Překvapivé rodičovské rady z celého světa! Poučte se od Francouzů, Indů či Argentinců | Supermámy

Překvapivé rodičovské rady z celého světa! Poučte se od Francouzů, Indů či Argentinců

Jaké jsou rodičovské rady z celého světa? Možná vás to překvapí!
Foto: iStock.com
Sdílej na facebooku
25. září  2017 
 06:00

Každý rodič má jinou výchovnou metodu. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, jak se v přístupu k dětem liší jednotlivé státy? Co třeba dělají francouzští rodiče a co ti dánští? Tady je pár rodičovských rad z různých koutů světa, jak je sestavil web purewow.com. Třeba vás některý tip inspiruje. 

Znáte termín hygge? V Dánsku je označením pro šťastný způsob života. A lidé, již tuto životní filozofii vyznávají, si myslí, že děti, které jsou často venku na čerstvém vzduchu, jsou šťastnější a zdravější. Dokonce při nízkých teplotách kolem nuly si dánské děti hrají třeba hodinu venku. A miminka? Ta spí venku v kočárku, zatímco jejich rodiče jedí uvnitř domu. Připadá vám to šílené? Pamatujte, že Dánsko je pátou nejbezpečnější zemí na světě.

Skvělý tip: Jak naučit děti poslouchat bez jediného slova

Skvělý tip: Jak naučit děti poslouchat bez jediného slova

Debaty s dětmi o tom, co mají udělat, jsou únavné. Už tříleté dítě dovede rodičovským pokynům vzdorovat dlouhé minuty. Přitom existuje jednoduchý trik,…celý článek

Nežvatlejte na děti, mluvte s nimi jako se sobě rovnými. Přesně takhle to dělají francouzští rodiče. Nežvatlají! Se svými batolaty a nejmladšími dětmi mluví úplně normálně, tedy svými nezměněnými hlasy. 

A jak si vedou rodiče v dalších zemích? Podívejte se do galerie! 

 

Naše kolegyně Markéta má tři tipy, které zabraly na vztek u jejích tří synů:

Tohle na ně platí! Tři tipy, které zabraly na vztek u tří synů • VIDEO: 

Která rodičovská rada je vám nejsympatičtější? A máte také vy nějaký tip, jak být šťastní?

Spánek lepší než sex, nákup bez dětí coby odpočinek. Tohle pochopí jen rodiče!

Spánek lepší než sex, nákup bez dětí coby odpočinek. Tohle pochopí jen rodiče!

Maminky jsou vlastně superženy. Činnosti, na které ostatní mají hodiny času, musí ony zvládnout během několika minut. A proto si váží maličkostí. Taková…celý článek

Rodiče, čtěte! Tato věta může zachránit život vašemu dítěti

Rodiče, čtěte! Tato věta může zachránit život vašemu dítěti

Čerství rodiče se pořád kvůli něčemu strachují. Nejčastěji kvůli neustálému pláči miminka. Je dítě v pořádku? Pláče kvůli maličkosti, nebo je nemocné?…celý článek

Druhy matek na internetu: Hysterky, drbny, rozvíjející a pak ty úplně nejchytřejší!

Druhy matek na internetu: Hysterky, drbny, rozvíjející a pak ty úplně nejchytřejší!

Internetové diskuse miluju. Díky nim jsem našla několik kamarádek, mockrát mi tam poradili, nebo mě aspoň vyslechli. Zvláště v době, kdy je člověk…celý článekNejlepší a nejpřekvapivější rodičovské rady z celého světa.

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Tohle všechno vědí sociální sítě o vašich dětech! Šokovalo to i je …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku