Dojemné: Dvojče nemělo šanci na přežití. Rodiče ho přesto vzali domů

Dvojčata William a Reagan. Chlapeček se narodil s vrozenou srdeční vadou. Zemřel 11 dní po narození. Rodiče se rozhodli, že jeho krátký život zaznamenají, aby měli vzpomínku.
Foto: Lindsey Brown
Sdílej na facebooku
11. února  2018 
 06:00

Když si rodiče Lyndsay a Matthew Brentlinger pár dní po Vánocích odvezli z porodnice domů svá novorozená dvojčata, věděli, že malý William s nimi nebude dlouho. I když vypadal, že je zdravý, měl vážnou srdeční vadu, kterou mu lékaři diagnostikovali ještě před narozením. Obávali se nejhoršího, že se narodí mrtvý. William však zemřel až 11 dní po narození. Doma, v náruči rodičů a se svou sestrou Reagan. 

Rodiče malého Williama si zaslouží obdiv. Přesto, že věděli, že jejich malý synek nemá moc času, vzali si ho společně s jeho sestrou domů, aby se s ním mohli rozloučit. Prožili společně jedenáct dní. Tento čas se rozhodli zdokumentovat, aby měli na svého chlapečka vzpomínku, až tu s nimi nebude. A zřejmě, aby i sestřička Reagan věděla, že se narodila jako dvojče. 

"Byl to jeden z nejhorších dnů mého života, když jsme se během mého těhotenství dozvěděli, že našeho chlapečka ztratíme. Ale díky tomu, že nám to řekli takhle brzo, mohli jsme se na to připravit," řekla serveru Today.com Lyndsay Brentlinger. V této těžké chvíli jim velmi pomohla jejich víra. "Jsme s manželem věřící a právě víra v Boha a modlitby nám velice pomáhaly, cítili jsme jeho lásku a podporu," dodává. Také pomoc ze strany rodiny a přátel byla velmi důležitá. 

Jeden přítel přišel z neobvyklou nabídkou. Věděl, že malý Will nemá mnoho času, tak ho napadlo, že by rodiče měli celý jeho krátký život zdokumentovat. Rozhodli se dvojčata nafotit. Volba padla na fotografku Lindsey Brown, která vždy fotila novorozence u sebe v ateliéru, když však slyšela příběh dvojčat, neváhala a přijela k Brentlingerovým domů. Malý William potřeboval hospicovou péči a cesta k fotografce by byla nemyslitelná. 

Fotografka zaznamenala poslední dny života dvojčete. Zemřelo 11 dní po porodu • VIDEO: 

"Za normálních okolností fotím novorozence ve studiu," řekla Brown. Tohle však byl jiný případ. "Byla jsem požádána, abych přijela k rodině domů, protože William potřebuje speciální péči. Hned jsme se dali do práce, protože nikdo nevěděl, jak dlouho Will vydrží," dodává. 

Fotografka také prozradila, že po celou dobu focení se William choval jako úplně zdravý chlapeček. "Byl velice bdělý, rozhlížel se kolem a vše ho zajímalo. Jeho sestřička většinu času prospala," svěřila své zážitky Brown, která od začátku věděla, že chlapec nemá šanci na přežití. "Fotit chlapečka, o kterém víte, že za pár dnů už tu nemusí být, bylo velice zvláštní," říká. Podle ní však rodina udělala správnou věc: "Jednoho dne ty fotky ukážou Reagan, což je báječné."

Rodina vzpomíná na jedenáct dní strávených s dvojčaty s láskou. "Dny, kdy jsme měli obě děti, byly úžasné. Snažili jsme se užívat si společný čas a vytvářet si vzpomínky," vypráví Lyndsay Brentlinger. "Jsme rádi, že jsme dostali od Boha alespoň nějaký čas poznat našeho syna," dodává. 

Lyndsay přiznává, že s fotografováním zpočátku chvíli váhala, ale nyní je ráda, že snímky mají. "Časem budou ještě důležitější. Díky fotkám si budeme pamatovat našeho sladkého chlapečka s obrovskýma oduševnělýma očima. Reagan budeme vyprávět o strážném andělovi a o lásce a zvláštním poutu, které je svazuje," dodává. 

 

Američanka porodila siamská dvojčata poté, co odmítla potrat! Je to hrdinství?

Američanka porodila siamská dvojčata poté, co odmítla potrat! Je to hrdinství?

Věřící manželé ze Severní Karolíny měli už pět dětí, když Heather opět otěhotněla. Oba byli nadšení a považovali to za Boží dar. Na konci prvního trimestru…celý článek

Jedno, nebo dvě děti v břiše? Podívejte se, jaký je to rozdíl!

Jedno, nebo dvě děti v břiše? Podívejte se, jaký je to rozdíl!

Určitě jste někdy viděli ženu s obřím těhotenským břichem a pomysleli jste si, že možná čeká dvojčata. Nebo jste možná sama měla veliké břicho jen…celý článek

Výjimečné záběry: Budoucí rodiče šokovalo, jak se jejich dvojčata pusinkují

Výjimečné záběry: Budoucí rodiče šokovalo, jak se jejich dvojčata pusinkují

Dvojčata k sobě často mívají blíže než jiní sourozenci. Zřejmě hraje roli i to, že spolu tráví devět měsíců v děloze. Krásným dokladem jsou záběry…celý článek

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku