Neříkejte mé dceři, že je to její nevlastní sestra, prosí matka

Rachel Sobel
Foto: Facebook
Sdílej na facebooku
6. února  2019 
 06:00

Tuhle dvojnásobnou matku nedávno naštvala jedna věc. Má dvě dcery, každou s jiným otcem a neustále slyší, jak o nich někdo mluví jako o sestrách nevlastních. V angličtině je to možná ještě provokativnější, half-sister znamená sestra poloviční. Samozřejmě – jelikož mají každá jiného tátu, z hlediska zákona tomu tak je. Ale pro Rachel jsou to prostě její dcery, a tím pádem sourozenci. Tečka. 

"Dobře, nemají stejného otce, ale na jejich vzájemnou vazbu to má nulový vliv," upozornila například Rachel,  která mimo jiné píše blog a přesně tahle témata tam ventiluje. Navíc, jak říká, dívek se nikdo neptal, kdy a jakým rodičům se narodí, nicméně obě se k sobě od začátku chovají jako sestry, je to pro ně přirozené. "Tak proč to kdekdo tolik řeší?" ptá se matka dívek. 

Měla obří břicho, porodila trojčata a pak ukázala, jak vypadá její tělo

Měla obří břicho, porodila trojčata a pak ukázala, jak vypadá její tělo

Loni Norka Maria Nordø Jørstad žjící v dánské Kodani fascinovala internet svým obřím těhotenským břichem – štíhlá žena čekala přirozeně počatá trojčata.…celý článek

Podobný problém nejspíše řeší čím dál více lidí, kteří se rozcházejí a po čase zakládají rodiny s někým dalším. "Já jsem velká holka a zvládnu to," píše Rachel s tím, že pro její starší dcery je ale matoucí, pokud někdo říká, že její mladší sestra je nevlastní. Jen nevlastní. Jako by to bylo něco méně hodnotného.  

Rachel svým dcerám nijak netají, že mají různé otce, a i s otcem prvorozené dcery vychází dobře. Podle ní to ale nic nemění na vztahu sester. "Zbožňují se. Prvorozená snad nemůže být starostlivější. Původně jsem se bála osmiletého věkového rozdílu, ale byly to především moje obavy, které se nijak nepotvrdily." 

Rachel říká, že se na ni její starší dcera už několikrát obrátila s dotazem, proč lidé tak řeší, jestli je to její vlastní, nebo nevlastní sestra. "U nás doma to nepoužíváme, jsou to prostě sestry, které se navzájem z celého srdce milují, hrají si i hádají se jako jakékoli jiné sestry," má Rachel úplně jasno. 

Když dítě zlobí: Už jste vyzkoušeli aktivní ignoraci?

Když dítě zlobí: Už jste vyzkoušeli aktivní ignoraci?

Výbuchy vzteku, ječení, křik a věčné hádky mezi sourozenci nebo spolužáky jsou vždy posilované pozorností okolí. Proto je lepší tohle chování v určitých…celý článek

7 věcí, kterými děti vytáčejí své rodiče úplně nejvíc

7 věcí, kterými děti vytáčejí své rodiče úplně nejvíc

U každého rodiče budou určitě první místa této pomyslné hitparády obsazena jinak. A také se budou měnit s měnícím se věkem potomka. Následující sedmička…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku