Brutálně upřímný post matky na mateřské: Doma přece nedělám vůbec nic

Brutálně upřímný post matky na mateřské: Doma přece nedělám vůbec nic
Foto: iStock
Sdílej na facebooku
10. ledna  2017 
 12:00

Když Ryshell Castleberry napsala na Facebook ironický komentář, kterým reagovala na představu některých lidí, že žena na mateřské se doma fláká, asi nečekala, jak velký bude mít ohlas. Od doby zveřejnění ho olajkovalo více než šest set tisíc lidí, ačkoli je pravda, že mezi reakcemi se objevily i takové, které s ní nesouhlasily. Jak to vidíte vy? 

Máme pro pocity, které sepsala Ryshell, velké pochopení. Protože jsou trefné, a navíc to udělala dost vtipně. Začala hypotetickým rozhovorem svého manžela s psychoterapeutem. A pak už to šlo samo. Přečtěte si, co napsala. 

60 celebrit a jejich děti: Komu jsou potomci podobní, komu ani trochu?

60 celebrit a jejich děti: Komu jsou potomci podobní, komu ani trochu?

Takový syn herce Toma Hankse Colin svého otce skutečně nezapře. Své matce Madonně je podobná i Lourdes, ačkoli na rozdíl od ní nosí tmavé vlasy. Ovšem,…celý článek

Moje žena nepracuje

Rozhovor mezi mužem (M) a psychologem (P):

P: Čím se živíte? 

M: Pracuji jako účetní v bance.

P: A vaše žena? 

M: Ta nepracuje. Je v domácnosti. 

P: A kdo dělá snídaně? 

M: Moje žena, protože nepracuje. 

P: Kdy vlastně vaše žena vstává? 

Fotka, kterou Ryshell doprovodila svůj post
Fotka, kterou Ryshell doprovodila svůj post
Autor: Facebook/Ryshell Castleberry
M: Vstává brzy, protože si to tak zařídila. Připravuje oběd do školy pro děti, stará se o to, aby se pořádně oblékly a učesaly, nasnídaly se, vyčistily si zuby a nezapomněly si nic do školy. Vstává vlastně tehdy, když se probudí naše nejmenší dítě, protože ho musí přebalit. A stejně dělá ty svačiny. 

P: A jak se děti do té školy dostanou? 

M: Vozí je tam žena, když stejně nechodí do práce. 

P: A co dělá pak, když jsou děti z domu? 

M: Většinou ji to chvilku trvá, než si to naplánuje tak, aby nemusela dítě neustále vyndavat z autosedačky. Pak vyřizuje věci v bance, nakupuje v supermarketu, občas na něco zapomene, a tak tam musí znovu, dítě s sebou. Když se vrátí, musí dítě nakrmit, přebalit a dát spát, sama pak uklízí a pere, vždyť nepracuje, jak víte.

P: A když se večer vrátíte z práce, co děláte vy? 

M: Odpočívám, samozřejmě. No, jsem po práci dost utahaný. 

10 důvodů, proč je pro dítě dobré, aby mělo sourozence. To vás nenapadlo!

10 důvodů, proč je pro dítě dobré, aby mělo sourozence. To vás nenapadlo!

Popravdě řečeno, být jedináčkem má také své výhody. Od nedělené rodičovské pozornosti až třeba po vyšší kapesné. Ale mít sourozence jich má možná ještě…celý článek

P: Co vaše žena dělá večer a v noci?

H: Tak nejdřív musí udělat večeři pro mě a pro děti, obstará psa, ještě trochu poklidí nepořádek, který vznikl přes den, pomůže dětem s úkoly a dá je spát, včetně toho nejmenšího. V noci občas kojí a přebaluje, ale to zvládne, když nemusí ráno vstávat do práce. 

...

Tady rozhovor skončil a Ryshell už pokračovala sama za sebe. "Takhle vypadá každodenní rutina mnoha žen na celém světě, o kterých si spousta lidí myslí, že nepracují," napsala s tím, že bez toho by spousta rodin vůbec nefungovala. Podle ní se jim za to dostává jen málo uznání. 

Kdyby se takových žen někdo zeptal, zda pracují, nebo jsou jen v domácnosti, co by jim třeba zrovna Ryshell odpověděla? 

"Pracuji jako manželka a matka, z domova, 24 hodin denně." A následuje výčet všeho, co dělá.

 • Jsem matka.
 • Jsem manželka. 
 • Jsem dcera. 
 • Jsem budíček.
 • Jsem kuchařka.
 • Jsem služka. 
 • Jsem barmanka. 
 • Jsem chůva. 
 • Jsem zdravotní sestra. 
 • Jsem řemeslník.
 • Jsem bezpečnostní důstojník. 
 • Jsem poradce při obtížích. 
 • Jsem uklidňovač. 
 • Nemám nárok na dovolenou, nemoc ani na krátké volno.
 • Pracuji ve dne v noci. 
 • Neberu za to plat! 
 • A rozčiluje mě dotaz "co vlastně celý den děláte?".

Dětské nemoci: Všechno, co doopravdy platí na rýmu a kašel!

Dětské nemoci: Všechno, co doopravdy platí na rýmu a kašel!

Rýma, kašel, nachlazení – momentálně aktuální témata v mnohých rodinách, které doma mají školáky a předškoláky. Děti jsou nachlazeny v průměru osmkrát…celý článek

Jak malým dětem pomáhat s chůzí a co nikdy nedělat!

Jak malým dětem pomáhat s chůzí a co nikdy nedělat!

To, že není zdravé vodit malé dítě, které ještě samo nechodí, za ručičky natažené vzhůru, už se celkem ví. I když zvláště babičky a dědečkové to někdy…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku