Frida Kahlo jako barbie. Které další slavné ženy dostaly svou panenku?

Ikonické ženy dostaly podobu panenek Barbie: Amelia Earhart (vlevo), mexická malířka Frida Kahlo a matematička Katherine Johnson.
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
8. března  2018 
 13:00

Celý svět slaví Mezinárodní den žen a právě při této příležitosti Mattel představil sedmnáct nových panenek Barbie. Panenky byly inspirovány ikonickými ženami z historie i současnosti. V kolekci nazvané Inspiring Woman najdete například mexickou malířku Fridu Kahlo, americkou letkyni Amelii Earhart či nejmladší zlatou olympijskou medailistku ve snowboardu Chloe Kim. 

Sérii sedmnácti panenek tvoří ženy z historie i ze současnosti, které musely často překonávat různé překážky, než se ve svém oboru proslavily, píše americká společnost Mattel na svých stránkách. Je to od ní vlastně takový dárek k Mezinárodnímu dni žen.

Poslední výzkum společnosti, který zpovídal na osm tisíc matek, navíc potvrdil, že 86 % z nich skutečně považuje barbie za nevhodné vzory pro své dcery, což má za následek i pokles prodejů panenek, a tak se firma rozhodla pro jiný přístup a představila tyto reálné ženy.

V kolekci panenek najdete například mexickou malířku Fridu Kahlo, americkou letkyni Amelii Earhart, která v roce 1928 jako první žena sama přeletěla Atlantik. Dále matematičku Katherine Johnson, která se svými výpočty podílela na americkém vesmírném programu, včetně prvního letu na Měsíc.

Všechny ikonické ženy, které mají svou panenku, si prohlédněte v naší GALERII.

Mezi panenkami ze současnosti jsou módní návrhářka Vicky Martin, italská fotbalistka Sara Gamao, britská boxerka Nicola Adams, polská novinářka a horolezkyně Martyna Wojciechowska či francouzská šéfkuchařka Hélene Darroze. 

Ikonické ženy dostaly podobu Barbie. Jako dárek k MDŽ • VIDEO: 

Mattel už před časem představil panenku Barbie s muslimským šátkem hidžábem inspirovanou americkou šermířkou Ibtihaj Muhammad. Více se dozvíte ZDE. V této edici s názvem Sheroes dále najdete americkou černošskou gymnastku Gabby Douglas nebo americkou režisérku Avu DuVernay. Jde vlastně o ženské hrdinky, které mají být inspirací pro mladou generaci dívek. 

Barbie nosí hidžáb a má silnější nohy stejně jako americká šermířka

Barbie nosí hidžáb a má silnější nohy stejně jako americká šermířka

Barbie už není jen blonďatá kráska s modrýma očima a s nereálnými proporcemi, dostává totiž podobu skutečných žen. Nově se na trhu objevila panenka…celý článek

Barbie teď propaguje i kojení na veřejnosti

Barbie teď propaguje i kojení na veřejnosti

Debaty o tom, jak moc je kojení věc veřejná, se nevedou jen u nás. Ale také třeba v Austrálii, kde na ně zareagovala Betty Strachan zaměřující se právě…celý článekJak se mění hračky: Barbie přibrala, lego panáček jezdí na vozíčku

Jak se mění hračky: Barbie přibrala, lego panáček jezdí na vozíčku

Panenka Barbie se zbavuje svých nerealistických tvarů. Mezi lego figurkami se objevil pán na vozíčku a ilustrace v klasické americké dětské knížce…celý článekSdílej na facebooku
Autor: kog

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku