Málem zemřeli v děloze! Vybojovali si život a pouto mezi nimi je mimořádně silné

To je skvělý příběh!
Foto: Facebook
Sdílej na facebooku
24. dubna  2020 
 06:00

Některá těhotenství proběhnou bez potíží, jiná jsou riziková. A některá jsou mimořádně riziková. Takové bylo těhotenství s dvojčaty Carterem a Graysonem – lékaři těhotnou ženu varovali, že očekávané děti mají jen malou šanci na přežití. Ale dobře to dopadlo. Kluci nedávno oslavili druhé narozeniny.  

Britská dvojčata Carter a Grayson Swailesovi jsou ještě malá, ale už teď je jasné, že pouto mezi chlapečky je mimořádně silné. Mezi dvojčaty to bývá poměrně časté, ale tihle kluci mají o pořádný důvod víc. 

Když byla jejich matka Paula Wilkinson v jiném stavu, lékaři zjistili, že dětem se jejich pupeční šňůry zapletly do sebe tak, že je to vážně ohrožuje na životě. Šlo o mimořádně rizikové těhotenství. Každý jejich pohyb v děloze znamenal hrozbu, že se uzly utáhnou a kvůli tomu k nim přestanou proudit kyslík a nezbytné živiny. 

Jedno procento, poloviční šance

Na předčasný porod však bylo v okamžiku zjištění problémů brzy, děti byly příliš malé a nevyvinuté. Nakonec se stejně narodily předčasně – dvojčata přišla na svět v 29. týdnu těhotenství pomocí císařského řezu. Ačkoli chlapečci v té době měli dohromady sotva kilo, nedávno ve zdraví oslavili druhé narozeniny.

A to spolu s rodiči, šestatřicetiletou matkou Paulou a s o rok starším otcem Leightonem Swailesem a starším bratrem Isaacem v anglickém Crewe. Na dvojčata se všichni těšili, ale diagnóza v polovině těhotenství je pochopitelně vyděsila.

Šlo o dvojčata typu Mo-Mo (monochoriální monoamniální). Mají společnou nejen placentu, ale i plodové obaly, není mezi nimi už žádná přepážka. Sám o sobě je tento typ těhotenství s dvojčaty nejrizikovější, je s ním spojeno až padesátiprocentní riziko, že nedopadne dobře, chlapcům se navíc zamotaly pupečníky.  

VIDEO: Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát?

Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát • VIDEO: 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku