Předškolák si potřebuje zejména hrát a odpovídat na otázky

Předškolák si potřebuje zejména hrát a odpovídat na otázky
Předškolní děti jsou mimořádně zvídavé a jen tak mimochodem se naučí spoustu věcí
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
26. srpna  2015 
 16:16

Kdo to je? Na jedné straně člověk, který už ledacos sám zvládne, pokud se týká třeba oblékání nebo hygieny, na straně druhé osobnost, s kterou stále občas cloumají záchvaty vzteku. Vítejte ve světě, v němž se pohybuje předškolák. Jeho vývoj už není tak překotně rychlý, jako v době, kdy byl kojencem či batoletem, ale schopnost se pro něco nadchnout nebo učit se něco nového je stále ohromující. 

Období mezi třetím a šestým rokem je obdobím, kdy se z dítěte stane předškolák. Mimo jiné je to období, kdy se odpoutává od rodičů, protože ho čeká mateřská škola nebo třeba víkendy a prázdniny u babičky. 

Má vaše dítě špatné známky? Možná za to nemůže

Má vaše dítě špatné známky? Možná za to nemůže

Máte doma školáka, který nosí domů poznámky a známky, za které ho rozhodně nemůžete pochválit? Pokuste se zjistit, proč se mu ve škole nedaří. Možná…celý článek

Stále více se projevuje osobnost dítěte, jeho zájmy a povaha. Jeden předškolák si tak dokáže hrát celé hodiny sám a rozvíjet fantazijní světy, jiný vyžaduje neustálou asistenci rodičů nebo sourozenců. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku