Šokující odhalení! Děti mají stejnou výdrž jako vrcholoví sportovci

Foto: iStock
Sdílej na facebooku
29. června  2018 
 06:00

Možná je tahle informace pro někoho šokující, mě to ale nepřekvapuje ani trochu. Mí tři synové vydají za deset vrcholových sportovců, pokud jde o vytrvalost dělat blbiny, běhat, skákat, luxovat plnou ledničku a tak podobně. Jejich energie je nevyčerpatelná a zdá se, že klidu se nikdy nedočkám. Co tedy vlastně vědci zjistili?

Vědci z univerzity v Clermont-Auvergne ve Francii zjistili, že děti dokážou celý den aktivně běhat a vůbec se neunavit. Snaha rodičů své potomky utahat je tedy naprosto zbytečná. Děti prostě nikdy neutaháme. Studie srovnávala 12 dětí ve věku devět až 11 let, 12 netrénovaných dospělých a 13 mužů, kteří se věnovali vrcholově vytrvalostním sportům – například triatlonu, běhu na dlouhé tratě či cyklistice.

Šestiletá holčička dala rodičům lekci z výchovy. Co jim řekla?

Šestiletá holčička dala rodičům lekci z výchovy. Co jim řekla?

Samozřejmě že všichni moc dobře víme, jak je těžké být mámou nebo tátou. Ovšem ne vždy to vědí taky děti. Jen málokdy se stane, že se podívají na své…celý článek

Všechny pak požádali, aby dvakrát po dobu sedmi vteřin sprintovali s pomocí odporového zařízení. Potom následoval minutový odpočinek, kdy vědci měřili energetický výdej při téhle aerobní zátěži. Druhá část testování se týkala třicetivteřinového šlapání na stacionárním kole. Přitom se zjišťovala anaerobní kapacita organismu. Měřily se tep, hladina kyslíku a taky odbourávání laktózy, aby se zjistilo, jak se rychle všichni zotaví.

Výsledek byl skutečně překvapivý! Děti vyšly z testu naprosto nejlíp. Vědci zjistili, že mají nejen svaly odolné proti únavě, ale taky se rychleji zotaví z cvičení s vysokou intenzitou – dokonce rychleji než trénovaní sportovci.

Chytré telefony zhoršují vztahy mezi rodiči a dětmi: Nová studie to potvrzuje!

Chytré telefony zhoršují vztahy mezi rodiči a dětmi: Nová studie to potvrzuje!

Pokud patříte k těm, kteří mají neustále prst přilepený na svém smartphonu, měli byste se nad tím zamyslet. Nová studie totiž dokazuje, že nadměrné…celý článek

„Zjistili jsme, že děti lépe využívají svůj aerobní metabolismus, a vysoká fyzická zátěž je tedy méně unaví,“ řekl Sébastien Ratel, docent fyziologie na téže univerzitě. Výsledky tedy taky velmi jasně vysvětlují, proč se nám zdá, že si děti můžou hrát neomezeně dlouho i poté, co už my rodiče dávno odpadli. Podle odborníků by výzkum mohl také pomoct rozvíjet sportovní potenciál dětí.

 

Jak můžete přimět děti k pohybu? Podívejte se na naše VIDEO:

Jak mohou rodiče přimět děti k pohybu • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: aši

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku