Neuvěříte, ale i Keith Richards býval roztomilý! Rockové hvězdy jako děti

Steven Tyler, zpěvák skupiny Aerosmith
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
7. května  2020 
 06:00

Milujete rock? I proslavení bouřliváci, divoši s kytarou a rozháranou duší, zarostlé máničky i „ztracení“ a často psychicky labilní pódioví hrdinové byli kdysi sladkými a neodolatelnými andílky s nevinným úsměvem. Poznala byste je?

Z roztomilých prcků vyrostly slavné hvězdy, které díky svému talentu vydělaly miliony dolarů. Jejich umělecký a bohémský život nebyl často zrovna procházkou růžovou zahradou, mnozí bojovali se závislostmi na alkoholu i na drogách, duševními poruchami i vlastními vnitřními démony.

Jaké měli dětství a proč se jim nevyhýbaly skandály, rozpady vztahů a další potíže? Tak například George Harrison vyrůstal v harmonické rodině společně se třemi sourozenci a chodil na stejnou základní školu jako jeho pozdější kolega z Beatles a přítel John Lennon. V té době se ale neznali. Když dostal ve čtrnácti letech první pořádnou kytaru, nastoupil jako poslíček u řezníka, aby ji splatil. Po gymnáziu se stal elektrikářským učněm a založil vlastní kapelu The Rebels. Později se potýkal s drogovou závislostí, indický přítel ho přivedl k meditaci, stal se příznivcem hnutí Hare Krišna. Následkem byl rozvod. Když v roce 2001 podlehl rakovině plic, jeho popel byl vysypán do indické posvátné řeky Gangy.

Není to už trochu moc? Mimořádně detailní fotky porodů mohou šokovat

Není to už trochu moc? Mimořádně detailní fotky porodů mohou šokovat

Porodní fotografové jsou čím dál odvážnější. A rodiče, kteří si jejich služby objednávají, taky. Svědčí o tom třeba mimořádná intimita snímků, které…celý článek

Keith Moon byl zase jako dítě neobyčejně hyperaktivní, u ničeho nevydržel a jediné, čemu byl schopen věnovat pozornost, byla hudba. Ve škole se mu nedařilo a brzy ji opustil, jako dvanáctiletý se stal členem kapely místní organizace jako hráč na vojenskou trubku. V pouhých 17 letech se dostal do skupiny The Who jako bubeník. Jeho živá vystoupení bývala hodně divoká až autodestruktivní, on i ostatní členové s oblibou rozbíjeli nástroje a vybavení, Moon s nadšením rozkopával své bicí, při jednom z koncertů měl dokonce v bubnech uložené trhaviny a během finále nálož vybouchla. Od té doby měl údajně potíže se sluchem.

John Bonham se narodil na idylickém anglickém venkově a na bicí se začal učit už v pěti letech, kdy si sestavil vlastní soupravu bubnů ze sudů a plechovek. Platil si lekce a jeho talent nezůstal bez povšimnutí. Do Led Zeppelin ho jako bubeníka angažoval zpěvák Robert Plant. Jeho sláva neměla bohužel trvat věčně, zemřel v pouhých 32 letech. Po bouřlivém večírku ho namol opilého uložili do postele a druhý den nalezli mrtvého. Podle výsledků pitvy se udusil po vdechnutí zvratků.

Podobný osud měl i Jim Morrison. Jeho temná osobnost, stavy úzkosti a psychická labilita v kombinaci se zálibou v popíjení alkoholu a konzumaci drog, to vše nutně muselo skončit tragicky. Zbožňovaný idol zemřel v Paříži ve věku 27 let. Okolnosti kolem jeho smrti jsou dosud nejasné a příčina nebyla jednoznačně určena.

Celebrity, které učí kvůli pandemii děti z domova. Kdo z nich brečí, koho to baví?

Celebrity, které učí kvůli pandemii děti z domova. Kdo z nich brečí, koho to baví?

Hollywoodské hvězdy i královské rodiny začaly v době koronavirové krize učit své potomky z domova. Pro některé to je výzva, jiné jsou v tom jako ryby…celý článek

Zpověď Alanis Morissette: Oba s mužem chodíme na terapie, ale nestydíme se za to!

Zpověď Alanis Morissette: Oba s mužem chodíme na terapie, ale nestydíme se za to!

Co je pro ni ze všeho nejdůležitější? Nezklamat své ratolesti, splnit vlastní sliby a nevzdávat to! O rodičovství i problémech s tím spojených otevřeně…celý článek

Hvězdy, které chytily koronavirus. Jak to prožívají a co kvůli nemoci doporučují?

Hvězdy, které chytily koronavirus. Jak to prožívají a co kvůli nemoci doporučují?

Koronavirus nezná hranice, napadá anonymní davy i slavné hvězdy. Takže i mezi nimi přibývá těch, kteří se nechali testovat a kterým lékaři diagnózu…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: Simona Procházková

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku