Pohled dovnitř: Těhotenství týden po týdnu aneb jak dítě v břiše roste

Co se skutečně děje v děloze během těhotenství
VIDEO: PregnancyChat/Youtube/Supermámy
Sdílej na facebooku
21. listopadu  2016 
 06:00

Jak vlastně vypadá těhotenství týden po týdnu? Tohle video sestavené z ultrazvukových snímků vám to ukáže úplně přesně. Ze začátku jde o klasický dvojrozměrný černobílý ultrazvuk, pak následující snímky z ultrazvuku 3D. A vše vrcholí, jak jinak, porodem. 

Zatímco naše matky mohly svoje děti poprvé vidět až po porodu, my už jsme zvyklé na ultrazvuková vyšetření se stále přesnějším zobrazením. Tady šli ještě dál a ze snímků pořízených v průběhu těhotenství sestavili krátké video ukazující, jak dítě v děloze roste.

A nechybí ani samotné početí – to je samozřejmě počítačová animace – a pak záběry ze skutečného porodu. Působivé video už na internetu vidělo přes sedm milionů lidí. 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Vzkaz pro babičky: 9 věcí ve výchově a péči o děti, které už neplatí

Vzkaz pro babičky: 9 věcí ve výchově a péči o děti, které už neplatí

Proč ji nedáváš na nočník, když už jí byl rok? A proč ho neplácneš, když "je tak drzej"? Podobných mezigeneračních sporů se v rodinách objevuje každý…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku