7 věcí, které si děti na rodiče budou pamatovat, až budou dospělé

Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
22. srpna  2017 
 06:00

Pro děti děláme spoustu věcí, protože doufáme, že budou spokojené. A že se toho spoustu naučí. A taky že si všechny ty společné zážitky budou pamatovat. Mnohé z nich ano. Ale nakonec se jim do paměti nejvíce zapíšeme něčím jiným. Co myslíte? 

Řekněme, že zážitky do čtyř pěti let si děti nepamatují, až na výjimky, skoro vůbec. Později ano, vzpomenou si, kde jsme s nimi byli, vybaví si nějaké vrcholné zážitky – jak nadšení z nové vláčkodráhy, tak příšernou bouřku uprostřed lesa. Ale spousta věcí se jim z paměti vytratí. Ačkoli my sami jsme mohli mít pocit, že to je něco, co si budou pamatovat navždy. 

A naopak: navždy je ovlivní něco, o čem jsme to nepředpokládali. Nebo jsme rovnou doufali, že se to nestane. Rozhoduje třeba to, jak se k sobě chovají otec a matka, nebo to, kolik času s dětmi doopravdy tráví a jsou při tom duchem přítomni. 

Tady máte stručný přehled toho, co si na vás děti budou doopravdy pamatovat, až vyrostou, jak ho přinesl web Popsugar.com. 

 

  1. Společné zážitky.
  2. Čas, který jste s nimi trávili.
  3. Povzbuzující slova.
  4. Způsob řešení krizí. 
  5. Osamostatňování.
  6. Chování k ostatním dospělým.
  7. Jak jednáte ve stresu a pod tlakem. 

 

Podívejte se do naší GALERIE, kde podrobně popisujeme, jaké společné zážitky nakonec děti formují nejvíce a jaké jim nejvíce utkví v paměti. 

GALERIE: Tohle si budou děti pamatovat!

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy