Příručky montessori pro předškoláky, které se vážně povedly

Montessori příručky pro předškoláky od Slovartu
Foto: Supermámy
Sdílej na facebooku
8. června  2018 
 06:00

Vůbec nemusíte být montessori nadšenec, ale přesto se vám tyhle knihy nejspíše budou líbit. S klidným svědomím je doporučíme i těm, kteří se o tenhle pedagogický směr nijak nezajímají. 

Mé dceři budou tři roky, a tak už se začínám koukat po sešitech s různými úkoly, doplňovačkami a ideálně i samolepkami, aby mohla dělat nějaké své úkoly. Sama o to stojí, protože má staršího školou povinného bratra, který občas nějaký úkol má, a ona mu to vlastně závidí. 

Mimi a Líza: Jedna je slepá, druhá vidí. Knížka, která nás hodně baví

Mimi a Líza: Jedna je slepá, druhá vidí. Knížka, která nás hodně baví

Možná tyhle dvě holčičky znáte vy a vaše děti z večerníčku, ale u nás doma jsme o nich neslyšeli, dokud jsme na ně nenarazili v knížce. Respektive…celý článek

A myslím, že mám pro začátek vybráno. Narazila jsem totiž na tituly z produkce nakladatelství Slovart, které přesně splňují mé představy. Jsou sice určeny pro děti o malinko starší, řekněme tří- až čtyřleté, ale šikovné tříleté děti je nejspíše zvládnou taky. Výjimkou je pouze kniha čísel pro děti spíše pětileté a starší. 

Doma máme zatím tři – vedle čísel také barvy a tvary, ale už koukám i po zahradě a domácích zvířatech. Jde o knížky zahraniční provenience, ale nemusíte se bát, že jde o nějaký mizerný rychlopřeklad plný chyb, kýčovitých ilustrací a třpytek. 

A bude to děti zvyklé někdy až na přemíru podnětů bavit? Ano, vyzkoušeno, byť je někdy potřeba je k práci povzbudit. 

Úkoly provázejí jednoduché příběhy, a tak není zase tak těžké děti zaujmout. Tak schválně – do které skříně patří Maruščino oblečení a najde myšák Olda cestu z lesa? Povede se dostavět věž ze správných tvarů? Jaký dům si postaví šnek Alfréd?

Cvičení a hry rozvíjejí na základě principů montessori pedagogiky kognitivní funkce malých dětí, které se pak zábavnou formou naučí například rozeznávat jednotlivé tvary, barvy či zvířata. Každopádně samolepky jsou výrazný bonus! 

Autorkou všech příruček z produkce Slovartu je Chiara Piroddiová, ilustrovala je Agnese Baruzziová, doporučená cena 169 korun. 

Dětské chování: Co je v 5 či 10 letech normální a co už ne?

Dětské chování: Co je v 5 či 10 letech normální a co už ne?

Zapomeňte na to, že cílem výchovy je tvor, který ve všem poslechne na první dobrou. To vlastně nechcete, ale zároveň existují určité hranice – pokud…celý článek

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Mohu tě přebalit, nevadilo by ti to? Pedagožka radí, jak se mají rodiče chovat

Dnešní rodiče daleko více zajímá, jak se jejich děti cítí, respektují jejich potřeby i názory, ale kde přesně je ta hranice, kdy už je to možná trochu…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku