Šokující: Tahle židle se s dítětem neskácí, když mu dáte pohlavek, doporučuje prodavačka

Tahle židle se s dítětem neskácí, když mu dáte pohlavek, doporučuje prodavačka
VIDEO: Unicef
Sdílej na facebooku
22. listopadu  2017 
 14:00

Šokující. Taková je nová kampaň organizace UNICEF, která má upozornit na násilí páchané na dětech. Především na to, které se děje doma, na místě, kde se mají kluci a holky cítit nejvíc v bezpečí. Její součástí je i tohle video. 

Nová kampaň UNICEF nazvaná #ENDviolence, neboli Konec násilí, vyzývá k větší pozornosti a ostražitosti, pokud jde o násilí na dětech. Video ukazuje obchod s nábytkem, kam přicházejí nicnetušící zákazníci, aby koupili nábytek pro své malé potomky. 

Většina českých rodičů děti bije. Může to spustit duševní problémy

Většina českých rodičů děti bije. Může to spustit duševní problémy

V Norsku přituhuje a děti se rodičům hromadně odebírají i v Anglii. Nechceme soudit, kde je pravda, i když nás to zvedá ze židle,…celý článek

Prodavačka jim hodně netradičně představuje jednotlivé kousky – ukazuje například skříňku, do které se mohou děti, kdyby je doma někdo obtěžoval, schovat. Nebo postýlku, do které mohou odhodit nejmenší dítě, když jim půjde na nervy, a jejíž matrace ho ochrání před úrazem. Nebo židli se speciálně zatíženými nohami, která se nepřevrhne ani tehdy, když rodiče dítě udeří.

Že je to šílené?  Jistě, přesně to si myslí i šokovaní rodiče, které natáčí skrytá kamera. Nevěří, že se něco takového doma běžně děje. Nicméně podle údajů UNICEF tři ze čtyř dětí někdy doma zažily něco podobného. Česko v tom nebude výjimkou. 

Mnoho Čechů své děti bije

"Tělesné tresty používá šedesát až sedmdesát procent českých rodičů a považují je za nutné," vyčíslila lékařka Petra Uhlíková z Psychiatrické kliniky pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Dvě třetiny těch, kdo bijí děti, mají vysokoškolské vzdělání. Podle lékařky je to rozhodně špatně – jednak to nevede k cíli, jednak to dětem sráží sebevědomí, nebo to dokonce může spolu se stresem spustit duševní problémy.

Pokud jde o druh trestu, sedmdesát procent rodičů v Česku považuje za přijatelné plácnutí na zadek, zhruba polovina pohlavek a po řemenu může rodič občas sáhnout podle čtvrtiny českých rodičů. Ukázal to nedávný výzkum Ligy otevřených mužů, podle nějž se rodiče častěji než v minulosti uchylují k domluvě, zákazům a vysvětlování.

Matky, neblbněte! Ženy, které nekojí do tří a nespí s dětmi v posteli, je taky milují

Matky, neblbněte! Ženy, které nekojí do tří a nespí s dětmi v posteli, je taky milují

Děláme si legraci z matek, které v sedmdesátých a osmdesátých letech soutěžily, kdo dítě dříve naučí na nočník. Přitom stále děláme to samé, jen disciplíny…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku