Mamutí kniha techniky je zpět! Dejte si ji spolu s mořskou havětí a světem čísel

Tři novinky, které nás hodně potěšily
Foto: Supermámy
Sdílej na facebooku
10. června  2018 
 10:00

Dávají vaše děti přednost beletrii, nebo mají v oblibě spíše encyklopedie? Pokud to druhé, mohli byste jim udělat radost některým z dnešních tipů – dojde v nich na techniku, zvířata i skutečně velkou spoustu čísel. 

Poprvé vyšla už v 80. letech, u nás o pár let později, teď je tu nové, pořádně aktualizované vydání. Řeč je o Úplně nové mamutí knize techniky, kterou loni vydal Slovart. 

Takže opět dojde na zařízení, jako jsou třeba páka nebo klín, ale také „zázraky“ – malé zázraky a velké zázraky, jak o nich mluví autor.

Diferenciál v autě, hodinový strojek, jezdící schody, šicí stroj… Jak někdo dokáže na tak důmyslné věci přijít? Tahle klasická, ale přitom moderní encyklopedie nejen pro děti seznamuje čtenáře s principy nejrůznějších strojů a nejznámějších technických vynálezů.

Díky mamutovi to pochopíte i vy! 

Doporučujeme pro děti – řekněme – od osmi let výše, zájem o techniku podmínkou. A jene pro děti, přiznávám, že díky téhle knížce dokážu i já pochopit procesy, které mi fyzikář ve škole nikdy vysvětlit nedokázal. Pomáhají v tom názorné příklady s mamutem v hlavní roli. 

A nejde jen o klasické stroje existující už celá století a desetiletí, autor vám objasní i to, jak funguje flash disk, bankovní karta nebo třeba internet. To se v debatách s potomky hodí! 

Úplně nová mamutí kniha techniky, autoři David Macaulay a Neil Ardley, překlad Daniel Ďurech, Miroslav Koláč, Jiří Matas, Zuzana Pavlová, vydal Slovart v roce 2017, doporučená cena 499 Kč.

Pokud jste u vás doma spíše na zvířata a děti máte o něco mladší, mohla by s vám líbit Velká kniha mořské havěti, kterou rovněž vydal Slovart. Chcete vědět, proč krabi chodí jen do strany? Která ryba umí mrkat? Proč tučňáci polykají oblázky?

Kniha přináší nejen odpovědi na tyto i další otázky z podmořského světa, ale také patnáctku sardinek ukrytých porůznu v knize - najdete je všechny? Kniha vás informaci nezahltí, obsahuje jich tak akorát, bonusem jsou krásné ilustrace - půvabné a přitom anatomicky správné. 

Seznamte se s hladkými, pichlavými, světélkujícími, malými i obrovskými obyvateli moří celého světa. Nás doma kniha tak nadchla, že jsme rovnou přikoupili o už dříve vydanou také Velkou knihu drobné havěti o broucích, žížalách a jiných potvůrkách. 

Velká kniha mořské havěti, autor Yuval Zommer, překlad Tomáš Kapic, vydal Slovart v roce 2018, doporučená cena 299 Kč.

Jste připraveni na záplavu čísel a šokující skutečnosti a údaje? Respektive, vaše děti? Pokud neustále něco počítají nebo se nechají ohromovat čísly, je tu pro ně Svět v číslech – více než 2000 čísel a faktů. 

Kniha vás vezme na dobrodružnou výpravu do historie, do celého světa, do říše zvířat, do vesmíru, a ještě mnohem dál. Každá stránka je plná fascinujících údajů. Můžete své kamarády ohromit nově nabytými znalostmi. Ať už si budete nahodile vybírat ty nejlákavější informace nebo budete číst každou stránku od začátku do konce, určitě najdete ohromné množství zajímavostí, o kterých jste nevěděli.

Svět v číslech – více než 2000 čísel a faktů, autoři Martin Steve, Gifford Clive, Marianne Taylor, ilustroval Pinder Andrew, překlad Jitka Koubková, vydala rada pod značkou Bambook v roce 2018.

Iva Pecháčková z Meanderu: Baví mě objevovat nové autory

Iva Pecháčková z Meanderu: Baví mě objevovat nové autory

Když se dáte do řeči s Ivou Pecháčkovou, je jasné, že budete mluvit skoro pořád jen o knížkách. Není divu, v nakladatelství Meander je vydává už přes…celý článek

Knihozemě přinese dvanáctku povedených knih pro malé i velké děti

Knihozemě přinese dvanáctku povedených knih pro malé i velké děti

Rodič, který chce vybrat co nejlepší knihy pro své potomky, to nemá snadné. Výběr je totiž obrovský – ročně v Česku vyjdou více než dva tisíce knih…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku