Vyzkoušeli jsme skvělé nosítko. Tipy na kočárky i autosedačky v autobusech

Nosící pás Kawallo
Foto: Mama Chic
Sdílej na facebooku
22. října  2018 
 12:42

Cestujete s dětmi? Nebo se s nimi prostě potřebujete pohybovat po městě i po ve vesnici, po cestách či necestách, případně chcete vyrazit na delší výlet? Pak by se vám mohly hodit naše tipy, z nichž některé jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. 

Mám tříletou dceru, která toho už ujde docela dost, ale bohužel často vyráží jiným směrem a hlavně jiným tempem, než zrovna potřebuju. Od narození jsem ji často nosila, ať už v šátku nebo později v manduce, na výlety dodneška používáme krosnu. Ale nic z toho nechcete tahat s sebou, když třeba potřebujete zařídit něco ve městě, stejně jako se nechcete vláčet MHD s kočárkem.

V takový moment je nejlepší unavené nebo příliš pomalu jdoucí dítě takzvaně na koně. Jenže, v takové pozici je lepší ho přidržovat alespoň jednou ruku, ideálně oběma za nohy. Což rodiče dost omezuje. Nosítko Kawallo tohle však řeší, protože nohy dítěte drží v bezpečné pozici za vás. Navíc je malé, vejde se i do kabelky, nebo třeba do kočárku, v němž vezete mladšího potomka. 

Moje dcera má čtrnáct kilo a na Kawallo si zvykla hned, dovedu si představit, že se dá použít i s dětmi dvouletými a mladšími, které už chápou a zvládají princip sezení v této pozici. Komplikací může být spánek dítěte, ale za sebe předpokládám, že dítě pomocí pásu ponesete spíš kratší než delší dobu a že tak neusne. 

Proč matky nosí děti většinou na levém boku? Zajímavé vysvětlení!

Proč matky nosí děti většinou na levém boku? Zajímavé vysvětlení!

Máte malé dítě? A na jaké straně ho obvykle nosíte? Nejspíše jako většina žen po celém světě: na levé. A nestřídáte to, ačkoli by to vaše záda dost…celý článek

Za nosícím pásem Kawallo stojí firma Mama Chic, což je vlastně malý rodinný podnik, který se před několika lety etablovala na trhu se svými silikonovými korály. "Nosící pás Kawallo se zrodil při jedné zimní cestě do města," popisuje Martin Koubek, který je duchovním otcem toho nápadu - vymyslel jej, aby mohl pohodlně nosit svou dceru Mayu. 

Exoticky znějící pojmenování Kawallo našlo inspiraci v jihoamerickém jazyce kečua, v téhle řečí kawallu znamená kůň. Za náš rozhodně lepší volba, než kdyby nosítko dostalo nějaký infantilní název. 

Kočárek s křídly? Žádný problém

Dětské kočárky jsou stále vymazlenější, dokladem budiž i ty od značky Cybex, které jsme viděli na zářijovém veletrhu Kind + Jugend 2018 v Kolíně nad Rýnem. Značka tam mimo jiné představila i nejnovější modely řad Mios a Priam, které na první pohled zaujmou kvalitním zpracováním, designem i různými vychytávkami.  

Předností řady Priam je nabídka rozšířeného vybavení pro stálý podvozek, na který bez potíží dáte autosedačku, hlubokou korbičku a později sportovní kočárek. Tato varianta umožňuje složení kočárku s podvozkem, polohování a jízdu pro i proti směru, snadné skládání do stojící pozice – dobře využitelné pro prostory s nedostatkem místa, ať už jde o vlaky, autobusy  třeba kavárny. Cybex Priam kočárky mají k dispozici speciálně vyrobená kolečka. Můžete si tak vybrat varantu na sport (Light), do terénu (All Terrain) nebo vycházková univerzální (Trekking). 

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Matku naprosto šokovalo pohlaví novorozence! Proč?

Kim Guiley a její manžel Travis vždycky chtěli jak dceru, tak i syna. Dcera se jim narodila v roce 2013. Když Kim za pár let znovu otěhotněla, doufala…celý článek

Řada Mios představuje menší, ale neméně elegantní a funkční variantu řady Priam.  Sváhou pouze 8,7 kg a šířkou jen 50 cm je ideálním společníkem do ulic velkoměsta., díky předním otočným kolům se elegantně protáhne i skrze ty nejužší průchody. Ať už jde o vstupy do metra nebo do útulného butiku. K mání je i v extravagantních designech, jaký představuje například Rebellious Collection. 

Chcete vážně něco hodně extravagantního? Pak s vaší pozornost dají doporučit kočárky řady Priam, které pro Cybex navrhl americký módní návrhář Jeremy Scott. Poznávací znamení? Křídla, stejná, jako najdete třeba na botách navrhovaných kreativním ředitelem značky Moschino. 

Autosedačky v autobusu? Ano! 

A ještě jedna věc nás dost zaujala. Dopravní společnost FlixBus zavedl jako první na českém trhu na vnitrostátních linkách dětské autosedačky do každého autobusu. Služba už funguje - FlixBus má v každém autobusu k dispozici hned dvě dětské sedačky pro děti do čtyř let s váhou od 9 do 18 kilo, jde o osvědčený typ Britax Römer ECLIPSE z e-shopu Malvik.cz

V oblasti cestování s dětmi je to poměrně revoluční záležitost, protože doposud se dopravci omezují pouze na sdělení, že při přepravě dětí ve věku do tří let je z důvodu bezpečnosti doporučeno usadit dítě do autosedačky, ale sami ji nenabízejí. 

Naše tipy: Povedené kreativní sady, poučná hra pro rodinu a hračky pro malé vědce

Naše tipy: Povedené kreativní sady, poučná hra pro rodinu a hračky pro malé vědce

Už pomalu přemýšlíte, co byste svým ratolestem pořídili pod vánoční stromeček? Nebo pro ně potřebujete dárek k narozeninám či svátku? Přinášíme vám…celý článek

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Takhle se nudit nebudou! 7 tipů pro cestování s otrávenými puberťáky

Společná dovolená s dospívajícími potomky? Vydržet dva nebo tři týdny v permanentní společnosti podivných individuí, která v jednom kuse protáčejí…celý článek

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku