7 věcí, které si děti na rodiče budou pamatovat, až budou dospělé

Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
22. srpna  2017 
 06:00

Pro děti děláme spoustu věcí, protože doufáme, že budou spokojené. A že se toho spoustu naučí. A taky že si všechny ty společné zážitky budou pamatovat. Mnohé z nich ano. Ale nakonec se jim do paměti nejvíce zapíšeme něčím jiným. Co myslíte? 

Řekněme, že zážitky do čtyř pěti let si děti nepamatují, až na výjimky, skoro vůbec. Později ano, vzpomenou si, kde jsme s nimi byli, vybaví si nějaké vrcholné zážitky – jak nadšení z nové vláčkodráhy, tak příšernou bouřku uprostřed lesa. Ale spousta věcí se jim z paměti vytratí. Ačkoli my sami jsme mohli mít pocit, že to je něco, co si budou pamatovat navždy. 

Proč si děti nepamatují skoro nic do doby, než jim je sedm let?

Proč si děti nepamatují skoro nic do doby, než jim je sedm let?

Podnikáte se svými batolaty a předškoláky jednu věc za druhou, protože chcete, aby měli na dětství krásné vzpomínky? Raději se smiřte s tím, že si…celý článek

A naopak: navždy je ovlivní něco, o čem jsme to nepředpokládali. Nebo jsme rovnou doufali, že se to nestane. Rozhoduje třeba to, jak se k sobě chovají otec a matka, nebo to, kolik času s dětmi doopravdy tráví a jsou při tom duchem přítomni. 

Tady máte stručný přehled toho, co si na vás děti budou doopravdy pamatovat, až vyrostou, jak ho přinesl web Popsugar.com. 

 

  1. Společné zážitky.
  2. Čas, který jste s nimi trávili.
  3. Povzbuzující slova.
  4. Způsob řešení krizí. 
  5. Osamostatňování.
  6. Chování k ostatním dospělým.
  7. Jak jednáte ve stresu a pod tlakem. 

 

Podívejte se do naší GALERIE, kde podrobně popisujeme, jaké společné zážitky nakonec děti formují nejvíce a jaké jim nejvíce utkví v paměti. 

GALERIE: Tohle si budou děti pamatovat!

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

9 nesmyslů, které bude škola od září zase chtít po vašich dětech

Až po pár nájezdových dnech začne normální výuka, dočkáte se. Požadavky, které učitelky diktují do dětských notýsků – případně posílají mailem – a…celý článek

7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

Co se vztekem batolat nebo předškoláků? Co dělat, když sebou potomci mlátí o zem v obchodech, perou se s rodiči o tablet nebo si chtějí pomocí hlasitých…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články