Matka sepsala seznam 9 věcí, které ji na mateřství poněkud zaskočily

 • Matka sepsala seznam 9 věcí, které ji na mateřství poněkud zaskočily
  Gylisa Jayne s dcerkou
  Foto: Facebook/Gylisa Jayne
  Sdílej na facebooku
  13. ledna  2017 
   14:00

  Během prvního roku mateřství si Gylisa Jayne nespočetněkrát pomyslela: "Proč mi tohle nikdo neřekl?" Angličanka tvrdí, že většina knížek a webů o mateřství zamlčuje, co všechno člověka potká, a tak mu ani nemůže poradit, jak se s tím vypořádat. A na tom rozhodně něco je. Podívejte se na seznam Gylisiných stesků, který zveřejnila na Facebooku. 

 • Holení nohou? Nemožné!

  Gylisa Jayne nafotila na facebook, jak si holí nohy s dcerkou, která ji odmítla opustit
  Gylisa Jayne nafotila na facebook, jak si holí nohy s dcerkou, která ji odmítla opustit

  Holení nohou? Žádná velká zábava, ale dá se to udělat kdykoli a nakonec to nezabere víc než pár minut. Nikoli však tehdy, když se vám pod nohama motá batole. Coby matka si v takový moment připadáte dost nepatřičně, ale co s potomkem, když už se na ochlupení svých končetin nemůžete ani podívat? Nebo prostě chcete večer před partnerem bez rozpaků po čase obléknout něco jiného než pyžamo až na zem? Gylisa to vyřešila takhle a ještě to nafotila a dala na web, aby ostatní matky viděly, že v tom nejsou samy. 

 • Už nikdy sama

  Ani chvilka klidu
  Ani chvilka klidu

  Gylisu na mateřství skoro nejvíce zaskočilo, že skutečně nikdy, nikdy není sama. Ani ve dne, ani v noci, ani na záchodě, při sprchování či u toho už zmíněného holení nohou. Nemůže už jen tak začít něco dělat a dokončit to, protože potomek ji často nenechá. 

  Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

  Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

  Bude čahoun nebo spíše drobek? Pokud právě teď spekulujete právě nad tím, pak by vám mohly pomoct jednoduché testy, díky kterým to lze odhadnout. Pravda,…celý článek

 • Nemusíte milovat své dítě od prvního momentu

  Gylisa Jayne s partnerem
  Gylisa Jayne s partnerem
  Autor: F

  Gylisa Jayne na svém Facebooku otevřeně píše o tom, jak mizerně se coby matka cítí a jak ji mateřství zmáhá, ačkoli dcerku miluje. Mezi věcmi, které by bývala ráda věděla předem, jmenovala i fakt, že mateřská láska nenastupuje automaticky okamžikem porodu a že placenta vypadá morbidně. Nepočítala ani s tím, že skoro další rok od porodu trvalo, než se její tělo zase dostalo do původní kondice. 

 • Co udělá porod s vaginou

  Gylisu na facebooku sledují tisíce lidí právě kvůli její otevřneosti
  Gylisu na facebooku sledují tisíce lidí právě kvůli její otevřneosti

  Proč mi nikdo neřekl, že stehy ve vagině budou do doby, než se zahojí, bolet více než porod tříapůlkilového dítěte? Ptá se mimo jiné. Nebo proč mi nikdo neřekl, že kojení taky bolí, a že když bolí moc, děláte to pravděpodobně špatně? A že bude trvat týden až dva, než se to naučím?

  Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

  Jak okamžitě utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který funguje!

  Tipů a triků na utišení plačícího dítěte jste jistě vyzkoušela a vyslechla mnoho. Podívejte se na to, jak si s miminky poradí Robert Hamilton, americký…celý článek

 • Pozor, nevyžádané rady přicházejí

  ...
  ...

  Proč mě nikdo nevaroval před tím, že mě okolí zahrne spoustou nevyžádaných rad na téma, jak vychovávat dítě, co mu dávat jíst, jak ho uspávat a podobně? Co mám dělat, když mi jeden člověk říká, že jakmile budu chovat dítě více než pět minut denně, rozmazlím ho, zatímco druhý tvrdí, že pokud ho nechovám 24 hodin denně sedm dní v týdnu, jsem mizerná matka? Ptá se Gylisa. 

 • Pomoc, stýská se mi

  Batole dokáže převrátit dům vzhůru nohama. Nebo alespoň počmárat
  Batole dokáže převrátit dům vzhůru nohama. Nebo alespoň počmárat

  Tomuhle porozumí každý rodič, který kdy horko těžko uspal své děti, aby pak šel a začal si prohlížet jejich fotky na mobilu. Jak píše Gylisa, ji samotnou zaskočilo, že když už si konečně zvykla na to, že není nikdy sama, tak místo toho, aby si vážila toho, že dcera občas usne, v takový moment se jí začne stýskat a těší se, až se dítě zase probudí. A když se to stane, vyděsí se, protože začíná další šichta...

 • Co to udělá s manželstvím

  Gylisa píše i o tom, co dítě udělá s partnerským vztahem
  Gylisa píše i o tom, co dítě udělá s partnerským vztahem

  Netušila  jsem, jak moc budu občas nesnášet svého manžela. Nebo že se budu občas mnohem raději mazlit s dítětem než s ním, ačkoli vím, že to není moc fér. Ale netušila jsem, jak se mi mazlení s dítětem bude líbit, líčí Gylisa pocity, která zná spousta matek. 

 • Proč ostatní rodiče mlčeli?

  ...

  Gylisa má ostatním rodičům, kteří měli děti o něco dříve než ona, za zlé, že jí neřekli, jak mizerně a bezradně se občas cítí. Protože dlouho měla pocit, že takové pocity zažívá jen ona a že je to do velké míry dáno její neschopností. 

 • Instinktům se úplně věřit nedá

  Insinkty vždy nefungují, ale děti to přežijí
  Insinkty vždy nefungují, ale děti to přežijí
  Autor: F

  Gylisu zaskočilo i to, že se rozhodně nemohla vždycky spoléhat na svůj instinkt, který by jí poradil, co má dělat a jak se starat o malou dcerku. Na druhou stranu už pochopila, že i když různé věci řeší jinak než ostatní, neznamená to, že to dělá špatně. Jen by to bývala taky ráda věděla předem. 

  Brutálně upřímný post matky na mateřské: Doma přece nedělám vůbec nic

  Brutálně upřímný post matky na mateřské: Doma přece nedělám vůbec nic

  Když Ryshell Castleberry napsala na Facebook ironický komentář, kterým reagovala na představu některých lidí, že žena na…celý článek

/
Autor: red
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku