když se rodiče nedívají. Ale na druhou stranu – co když už už chodí a pomoci se dožaduje? 

"Je dobré podporovat děti ve vývoji vhodnou stimulací, ale rozhodně nějakou vývojovou fázi nepřeskakovat. Například předčasné posazování, když si ještě děti samy nesednou. Protože když je posadíme, jim se to strašně líbí a už se nechtějí vrátit do pozice na čtyřech," vysvětluje lékařka Jana Mašátová z pražské tělocvičny The Little Gym. 

Takové dítě pak odmítá například lézt nebo se pokoušet samo si sednout, přitom by to s ohledem na svůj správný vývoj potřebovalo. Tipy na to, co s dětmi dělat a co ne, najdete V GALERII

Jak malým dětem pomáhat se sedem, lezením a chůzí • VIDEO: 

Jak dítěti pomáhat, aby se postupně a správně naučilo všechno, co umět má? Co když už skoro chodí, krok umí, ale do prostoru se nepustí? "Můžete ho držet za ruce nejlépe u loktů, zásadní je nevytahovat je nahoru," radí Jana Mašátová. Jak přesně to má vypadat, uvidíte v našem videu. 

VIDEO: Jak správně držet miminko? Vyhněte se svislé poloze

VIDEO: Jak správně držet miminko? Vyhněte se svislé poloze

Mnoho rodičů dělá chybu, že kojence od poměrně útlého věku drží ve svislé poloze. V takové pozici by však miminka měla být pouze na odříhnutí, jinak…celý článek

Psycholožka varuje: Děti mají příliš mnoho hraček. To je hodně stresuje

Psycholožka varuje: Děti mají příliš mnoho hraček. To je hodně stresuje

Vánoce se blíží, dětské představy o množství nových hraček. které by mohly dostat, se stupňují. Chcete potomkům udělat radost a zároveň vás pohled…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku