Dcera touží po jiném těle: Až budu větší, chci být kluk

Jak se žije s transdítětem aneb Když vaše malá holčička chce být kluk
VIDEO: Barcroft
Sdílej na facebooku
22. června  2017 
 14:00

Je jí osm. A na rozdíl od ostatních holčiček nenosí šatičky, čelenky a culíky a ani ji nezajímají poníci a jiné holčičí hračky. Má jediné přání: až vyroste, chce být kluk.

Rodiče osmileté Lily Nichols z Venice na Floridě už od jejích dvou let vědí, že jejich dcera se od ostatních dívek trochu liší. "Na Velikonoce, když jí byly dva roky, oblékla jsem ji do zeleno-bílých šatů a do vlasů jsem jí dala růžovou ozdobu, okamžitě si ji vyndala a pořád opakovala, ať jí to sundám," vypráví její matka Vanessa.

Tenkrát si myslela, že je to normální, že některé dívky prostě nechtějí nosit šaty. Jenže pak si všimla, že její dcerku zajímají více chlapecké věci a hračky. V obchodě si například všímala aut a náklaďáků. "Nezajímaly ji panenky ani žádné růžové hračky," vzpomíná maminka osmileté Lily. V obchodě s oblečením zase vždy zamířila do chlapeckého oddělení.

Osmiletá Lily touží být chlapcem.

Lily alias Jack

"Koupili jsme jí panenku a nikdy se jí nedotkla. Když jí byly tři roky, dostala od známého barbie auto. Otevřela krabici a s díky ho vrátila zpátky do obalu," vypráví Vanessa. Nikdy ji tyhle věci nezajímaly.

Na otázku, čím bude, až bude veliká, dnes už osmiletá Lily odpovídá: "Myslím, že se obrátím na lékaře, aby mi prostřednictvím léků a operace pomohli ke změně pohlaví." Chtěla by si nechat změnit jméno na Jack nebo Jackson.

Její maminka ji ale rozhodně do ničeho nenutí. Svou dceru dokonce ani nechce označovat jako "transgender" dítě, podle ní má tento pojem negativní konotace. "To slovo nepoužívám záměrně, nemyslím si, že je to v jejím věku nutné. Lily si uvědomuje, že je tu nějaká možnost změny pohlaví, o tom se bavíme, ale rozhodnutí bude čistě na ní, až bude dospělá," vysvětluje matka Lily, která to nemá s výchovou své dcery nijak jednoduché.

Nepochopení okolí

Od pěti let nosí Lily chlapecké oblečení a okolí si ji s chlapcem také často plete. Zpočátku je Vanessa opravovala, ale když viděla, že se to její dceři líbí, přestala to dělat: "Lily má delší rezavé kudrnaté vlasy, a stejně si všichni myslí, že je to kluk."

I když vypadá Vanessa vyrovnaně, přiznává, že trochu ji to přece jen mrzí. "Je tu malá část mě, která by si přála mít zase tu krásnou a něžnou holčičku," přiznává. A říká, že kvůli odlišnosti své dcery přišla i o některé přátele. "Můj dobrý přítel mě obvinil, že se pokouším Lily přesvědčit, že je transgender. Jako by to byla moje chyba," svěřuje se.

I když sama Lily chce být Jackem nebo Jacksonem, její maminka ji tak zatím neoslovuje. "Prostě mluvím o mé malé holčičce, která chce být malým chlapcem," říká. "Prozatím je to Lily. Uvidíme, jak to bude dál."

Originální nápad! Rodiče fotí děti tak, jak by vás to asi nenapadlo

Originální nápad! Rodiče fotí děti tak, jak by vás to asi nenapadlo

Nezajímavých fotek dětí, které na nich vypadají jedno jako druhé, je plný svět. Jak to udělat jinak? Někdo na to jde návštěvou fotografa, který…celý článek

Trpíte neustálým strachem o vlastní děti? 6 tipů, jak to překonat!

Trpíte neustálým strachem o vlastní děti? 6 tipů, jak to překonat!

Být rodičem nejsou jen radosti a blbnutí, je to taky spousta úzkosti a často nesmírného strachu, který i když není viditelný, tam někde uvnitř ve vás…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku