9 SMS zpráv, které můžete posílat dětem, aniž byste byli trapní

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
27. října  2019 
 06:00

Kolik textových zpráv pošlete svým dětem každý den? Jednu, dvě, pět nebo třeba deset? Je jasné, že většina rodičů chce, aby se jejich děti cítily bezpečně a aby cítily, že je rodiče ochraňují za všech okolností. S dospívajícími je to ale čím dál náročnější, a pokud to přeženete, stanete se otravnou helikoptérou – a to přece nechcete. Někdy je lepší třikrát se nadechnout a pak teprve rozhodnout, jestli chcete tu rozepsanou zprávu poslat. Jaké zprávy můžete bez obav posílat?

Výhodou dospívajících potomků je to, že milují vše, co se týká chytrých telefonů. Rádi brouzdají na internetu, sledují, co se děje na Facebooku nebo Instagramu, postují kdeco, vyměňují si s kamarády textovky. Mohlo by se zdát, že tedy nebudou nijak proti tomu, když jim pošlete něco i vy. Ovšem právě na rodičovské textovky můžou děti reagovat různými způsoby. „Přestaň už mi pořád psát!“ „Přestaň mi radit, co mám dělat!“ Až po naprostou ignoraci vašich zpráv...

Povolené SMS v naší galerii 

Proto používejte esemesky jako způsob, jak dětem ukázat, že stojíte při nich a že jim důvěřujete. Hlavně ne rady a doporučení, co by měly, nebo naopak neměly dělat. Torie Henderson je učitelka, koučka a matka, která se zabývá pubertou. Doporučuje tyto textové zprávy, které jsou podle ní „povolené“ a nebudou dospívající děti otravovat. Naopak jim naznačí, že jim rozumíte, důvěřujete jim a bezpodmínečně je  podporujete.

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy