Co potřebují starší děti a co byste jim naopak dělat neměli?

Rodič by se s pubertálními děti neměl snažit kamarádit
Rodič by se s pubertálními děti neměl snažit kamarádit
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
28. září  2015 
 05:55

Máte doma starší děti a děsí vás blížící se nebo už probíhající puberta? Je to pochopitelné, ale berte to tak, že pro jejich vývoj a váš další vzájemné vztah je to nevyhnutelné. Za několik let se totiž musíte posunout jinam a proti vám bude stát (skoro) dospělé dítě, které i díky vymezení vůči vám dokáže žít samostatně. 

Rodič by se s pubertálními děti neměl snažit kamarádit, na to je generační propast vážně velká a pokusy o přiblížení se k zájmům teenagerů trapné. Zároveň by jim neměl neustále  rodič dávat najevo, kdo tu vládne tvrdou a neomylnou rukou – když to budete dělat. 

Jak vychovává táta aneb manuál pro dokonalého otce

Jak vychovává táta aneb manuál pro dokonalého otce

Miluju chlapy, kteří lezou po koberci, vozí děti na koni, o pár let později společně řvou při fotbale „góóóól“ a ještě později je učí zajídat pivo…celý článek

Máte pocit, že výchova pubertálních potomků je nd vaše síly nebo se prostě jen potřebujete poradit? Obraťte se na naši poradnu, kde s psychikou dětí a rodičů zabývá psycholožka Gabriela Špačková z pražského centra Respekton, které nabízí mimo jiné rodinné poradenství. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku