Jsou některé sladkosti pro děti vhodnější než jiné? | Supermámy

Jsou některé sladkosti pro děti vhodnější než jiné?

Jak se vyznat v nabídce sladkostí pro děti?
VIDEO: Tereza Kovářová/úvodní foto Shutterstock
Sdílej na facebooku
6. června  2016 
 12:00

Není nutné dětem sladkosti zakazovat úplně. Na tom se shodne i většina odborníků. Jak však mezi nimi správně vybrat a jak to zároveň naučit i děti? Podívejte se, co doporučuje nutriční terapeutka Jitka Tomešová z Thomayerovy nemocnice v Praze. 

Čtěte obaly, sledujte energetickou hodnotu, ale také to, jaké tuky výrobce použil. Nespoléhejte se na umělá sladidla. Tak se dají shrnout doporučení odborníků, pokud jde o to, jak pro děti vybrat alespoň trochu přijatelné sladkosti. 

"Není dobré dětem sladkosti zakazovat úplně, spíš je vhodnější naučit je s nimi zacházet," říká nutriční terapeutka Jitka Tomešová. Při úplném zákazu podle ní hrozí, že děti budou po bonbonech a čokoládách o to více toužit.  

Jak se vyznat v nabídce sladkostí pro děti? • VIDEO: 

Čočky, medvídci, karamely? Které škodí nejméně a kterým se vyhnout?

Čočky, medvídci, karamely? Které škodí nejméně a kterým se vyhnout?

Možná patříte k rodičům, kteří zvládli svým dětem vysvětlit, že bonbony nejsou zdravé, a vaši potomci je od vás nevyžadují. My ostatní se snažíme volit…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku