Konec každodenních bojů s oblékáním! Od teď to bude hračka!

 • Ach to oblékání.
  Ach to oblékání.
  Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  29. ledna  2019 
   06:00
  Jak vybrat dítěti pohodlné oblečení do školky nebo školy, aby mu ráno oblékání netrvalo věčně a během dne pak vystresovaně nebojovalo se zipy, šněrováním a dalšími „zákeřnostmi“? Zde máte pár praktických rad od profesionálů!
   
 • Kašlete na trendy!

  ...

  Podle posledních módních trendů vyfešákované a do detailů sladěné dítko je sice krásné na pohled, zamysleli jste se ale nad tím, jak mu některými „modely“ komplikujete život? A spolu s ním zároveň také učitelkám ve školce nebo hlídacím babičkám. Představte si ten usilovný souboj, který se opakuje mnohokrát za den – kam co správně patří, která část oděvu se kam vkládá, zastrkává nebo přicvakává, kde se zapíná, rozepíná a připíná, proč chybí knoflíky nebo je jich naopak tolik, k čemu jsou všechny ty přezky…? Zkrátka, čím praktičtější a jednodušší jsou všechny části oblečení, tím lépe pro všechny! Jak tedy vybrat ideální dětské oblečení? Myslete na tohle!

 • Hlavně pohodlí a praktičnost!

  Nechte děti, ať se oblékají samy.

  Přemýšlejte, co všechno vaše dítě během dne čeká, kolikrát se bude svlékat a převlékat, kde všude se může ušpinit a tak dále. Do školy nebo školky upusťte od všemožných nažehlených kanýrků, volánků, silně mačkavých materiálů a spousty malinkých knoflíčků a patentek. Ano, vaše ratolest bude jako ze škatulky, věřte ale, že to nikdo neocení. Vaše mantra by měla znít „hlavně prakticky.“ Slavnostnější modely nechte ležet v šuplíku a vsaďte na sportovní ležérní módu, u které nebude nikomu líto, když se zašpiní, roztrhne nebo jinak poškodí. Tomu se totiž nejspíš nevyhnete. Nebo se vám snad vrací potomek ze školky či školy nažehlený a zářící čistotou? Například u mikin a svetrů dávejte pozor, zda mají dostatečně volný výstřih, ve kterém „neuvízne“ hlava, pozor i na hodně těsné oblečení, případně pevně stažené do gumy!

  Pět věcí, které by vaše dítě mělo znát, než oslaví páté narozeniny!

  Pět věcí, které by vaše dítě mělo znát, než oslaví páté narozeniny!

  Jistě, všichni vám určitě dokola připomínají, co by měla vaše ratolest zvládnout a umět předtím, než nastoupí do mateřské školky. Žádné plínky, žádný…celý článek

 • Zapomeňte na punčocháče

  ...

  Kdo z dnešních rodičů by si „s láskou“ nevzpomněl na vytahovací „plácačky“, tesilové punčocháče, ve kterých jsme se jako mrňata zvesela proháněli? I když dnešní punčocháče jsou přeci jen kvalitnější, stále se nic nemění na tom, že srolovat je ke kotníkům, v případě akutní potřeby například „na malou“, dá práci nejen dětem ale leckdy i dospělákům. Stejně tak dobře poslouží a proti chladu ochrání modernější leginy, které se vyrábějí i v chlapeckých verzích. Nebo se porozhlédněte v obchodech se sportovní módou po lyžařských spodních termo kalhotách. Podobně „zábavné“ jako punčošky mohou být kalhoty s laclem, zejména u dětí, které ještě nosí plenky nebo se teprve učí na nočník. Ty rozhodně potřebují modely s co nejrychlejším a nejsnazším ovládáním, jen tak dokážete předcházet „nehodám“!

 • Pozor na vlasy!

  ...

  Malým parádnicícm se jen těžko vysvětlujte, že nejrůznejší sponečky, pinetky, klipsy, ozdobné hřebínky, stuhy, mašličky a čelenky s ostrými hroty, jim mohou ošklivě ublížit. Kromě toho obvykle sklouzávají, vypadávají nebo se zamotávají do kštice a trhají vlasy, když se o ně i jen nepatrně zavadí. Což je v dětském kolektivu spíše pravidlem než výjimkou, co si budeme povídat! Volte raději spolehlivější gumičky, které drží na svém místě. Obecně platí, snažte se v co nejvyšší míře omezit jakékoli dekorativní prvky u všech kousků garderoby, o které by se dítě mohlo poranit nebo je dokonce spolknout.

  Batole si samo oblékne boty i kabátek. Jak to dokáže? • VIDEO: 

 • Sledujte předpověď!

  Děti vychovávané dvojjazyčně začínají mluvit často později, rovnou však ve dvou jazycích.

  Rolák, když je venku šestadvacet stupňů? Mini šatičky a balerínky, přestože zrovna začalo sněžit? I to je častá realita! Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení! A platí to v jakékoli roční době. Oblékejte děti s ohledem na aktuální sezonu a venkovní teplotu. Zvláště paní učitelky z mateřských škol by mohly o svérázných rodičovských představách ohledně oblékání dětí, vyprávět. Přitom stačí jedno zcela nevhodně oblečené dítko a tento problém může narušit plánovaný program celé třídy, přiznávají. Není od věci, pokud například vozíte děti do školky (školy) autem, mít v kufru uloženo „do zálohy“ pár kousků (teplejší bundu, nepromokavé boty a tak dále), pro případ rychlé a nepředvídatelné změny počasí.

 • Sandály ani pantofle rozhodně ne!

  ...

  Oblíbené gumové pantofle nebo sandály jen s páskem přes patu, stejně tak jako plážové žabky, nechte prosím doma. Jistě je užijete na dovolené nebo na zahradě, do školky ale nepatří! Zejména z bezpečnostních důvodů. Vybavte potomka pevnými botaskami nebo teniskami a také náhradními ponožkami. U bot je podstatné, aby si je dítě dokázalo pohodlně samo zapnout či zavázat (suché zipy, pokud neumí ještě zavázat tkaničku). Taktéž přezůvky by měly být dostatečně pevné, nejlépe kotníčkové, a se zapínáním, které dítko umí ovládat.

  Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

  Být tátou holčičky dá zabrat. Co všechno musí muži vytrpět?

  Muži by to jistě potvrdili. Být tatínkem holčičky je skvělé, ale někdy je to také pěkná fuška. Co všechno musí otcové "vytrpět", když jsou sami se…celý článek

  Super trik, jak naučit batole obléknout bundu či mikinu

  Super trik, jak naučit batole obléknout bundu či mikinu

  Snad každý, kdo někdy oblékal batole, to zná. Dítě ze sebe udělá trpného hadrového panáka nebo se naopak zuřivě brání, v každém případě oblékání trvá…celý článek

  Oblékejte dceru jako holčičku, řekly učitelky v jeslích. Tohle je reakce rodičů!

  Oblékejte dceru jako holčičku, řekly učitelky v jeslích. Tohle je reakce rodičů!

  Smysl pro humor a fantazie těmto manželům rozhodně nechybí! A není divu, že tisíce rodičů po celém světě jejich vtipná odpověď nadchla. Povedená…celý článek

   

   

/
Autor: Simona Procházková
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku