Teenageři mají vlastní hudební festival, kam rodiče nesmějí!

Teenageři mají vlastní hudební festival, kam rodiče nesmějí!
Foto: Struny TEENS
Sdílej na facebooku
7. října  2018 
 06:00

Baví vaše teenagery muzika, ale na to, aby s vámi šli na nějakou hudební rodinnou akci, už to není? V říjnu je můžete poslat na festival Struny TEENS, který je určen nejen začínajícím muzikantům, ale i všem, kteří mají prostě rádi hudbu. 

Struny podzimu jsou tu nejen pro dospělé a malé děti, ale nově i pro teenagery. Program pro ně nazvaný Struny TEENS vypukne v sobotu 21. října od čtyř odpoledne v pražské La Fabrice. 

Odpolednem plným muziky i osobních setkání s hudebníky bude provázet patron festivalu a vicemistr světa v loopingu a v beatboxu En.Dru. Ten si na pódium přizval významné tváře hudební scény: zpěváka Ondřeje Rumla, nepřehlédnutelnou zpěvačku kapely Mydy Rabycad Žofii Dařbujánovou, hudebního chameleona Antonína Dlapu či beatboxera JeNa Hovorku.

Váš puberťák lže! Jak na to reagovat a co rozhodně nedělat

Váš puberťák lže! Jak na to reagovat a co rozhodně nedělat

Podle odborníků jsou malé lži u náctiletých naprosto normální. Dost často vlastně nejde o lež, jen o drobné mlžení a neříkání úplné pravdy. Přesto…celý článek

Každý z muzikantů se představí sólo i při společném jamování. Festival ale nabízí i jedinečnou příležitost dozvědět se v rozhovorech více o tom, jak se stát profesionálním muzikantem a co takový život obnáší. 

Struny TEENS se letos poprvé oddělily od programu dobře známého a oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, a vytvořily tak svébytnou platformu jedinečného festivalového konceptu přímo pro dospívající mládež. „Naše dětské publikum s námi za ta léta Strun dětem stárne, specifické Struny TEENS nabízí programy jako například Open Mic s En.Druem a cítíme, že je čas vyslyšet chutě našich posluchačů vyrazit do prostředí, které je pro náctileté zkrátka více odpovídající,“ říká ředitelka festivalu Dana Syrová. 

Stejně tak jako dospívající, ani Struny TEENS se nechtějí nechat zaškatulkovat do nějaké žánrové krabice. Dveře tu mají otevřené beatbox, rap, groove či jazz, ale i elektro, swing a klasika.

Bude se i kreslit, tvořit a psát!

Program v La Fabrice je rozdělen do dvou na sobě nezávislých bloků. Tím prvním je festivalový MEET-MIX, který v sobě skrývá jedinečnou koncepci koncertů, rozhovorů a osobních setkání s řadou významných a inspirativních hostů. 

Pro všechny kreativní a šikovné ruce galerie La Fabriky nabídne výtvarný workshop v režii POP-PAP Studia. Pod vedením zkušených lektorů si budou moci všichni vyzkoušet výtvarné techniky sketchingu a letteringu – rychlé stylizované skici i kaligrafické písmo. Ateliér bude otevřený od 16.00 do 18.30 hodin a vstup je v ceně vstupenky na festivalový MEET-MIX.

Mozartův efekt: Opravdu jsou děti, které poslouchají jeho skladby, chytřejší?

Mozartův efekt: Opravdu jsou děti, které poslouchají jeho skladby, chytřejší?

Určitě jste to slyšeli nebo četli: děti, které poslouchají Mozarta, jsou chytřejší. Možná jste dokonce pouštěli jeho hudbu svým dětem ještě v břiše.…celý článek

V druhém programovém bloku zazáří výjimečně talentovaný Francesco Tristano, italský pianista, skladatel a producent elektronické hudby. Umělec, který objevil klavír v pěti letech, ve své hudbě s neuvěřitelnou lehkostí kombinuje žánry a styly a nebojí se žádných výzev. Francesco Tristano je nejen skvělý muzikant, ale také se mu daří sdružovat publikum z různých hudebních světů do jeho vlastního, kterému tak vždy přináší něco nového. Koncert začne ve 20.00 hodin ve Studiu 2 – Slévárně La Fabriky. Na tento koncert jsou srdečně zváni i rodiče a posluchači nad věkovou hranici teens.

Festival Struny TEENS je určen především pro věkovou kategorii 13 až 19 let. Vstupenky jsou v prodeji na oba dva programové bloky zvlášť v síti Goout.cz a Webticket.cz. Pořadatelé doporučují nechat na odpolední program rodiče doma.

Více informací naleznete na www.strunyteens.cz nebo na www.facebook.com/strunyteens/ 

 

Mamutí kniha techniky je zpět! Dejte si ji spolu s mořskou havětí a světem čísel

Mamutí kniha techniky je zpět! Dejte si ji spolu s mořskou havětí a světem čísel

Dávají vaše děti přednost beletrii, nebo mají v oblibě spíše encyklopedie? Pokud to druhé, mohli byste jim udělat radost některým z dnešních tipů –…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku