Příběh Blanky: Jsem tolerantní, ale to, že je dcera lesba, nedokážu rozdýchat | Supermámy

Příběh Blanky: Jsem tolerantní, ale to, že je dcera lesba, nedokážu rozdýchat

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
27. července  2017 
 06:00

Naše čtenářka Blanka se trápí. Zjistila, že její nejstarší dítě – devatenáctiletá Majka – nechodí s kluky, ale s holkami. Blanku to zaskočilo, a snad ještě víc ji zaskočila její reakce, nedokáže se totiž s Majčinou orientací srovnat. Má pocit, že mezi ní a dcerou vyrostla zeď, kterou ani jedna nedokáže překonat. 

Nevím vůbec, odkud tohle vyprávění začít. Majka je nejstarší ze tří dětí, má ještě patnáctiletého a třináctiletého bratra. Kluci byli od malička jak z divokých vajec, dali nám hrozně zabrat. Majce byly čtyři, když se narodil první z nich, a najednou musela být za tu hodnou a rozumnou. Vědomě jsem to po ní nechtěla, ale ona se tak chovala sama od sebe a já byla ráda, že mám tak šikovnou a přitom skromnou holčičku. 

Vlastně s ní nikdy nebyly problémy. I do puberty přišla vcelku nenápadně a ani samo obávané dospívání nebylo v jejím podání nic hrozného. Samozřejmě něco bylo – uzavřela se do sebe, s manželem jsme pro ni byli trapní, nejvíc času trávila ve svém pokojíčku, kam si ráda brala i jídlo. Normální puberta. 

Jana a Tereza: Lesbická láska z dětského hřiště. Nečekaly jsme to, říkají

Jana a Tereza: Lesbická láska z dětského hřiště. Nečekaly jsme to, říkají

Jste relativně čerstvá matka, manžel celé dny v práci, babičky v nedohlednu, kamarádky bezdětné nebo s odrostlými dětmi. Nikoho kromě toho malého tvora…celý článek

Někdy začátkem maturitního ročníku z ní zase začala být ta milá, skromná a šikovná holka a já byla ráda, že to nejhorší ve výchově je za námi. Alespoň s Majkou, protože do puberty se mezitím dostali její mladší bratři, a to je pekelná jízda. 

V dubnu se dcera učila na maturitu, někdy doma, někdy u kamarádky. Někdy v té době jsem potkala známou, která se mě právě na Majku ptala a přitom se potutelně usmívala, že jestli se nebojím, že mi holka pro samou lásku neodmaturuje. 

Kluk? Ne, holka!

Začala jsem říkat, že Majka žádného kluka nemá, vlastně nikdy žádnou pořádnou známost neměla – proč vlastně, napadlo mě – ale ta známá řekla něco, co mě šokovalo. Totiž to, že Majka s Terezou, u které se učí, jsou milenky. Cože? Cože? Cože? chtělo se mi křičet, ale zároveň jsem si říkala, že tahle Lucie je stará drbna a že to ani nebude pravda. 

12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

12 hraček, které jsou pro vaše děti skutečně nebezpečné. Překvapí vás to!

Nepodporujeme výchovu, která dětem nic nedovolí z obavy, aby se jim nic nestalo. Zrovna tak jim nechceme zakazovat, aby zkoušely nové věci. Na druhou…celý článek

Ale byla. Najednou to do sebe všechno začalo zapadat. Vlastně od malička byla Majka jiná než ostatní holčičky. Nebyla přehnaně klučičí, to vůbec, ale nikdy taky netáhla s všelijakými těmi holčičími partami, minulo ji pubertální pištění a kromě výprav se skautem byla často ráda doma. 

Když přišla domů, prostě jsem se zeptala. A Majka kývla. Já jen koukala, jak to ta moje malá holka, ale vlastně už dospělá žena má v hlavě srovnané. Řekla mi, že to o sobě tušila dlouho, ale že si nebyla jistá, nicméně teď už ano. Že nejde o nějaké pubertální poblouznění a touhu zkoušet něco, co se nesmí. Že to nedělá, aby nás naštvala, ale že se to určitě nedá změnit. 

Můžu za to já? 

Začala jsem si vyčítat, že jsem ji k podobnému chování dohnala, ačkoli jsem rozumově věděla, že je to blbost. Vyčítala jsem si, že jsem se jí málo věnovala, nerozvíjela dost její holčičí podstatu. Dokonce jsem se jí začala omlouvat, což utnula – ona byla v tomhle dialogu ta rozumnější. 

Anna: Můj muž si přivedl milence do pokojíku našich dětí

Anna: Můj muž si přivedl milence do pokojíku našich dětí

Anně je šestatřicet a příběh, který má za sebou, je dost neuvěřitelný. Vyprávěla nám ho v době, když už ho měla za sebou. Přesto se z něj ani po několika…celý článek

Od té doby se trápím pocitem, že ji ztrácím. Že žije ve světě, kam za ní nemůžu. Doufám, že se z téhle noční můry probudím – vždycky jsem prohlašovala, že mi homosexualita nevadí, ale teď si musím přiznat, že se takových lidí trochu štítím. 

Bavíme se o tom samozřejmě i s manželem, který říká, že má Majku pořád stejně rád a že dcera rozhodně nevypadá nešťastně. Já mám pocit, že jako lesba v životě nemůže být šťastná, že ji společnost nepřijme – dcera sama říká, že už se nepíše rok 1980. 

Manžel mě taky uklidňuje tím, že dcera by na nás byla méně a méně závislá, i kdyby byla na kluky, protože je jí devatenáct, odmaturovala, pracuje a chystá se na vysokou, což je velký životní předěl. Snad má pravdu. 

Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

Babi, tohle fakt ne! Čím nás šokovali nebo naštvali prarodiče našich dětí

Jak to máte s prarodiči, pokud jde o přístup k vnoučatům? Jste vděční za to, že vám s dětmi více či méně pomáhají, a tak neřešíte, že někdy dělají…celý článek

Tahle žena je v 6. měsíci, ale má naprosto ploché břicho. Je to normální?

Tahle žena je v 6. měsíci, ale má naprosto ploché břicho. Je to normální?

Modelka Sarah Stage je podruhé těhotná a rodit bude za necelé tři měsíce. Její fotografie, které uveřejňuje na sociálních sítích, vyvolávají doslova…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku