Vědci mají jasno: Mít děti je ten úplně nejhorší nápad ze všech!

Dřině spojené s rodičovstvím se vyrovná máloco!
Foto: istock.cz
Sdílej na facebooku
18. března  2019 
 06:00

Upozorňujeme, že následující článek je psán s nadsázkou. Ale to neznamená, že přinejmenším některé věci v něm nejsou pravda. 

Rozumíme, touha povít dítě je někdy tak silná, že se člověk zkrátka neubrání. Taky se nám to stalo. Ale bráno přísně vědecky, nic prospěšného to člověku nepřinese. Ostatně, posuďte sami. 

Protože to, že se člověk stane rodičem, má dopad snad na všechny složky jeho života, a to i na věci, u kterých by ho to snad ani nenapadlo. Možná tušíte, že se spánkem to přinejmenším pár měsíců nebude nic moc, možná už vám řekli i to, že děti jsou drahé, ale napadlo vás, že kvůli nim můžete přijít i o sexuální život? 

Překvapivé zjištění! Ženy mají dvakrát větší stres z manželů než z dětí!

Překvapivé zjištění! Ženy mají dvakrát větší stres z manželů než z dětí!

Být rodičem je těžké, a i když se snažíte brát to s nadhledem, stresujícím momentům se nevyhnete. Ovšem věděli jste, že ženy jsou mnohem víc stresovány…celý článek

Bohužel, nejsou to jen dojmy, na mnohém z toho se shodují i vědci. Jejich čísla mluví jasně. Zde je namátkou několik zjištění. 

Narození dítěte může ohrozit vztah sám. 70 procent párů přiznává, že jejich vztah prošel v prvních třech letech od narození dítěte krizí. Příčina? Mimo jiné málo čistě společného času, rozdílné názory na výchovu, nedostatek vzájemné intimity. 

Nástrahy rodičovství ukazuje i naše GALERIE

Bývá to horší v případě, že vztah už před tím zápasil s problémy  je omyl myslet si, že dítě to zachrání a zase vás sblíží, varuje například psycholožka Ellen Walker na webu Psychology Today. Podle ní začnou být mnozí lidé po narození dětí se svým životem (ještě) méně spokojení. 

Testujeme s dětmi: Jak dopadly sešity Oxford? Tohle na ně říkají děti

Testujeme s dětmi: Jak dopadly sešity Oxford?  Tohle na ně říkají děti

Mezi školními sešity jsou velké rozdíly v kvalitě. A také v tom, jak se líbí dětem. Obojí je přitom důležité. My jsme pro vás otestovali sešity Oxford.…celý článek

K životní pohodě jistě nepřispěje ani nedostatek spánku  některé děti se budí několikrát za noc až do třetích či čtvrtých narozenin. Narození dítěte a nástup jednoho z rodičů na mateřskou a posléze rodičovskou dovolenou většinou znamená výrazný finanční propad. 

Řešením nutně nemusí být ani to, že oba pracují  děti jsou drahé. Čeští statistici odhadují náklady na vychování jednoho potomka na dva až pět milionů korun podle toho, kolik peněz do něj chcete a můžete investovat. 

Odvrácená stránka rodičovství: 5 matek se přiznalo k věcem, o kterých se nemluví

Odvrácená stránka rodičovství: 5 matek se přiznalo k věcem, o kterých se nemluví

Lituji, že mám dítě. Kvůli dětem jsem přišla o přátele a o sny. Nesnáším děti. Přesně tato témata jsou tabu. Jakmile byste něco takového přiznala,…celý článek

A co tenhle úhel pohledu? Pokud máte více dětí, možná na vás někdo kouká jako na hrdiny, kteří zachraňují populační křivku, ale je vlastně o co stát? Protože počet obyvatel Země neustále stoupá, odhady mluví o 10,5 miliardy v roce 2050. Bude stále složitější všechny nasytit a zajistit pro ně dostatek vody.  

Takže takhle nějak :-) Podívejte se na video:

Otec se snaží uspat batole. A moc se mu to nedaří • VIDEO: 

Která jídla by mělo dítě do jednoho roku jíst rukama? Víte proč?

Která jídla by mělo dítě do jednoho roku jíst rukama? Víte proč?

V šesti měsících se dítě dostává do přechodné fáze mezi výlučným kojením a krmením pevnou stravou. Pokud jste nekojila, pak tenhle proces začíná mnohem…celý článek

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku