Máte doma krmítko? Zapojte se do sčítání ptáků! Už tenhle víkend | Supermámy

Máte doma krmítko? Zapojte se do sčítání ptáků! Už tenhle víkend

I takhle mohou vypadat krmítka
Foto: Plastia
Sdílej na facebooku
2. ledna  2019 
 14:00

Zpěvných ptáků kolem našich domovů ubývá. Všimli jste si toho? Jedním ze způsobů, jak to změnit, je zimní krmení, respektive přikrmování ptáků na krmítkách. Smysl to má zejména nyní, kdy zima nabývá na síle. 

Na pátek až neděli 4. až 6. ledna 2019 naplánovala Česká společnost ornitologická nový projekt sčítání ptáků na krmítku, do nějž se může zapojit doslova každý, a to bez předchozích zkušeností. Laické veřejnosti se tak otevírá unikátní možnost stát se součástí skutečného vědeckého výzkumu. Po několika ročnících v Německu, Anglii a dalších zemích se akce za účasti veřejnosti letos poprvé koná také u nás.

Ideální je, když už máte krmítko, na které jsou ptáci zvyklí chodit. V průběhu prvního lednového víkendu si pak vyhraďte hodinu času na pozorování a zápis ptačích návštěvníků. Do sčítání se mohou zapojit vesnice i města, školy i domácnosti. Krmítka lze umístit na balkony, do parků či zahrad. Více o projektu se dozvíte na stránkách https://krmitka.birdlife.cz

Smrtelné přikrmování zvířat: Staré rohlíky je mohou zabít, říkají odborníci pražských lesů

Smrtelné přikrmování zvířat: Staré rohlíky je mohou zabít, říkají odborníci pražských lesů

Často lidé chtějí zvířatům a ptákům v pražských lesích v zimních měsících a především kolem Vánoc přilepšit. Nosí jim zbytky z kuchyně a staré pečivo.…celý článek

„Osvěta kolem rapidního úbytku zpěvného ptactva je klíčovým momentem k tomu, aby se lidé začali o zpěvné ptactvo zajímat, chránit ho a přikrmovat. A také k tomu, aby organizace a společnost začaly podnikat kroky k opětovnému návratu stavu ptáků a hmyzu na původní počty,“ říká Lenka Novotná, jednatelka a design manažerka společnosti Plastia, která vyrábí mimo jiné právě krmítka a projekt podporuje. „Věříme, že letošní první ročník sčítání přivede k ptactvu nejen odborníky, ale i všechny, kdo mají ptáky rádi. Přikrmování ptáků není jen otázkou vesnic a zahrad, ptáci vnášejí život i do našich měst. Projekt ptačích krmítek nás přináší o krok blíž přírodě a my jsme rádi, že můžeme být při tom,“ dodala Kateřina Kudrnová z marketingu Plastia. Česká rodinná firma sídlící v Novém Veselí na Vysočině se zaměřuje především na výrobu samozavlažovacích květináčů, truhlíků a potřeb pro domov i zahradu.

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Vše, co jste nevěděli o stromech. A bude vás to bavit!

Až dočtete tuhle knihu, už se na stromy nikdy nebudete dívat stejně jako dříve. Protože toho o nich budete hodně vědět. Troufáme si říci, že ačkoli…celý článek

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Knížka, která nás nadchla: Animalium prostě musíte mít

Na některé knihy se s dětmi těšíme ještě před tím, než vyjdou. Přesně takové je Animalium. Krásná výpravná kniha, kterou jsem už pár let okukovala…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku