Málem zemřeli v děloze! Vybojovali si život a pouto mezi nimi je mimořádně silné

To je skvělý příběh!
Foto: Facebook
Sdílej na facebooku
24. dubna  2020 
 06:00

Některá těhotenství proběhnou bez potíží, jiná jsou riziková. A některá jsou mimořádně riziková. Takové bylo těhotenství s dvojčaty Carterem a Graysonem – lékaři těhotnou ženu varovali, že očekávané děti mají jen malou šanci na přežití. Ale dobře to dopadlo. Kluci nedávno oslavili druhé narozeniny.  

Britská dvojčata Carter a Grayson Swailesovi jsou ještě malá, ale už teď je jasné, že pouto mezi chlapečky je mimořádně silné. Mezi dvojčaty to bývá poměrně časté, ale tihle kluci mají o pořádný důvod víc. 

Když byla jejich matka Paula Wilkinson v jiném stavu, lékaři zjistili, že dětem se jejich pupeční šňůry zapletly do sebe tak, že je to vážně ohrožuje na životě. Šlo o mimořádně rizikové těhotenství. Každý jejich pohyb v děloze znamenal hrozbu, že se uzly utáhnou a kvůli tomu k nim přestanou proudit kyslík a nezbytné živiny. 

Jedno procento, poloviční šance

Na předčasný porod však bylo v okamžiku zjištění problémů brzy, děti byly příliš malé a nevyvinuté. Nakonec se stejně narodily předčasně – dvojčata přišla na svět v 29. týdnu těhotenství pomocí císařského řezu. Ačkoli chlapečci v té době měli dohromady sotva kilo, nedávno ve zdraví oslavili druhé narozeniny.

Máma čtyřčat ukázala zjizvené břicho po porodu. Reakce byly drsné!

Máma čtyřčat ukázala zjizvené břicho po porodu. Reakce byly drsné!

Tahle máma měla velkou kuráž. Rozhodla se totiž ukázat, jak vypadá její břicho potom, co přivedla na svět hned čtyři děti najednou. Doufala totiž,…celý článek

A to spolu s rodiči, šestatřicetiletou matkou Paulou a s o rok starším otcem Leightonem Swailesem a starším bratrem Isaacem v anglickém Crewe. Na dvojčata se všichni těšili, ale diagnóza v polovině těhotenství je pochopitelně vyděsila.

Šlo o dvojčata typu Mo-Mo (monochoriální monoamniální). Mají společnou nejen placentu, ale i plodové obaly, není mezi nimi už žádná přepážka. Sám o sobě je tento typ těhotenství s dvojčaty nejrizikovější, je s ním spojeno až padesátiprocentní riziko, že nedopadne dobře, chlapcům se navíc zamotaly pupečníky.  

VIDEO: Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát?

Co vyvádějí dvouletá dvojčata, když je rodiče dají spát • VIDEO: 

O tohle se hraje v soutěži Maminka roku! Přihlaste sebe, kamarádku nebo třeba sestru

O tohle se hraje v soutěži Maminka roku! Přihlaste sebe, kamarádku nebo třeba sestru

Finalistky Maminky roku budou v závěru soutěže hrát o ceny v celkové hodnotě osm set tisíc korun. Přečtěte si článek, podívejte se do galerie, o co…celý článek

Vytoužená dcera se narodila s Downovým syndromem. Rodiče nelitují, naopak!

Vytoužená dcera se narodila s Downovým syndromem. Rodiče nelitují, naopak!

Jessica Young Egan a její manžel se o dítě snažili dlouho a nedařilo se jim. Když žena po druhém IVF pokusu konečně otěhotněla, byli šťastní. Nicméně…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku