To jsou rozdíly! Co jedí rodiny z celého světa a kolik za to utratí?

Mongolsko, Ulaanbaatar: Rodina Batsuuri a jejich jídlo na týden.
Foto: Profimedia/Peter Menzel
Sdílej na facebooku
12. května  2018 
 06:00

Víte, kolik vaše rodina spotřebuje jídla za týden? A kolik vás všechny ty potraviny stojí? Americký fotograf Peter Menzel cestuje po světě a dokumentuje to, bez čeho by žádná rodina nemohla fungovat - jídlo. Ze svých fotografií vydal v roce 2005 knihu s názvem Hungry Planet: What the World Eats (Hladová Planeta: Co svět jí). 

Menzel na svých fotografiích zachytil rodiny z 24 zemí světa a jejich týdenní stravu, k fotkám napsal také, kolik jejich obživa na týden stojí, což je údaj velice zajímavý.

Zatímco běžná evropská nebo americká rodina zkonzumuje jídlo za několik stovek dolarů, rodina v Mali si vystačí s několika pytli obilovin, za jídlo utratí ani ne třicet dolarů týdně a třeba rodina na Filipínách se vejde do padesáti dolarů týdně. 

Zajímavé je také sledovat, kde se sní kolik ovoce a zeleniny, ve kterých rodinách se pijí slazené nápoje a limonády, a kde kupují hotové polotovary. 

Schválně, jak by takový stůl potravin na týden vypadal u vás? 

Fotografie najdete v GALERII

HLEDÁME MAMINKU ROKU! Časopis Maminka vyhlašuje 1. ročník soutěže o titul MAMINKA ROKU. Posílejte nám své příběhy (nebo nominujte někoho ze svého okolí) a buďte inspirací ostatním maminkám! Soutěžit můžete v těchto kategoriích:

  • maminka hrdinka
  • maminka podnikatelka
  • maminka blogerka

POZOR! Ve hře jsou hodnotné a atraktivní výhry v celkové hodnotě 700 000 Kč! maminkaroku.cz Více na webu MAMINKA ROKU

Potřebuje dítě kravské mléko nebo ne? 

720p 360p
Potřebují děti kravské mléko nebo ne? • VIDEO: 
 

Co byste dětem k jídlu vážně dávat neměli a proč?

Co byste dětem k jídlu vážně dávat neměli a proč?

Co by děti nikdy neměly jíst a pít? Nebo pokud možno jen hodně výjimečně? Nejspíše vás hned napadnou hranolky, pizza nebo nějaká ta sladká limonáda.…celý článek

10 pochoutek, které jsme jedli jako malí. A přežili jsme!

10 pochoutek, které jsme jedli jako malí. A přežili jsme!

Cukry a zase cukry! Mnoho dětí dnes sladkosti vůbec nesmí. Jejich rodiče dbají na zdravý životní styl, což je naprosto v pořádku. Nic se však nesmí…celý článek

Superpotraviny pro děti? Ty zelené rozhodně do dětského jídelníčku nepatří!

Superpotraviny pro děti? Ty zelené rozhodně do dětského jídelníčku nepatří!

Superpotraviny asi není nutné dlouze představovat. Jsou to ty potraviny, které v porovnání s ostatními mají vyšší obsah vitaminů, minerálních…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Gabriela Kolinová

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
1080p 720p 360p
Branky, body, kokoti: Přifoukni prsa, zachraň vztah. Už žádné …

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku