Testovali jsme: Které cereálie dětem nedávat a proč? Které jsou v pořádku?

Jak vybrat snídaňové cereálie pro děti
Foto: Adam Balažovič/Supermámy
Sdílej na facebooku
30. června  2017 
 06:00

Snídaňové cereálie mají jedno velké plus a pak už skoro samá minus. Nicméně i mezi nimi se dají vybrat výrobky, které mohou rodiče svým dětem dávat bez obav. Úplně snadné to ale není. Které v hodnocení Karolíny Hlavaté z iniciativy Vím, co jím uspěly a které propadly? 

Cerálie mají jednu nespornou výhodu. Ráno je vcelku bez potíží spořádají i děti, které jsou ještě v polospánku, a do nichž dostat jinou snídani by tak bylo nemožné. Snídat by přitom měly, o tom žádná. 

Bohužel, pak už následuje výčet nedostatků: obrovské množství cukru, ale také tuku, a to navíc toho nevhodného, také mnoho soli. To vše z lupínků dělá všechno jiné než zdravou stravu.

Podívejte se, podle čeho cereálie vybírat:

Jak vybrat snídaňové cereálie pro děti • VIDEO: 

Otestovali jsme: Tyhle nanuky dětem nedávejte! Které jsou v pořádku?

Otestovali jsme: Tyhle nanuky dětem nedávejte! Které jsou v pořádku?

Jsou pro děti lepší ovocné, nebo mléčné zmrzliny? Smetanové, či ty s rostlinným tukem? A hodí se vůbec pro děti? Na všechny tyto otázky jsme se pokusili…celý článek

"Rodiče si často mylně myslí, že cerálie jsou celozrnná potravina, a tím pádem že jsou zdravé," vysvětluje častý omyl Karolína Hlavatá. Zatímco cereální rohlík je často celozrnný, cerálie většinou ne, až na několik výrobků. 

Dají se vůbec nějaké doporučit? Část výrobků je přijatelná, ale musíte hlídat jak obsah cukrů, tak i tuku – to se týká například zapečených musli nebo všech plněných výrobků, v nichž navíc bývají nevhodné palmový a kokosový tuk. 

Kolik cukru a tuků je ještě v pořádku? Podívejte se na video!

Plněným cereáliím je lepší se vyhnout! Proč?

Dáváte dětem kukuřičné lupínky, protože si myslíte, že jsou zdravější než například čokoládové kuličky? Vůbec to tak být nemusí!

Proč by děti moc neměly jíst kukuřičné lupínky

Špatné vysvědčení? Takhle má vypadat správná rodičovská reakce

Špatné vysvědčení? Takhle má vypadat správná rodičovská reakce

Než se kvůli vysvědčení pustíte do udílení trestů, či naopak vyplácení odměn, zastavte se na chvíli. Popravdě řečeno, pokud vás nějaká známka na vysvědčení…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku