Vyrazte na show Kouzelné školky na kolečkách! Kam se ztrácejí hračky?

Rodinná show Fantazie na kolečkách, za kterou stojí Michal Nesvadba, se během roku 2020 zastaví v osmi městech České republiky
Foto: Archiv
Sdílej na facebooku
6. listopadu  2019 
 06:00

Mají vaše děti rády Kouzelnou školku? Nebo si ji dokonce z dětství pamatujete vy sami? Pak by vaši rodinu mohla bavit nová show nazvaná Fantazie na kolečkách, se kterou se během roku 2020 zastaví v osmi městech České republiky. Čeká vás Michal a televizní skřítkové František, Fanynka, Bafík a Zeleňour se Žluťounem. 

Celkem šestnáct pohádkových představení ve stylu muzikálové revue se uskuteční ve velkých sportovních halách a diváci se mohou těšit na nezapomenutelnou dvouhodinovou podívanou. Premiéra Fantazie na kolečkách je na programu 14. března 2020 v pražské Tipsport Areně. Vstupenky jsou již v předprodeji!

Čeká vás příběh jedné školky, kde se zničehonic začaly ztrácet hračky. "O pomoc požádáme skřítky z Nafukovacího království a snad přijdou na pomoc i František s Fanynkou," říká k připravované show její tvůrce Michal Nesvadba, autor více než tisícovky scénářů televizního pořadu Kouzelná školka, seriálů o písmenkách, číslech, náladách, barvách i o dopravě, včetně nápaditých divadelních představení pro děti. Co dalšího prozradil v rozhovoru? 

Umíte bruslit či jezdit na jednokolce?

Když se pro něco nadchnu, tak si to pořídím. Takže mimo hraček, které mi neustále doma přibývají (hrát se s nimi dá i v 62 letech), jsem si samozřejmě pořídil i in-line brusle, jednokolku a howerboard. Ten mě, mimo jiné, před pár dny vyklopil, protože mu při plné jízdě došla baterie. Jak se udržet na jednokolce jsem dosud nepochopil a na in-linech vypadám, alespoň si myslím, dost legračně.

Pozor, puberta se blíží! Návod pro rodiče, jak tohle období přežít!

Pozor, puberta se blíží! Návod pro rodiče, jak tohle období přežít!

Dospívání je obdobím velkých změn a také zatěžkávací zkouškou trpělivosti rodičů. Jak si zůstat se svými dětmi blízko a vyhnout se zbytečným konfliktům?…celý článek

A o tom ta naše šou je. Aby se u toho diváci dobře bavili. Jenomže, jak říká cirkusové pravidlo, klauni musí umět všechno lépe než ostatní, aby si z toho mohli dělat legraci. Tedy to ježdění na in-linech musím ještě vypilovat...

Jak vás napadlo udělat show na kolečkách? 

Jako autor vždycky hledám něco neobvyklého, pro diváky zajímavého a přitažlivého. Zprvu se mi to nedařilo. Měl jsem námět a myslel si, že vznikne další lední revue, které v Česku dominují. V Americe jsem viděl Cirque du Soleil na bruslích a k mému úžasu byly na ledové ploše čtyři rampy, na kterých herci/bruslaři skákali. 

4 x Host: Rok na trhu, nerozluční přátelé, tukoni a dobrodružství v labyrintech

4 x Host: Rok na trhu, nerozluční přátelé, tukoni a dobrodružství v labyrintech

Některé knížky mají u dětí větší úspěch než jiné, ačkoli to původně ani nečekáte. Moji čtyřletou dceru tahle naprosto dostala knížka Nerozluční přátelé…celý článek

To už byl kousek k tomu, že jsem brusle vyměnil za kolečka a nejen za in-line brusle, ale právě i za koloběžky, trojkolky, kola, dokonce i šlapací auta, jednokolky, ale také jednonožky. Šou má dynamiku, je efektní, ale i poetické a hlavně současné. To mě na tom baví.

Pro jak staré děti je představení určeno? Říkáte od tří, takže pro celý předškolní věk, řekněme? 

Muzikálová revue je určena pro všechny, kteří byli nebo možná ještě jsou, fanoušky Michala, co nosí žluté tričko a hnědé kalhoty s laclem. Michala z Kouzelné školky, která letos slaví dvacet let na obrazovce.

Takže k těm dětem, kteří ji sledují nyní a jsou jim opravdu tři roky, přibydou určitě i "děti", kterým už je třiadvacet let a které školka odchovala. Když se k tomu přidají rodiče, kteří u obrazovky seděli s nimi, tak se věková kategorie znovu posune výš. Teď už jsme na hranici přesahující čtyřicet let. A co babičky a dědečkové? Budou vítáni také. Takže já s radostí říkám, že je to šou pro celou rodinu od 3 do 99 let. Vždycky mě bavilo v mých představeních pro děti bavit i dospělé. I to se mi tady snad podaří.

Show má emoční středobod

Na jakou část představení jste nejvíce pyšný? 

Myslím si, že každý herec by to místo uměl popsat. Pro mě je to jasná odpověď. Je to písnička malého kluka na vozíku, který je velkým fanouškem skřítků Františka a Fanynky. Složil ji a text napsal Ondřej Gregor Brzobohatý. Je velmi dojemná, ale zároveň optimistická. Když naše spolupráce s Ondřejem začala, po dvou týdnech mi pustil první hudbu ze šou.

Byl to tenhle hit a já věděl, že šou je na světě a má, jak se říká, pevnou "páteř" a nebo lépe řečeno emoční středobod. Takové imaginární slunce, kolem kterého se bude vše točit, v našem případě jezdit na kolečkách, i takových, co má ten malý kluk pod sebou, to vše s velkou fantazií a legrací.

Prašina, Červenáček, Temná dcera a Černé ptáče: Díky knižnímu čtvrtku je co číst

Prašina, Červenáček, Temná dcera a Černé ptáče: Díky knižnímu čtvrtku je co číst

Taky milujete moment, kdy se před vámi objeví hromádka nových knih a vy nevíte, do které se začíst dřív, protože vás jich zaujme hned několik? Přesně…celý článek

Diamantový les zvládnou i předškoláci, potěší je Kniha o noci i deštný les

Diamantový les zvládnou i předškoláci, potěší je Kniha o noci i deštný les

Máme teď doma novou zábavu. Večery trávíme hledáním diamantů v hlubokém lese. Tedy ne přímo my, pátrají po nich trpaslíci v rámci novinky Diamantový…celý článek

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku