10 typických věcí, které dělají všechny matky. A vy určitě taky!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  22. června  2018 
   06:00

  Kolik z těchto věcí děláte? Možná jednu, možná tři nebo úplně všechny. Zdá se, že matky mají jakousi tajnou příručku, z níž se vytváří série frází a činností, jež jsou součástí takzvaného „typického mateřského chování“. Nevěříte? Posuďte sama!

 • Říkají, abyste se přišli najíst, a hned!

  Autor: iStock

   

  Tuhle větu říkají matky velmi rády, a přitom jídlo ještě není dovařené, natož aby bylo na stole. Ovšem na naši omluvu musím říct, že je to vlastně chytré. Když je jídlo na stole a teprve zavolám všechny svoje děti, je jisté, že bude trvat nejméně deset minut, než dorazí. Takže lepší dříve nežli později.

   

  Tyhle projevy chování u dětí nikdy neignorujte! Které to jsou?

  Tyhle projevy chování u dětí nikdy neignorujte! Které to jsou?

  Někdy je nutné, aby děti věděly, že některé věci se prostě nedělají. A je třeba vědět, že když je budou rodiče tolerovat, rozhodně to do budoucna nic…celý článek

 • Oslovují vás jménem vašich sourozenců

  Autor: iStock

   

  Bez ohledu na to, kolik vám je, tohle určitě čas od času uděláte. Nechtíc samozřejmě. Přece nejste úplně blbá, že? Mám tři syny a minimálně jednou za den se spletu a oslovím každého jiným jménem. Budiž mi útěchou, že je to vlastně jedno, protože se sluchátky na uších neslyší ani jeden z nich.

 • Proč? Protože to říkám!

  Autor: iStock

   

  Tahle fráze je typická zejména v případě, že nemáte čas něco dlouho vysvětlovat. Jednoduše chcete, aby děti udělaly to, co po nich chcete – a nechcete jim vysvětlovat důvody.

   

  Jak se zbavit dudlíku? Zkuste triky, které fungují!

  Jak se zbavit dudlíku? Zkuste triky, které fungují!

  Pomozte svému dítěti definitivně se rozloučit s „dudáním“.  Domlouvání a přesvědčování může být poněkud zdlouhavé a složité, existují ale i jiné skvělé…celý článek

 • Za celý den si nesednu

  Autor: iStock

   

  Tuhle frázi říkají matky někdy velmi dramaticky a dávají tak najevo, jak moc jsou unavené a kolik práce za ten den udělaly. „Je to poprvé za celý den, co jsem si sedla!“ Ano, zřejmě je to pravda. Ale dětem to leze někdy na nervy.

 • Jejich kabelka je nouzová sada čehokoli

  Autor: iStock

   

  Máte-li děti, pak je jasné, že vaše kabelka bude obsahovat vše, co by děti mohly někdy potřebovat. Není dne, kdy by za mnou nepřišli moji synové a nezeptali se: Mami, máš žvýkačku? Mami, máš náplast? Mami, máš kapesníky? No ano, mám, jak by ne. Vždy připravena!

   

  9 cest, jak se stát vzorem pro své dítě: Co dělat a co rozhodně ne?

  9 cest, jak se stát vzorem pro své dítě: Co dělat a co rozhodně ne?

  Dospívající dají spíše na to, co děláte, než na to, co říkáte. Používat oblíbené rodičovské věty typu "tohle bys měl udělat" je většinou neefektivní.…celý článek

 • Mají řešení pro každý problém

  Autor: iStock

   

  Jde o jakési malé pilulky moudrosti, které jsou dané jen matkám. Tuhle schopnost vyřešit cokoli měla vaše matka, máte ji vy a bude ji mít jednou i vaše dcera. Tahle moudrost se nahromadila v průběhu let a pomáhá všem matkám vyřešit jakoukoli situaci.

   

 • Umí žehlit a vařit úplně nejlíp

  Autor: iStock

   

  No, jak která matka. Já například košili vyžehlit perfektně neumím. Ale jsou mámy, které zvládnout i to – a stokrát líp než ledajaká odbornice na žehlení košil. A tohle umění by se dalo aplikovat na cokoli, co matky dělají. Mámy umí nejlepší koláč, mámy umí nejlíp vařit, prostě to tak je.

   

  Co nikdy nezakazovat dítěti, kterému jsou dva nebo tři roky?

  Co nikdy nezakazovat dítěti, kterému jsou dva nebo tři roky?

  Aby se děti mohly správně rozvíjet, potřebují taky, abyste jim jako rodiče dopřáli aspoň trochu nezávislosti a nechali je dělat to, co chtějí. Je to…celý článek

 • Kritizují vás před vašimi kamarády

  Autor: iStock

   

  Někdy mluví matky o svých dětech v jejich přítomnosti jako by tam nebyly. Zejména pokud tam s nimi stojí i jejich kamarádi. Maminky si rády „stěžují“ na svoje potomky, aniž by jim došlo, že před kamarády ze školy se to fakt nehodí!

   

 • Delegují úkoly na druhé

  Autor: iStock

   

  No ano, když se nám nechce myslet, rády delegujeme odpovědnost či řešení třeba na manžela. „Zeptej se otce, ten to vyřeší. Zeptej se bratra, ten ti pomůže.“ Nejhorší je, když pak otec odpoví: „Zeptej se své matky.“ Blázinec.

   

  Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, kterou hned zkuste!

  Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, kterou hned zkuste!

  Všichni moji tři synové nosili plenky zhruba do tří let. Sice jen na noc, ale přece. Po prvním synovi jsem si říkala, že příště budu tvrdší a zkusím…celý článek

 • Než něco napíšou, trvá jim to

  Autor: iStock

   

  Jak které matce. Já například esemesky píšu rychlostí blesku. Ovšem spousta dětí se podivuje nad tím, proč jejich matkám tak dlouho trvá, než jim odpoví na jejich dotaz. Napsat přece „ok“ nebo „v pohodě“ netrvá tak dlouho. Jenže matky obvykle chtějí napsat víc než jen tato nicneříkající slova.


  Jak je těžké být matkou? Takhle to vidí šestiletá holčička. podívejte se na video:

  Šestiletá holčička vypráví o tom, jak je těžké být matkou • VIDEO: 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku